Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Praca w Nowegii, kredyt na mieszkanie w Poslce - Norwegia

Czytali temat:
3 Posty
Radosław Chmielewski
(Radosław Chmielewski)
Wiking
Witam. Jestem pewiem ze tego typu watek juz istnieje, jednak nic na ten temat niestety nie znalazlem. Zastanawiam sie jak wyglada kupno mieszkania na kredyt w Polsce, kiedy jestem zameldowany i pracuje w Norwegii. Mam 21 lat, mieszkam w Norwegii od 10 roku zycia. Mam stala prace w oddziale sprzedazy w sieci telewizyjnej Viasat. Czy moge zlozyc podanie o kredyt na mieszkanie w Polsce? Ewentualnie w jakim banku? Nie mam w kraju zadnego udokumentowanego dochodu ani konta w banku. Jakiej dokumentacji potrzebuje przy skladaniu takiego podania? Czy dokumenty musza byc przetrzumaczone, i czy np. Ewentualne kwoty dochodow musza byc podane w walucie polskich zlotych? Czy potrzebny mi jest wklad wlasny?

Chodzi mi o kredyt glownie na cel inwestycji, w postaci kupna, remontu oraz sprzedazy. Czy ktos z Was ma doswiadzenie na ten temat? Oplaca sie remontowac mieszkania w Polsce, czy lepiej zainwestowac w nieruchomosc w Norwegii?

Z gory dziekuje za pomoc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
61 Postów

(Diktig og justiceforall)
Początkujący
Z tego co wiem, to norweskie banki nie udzielają kredytów hipotecznych na nieruchomości w Polsce. Możesz zastanowić się nad kredytem konsumenckim, za pol. mln koron kupisz już mieszkanie w Polsce *poza Warszawa, bo tam sa ceny wyższe*.
Czy sie oplaca? Moim zdanien, nie. W Polsce realia sa takie, ze polowa gospodarki porusza sie w szarej strefie. Zostaniesz oszukany, najesz sie nerwow i stresu - po co Ci takie przygody?
k.

Radosław Chmielewski napisał:
Witam. Jestem pewiem ze tego typu watek juz istnieje, jednak nic na ten temat niestety nie znalazlem. Zastanawiam sie jak wyglada kupno mieszkania na kredyt w Polsce, kiedy jestem zameldowany i pracuje w Norwegii. Mam 21 lat, mieszkam w Norwegii od 10 roku zycia. Mam stala prace w oddziale sprzedazy w sieci telewizyjnej Viasat. Czy moge zlozyc podanie o kredyt na mieszkanie w Polsce? Ewentualnie w jakim banku? Nie mam w kraju zadnego udokumentowanego dochodu ani konta w banku. Jakiej dokumentacji potrzebuje przy skladaniu takiego podania? Czy dokumenty musza byc przetrzumaczone, i czy np. Ewentualne kwoty dochodow musza byc podane w walucie polskich zlotych? Czy potrzebny mi jest wklad wlasny?
Chodzi mi o kredyt glownie na cel inwestycji, w postaci kupna, remontu oraz sprzedazy. Czy ktos z Was ma doswiadzenie na ten temat? Oplaca sie remontowac mieszkania w Polsce, czy lepiej zainwestowac w nieruchomosc w Norwegii?
Z gory dziekuje za pomoc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Radosław Chmielewski
(Radosław Chmielewski)
Wiking
Chodzi mi o kredyt w Polskim banku, z norweskim stazem pracy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
61 Postów

(Diktig og justiceforall)
Początkujący
A nie mógłbyś tak zadzwonić sam do 4 banków i podzielić się z nami wiedzą? Ja to mogę zrobić za Ciebie, ale 'etter avtale'.
k.
Radosław Chmielewski napisał:
Chodzi mi o kredyt w Polskim banku, z norweskim stazem pracy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Justyna0108
(Justyna0108)
Wiking
Niestety, ale w Polsce żaden bank nie da Ci kredytu na norweską umowę.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
napisał:
Niestety, ale w Polsce żaden bank nie da Ci kredytu na norweską umowę.
Justyna nie pleć bzdur, normalnie dostaniesz tylko w Nok (kolega zakupił mieszkanie). Problem autora może być taki że mieszka na stałe w Norwegii od małego i niema w Polsce meldunku i żadnej przeszłości kredytowej. I jaki jest problem zadzwonić do kilku banków po rzetelną informację
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Justyna0108
(Justyna0108)
Wiking
Skoro kolega kupił to napisz w jakim banku dostał kredyt i to w koronach? Szwagier pytał w każdym banku w Polsce i wszystkie odmówiły bo na zagraniczna umowę nie dają kredytów. Chyba że ma kredyt w parabanku.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
W PKO . Warunki jakie spełnił to umowa na stałe od 4 lat 680,000 nok brutto rok wstecz i 100000 PLN wpłaty własnej + zaświadczenie kredytowe z Norwegii. Kredyt załatwiał w tamtym roku tylko umowę podpisał na samym początku stycznia. Wartość mieszkania 290000 PLN. Kwota 190000 PLN + opłaty została przeliczona na Nok i rata wynosi 3500 nok/msc. Może warto udać się do jakiegoś doradcy kredytowego lub coś pozmieniali znów w prawie. Z Alior bank w kwietniu zostałem informacje że udzielą mi kredytu na mieszkanie w PLN jeśli zarobek zagraniczny w przeliczeniu na PLN wyniesie 20000 brutto.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Justyna0108
(Justyna0108)
Wiking
W marcu tego roku mu odmówili. Może się pozmieniało. Był w Polsce i chodził od banku do banku.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok