Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

ślub - Norwegia

Czytali temat:
4 Posty
isiaa22
(isiaa22)
Wiking
witam mam do Was pytanie mój mąż od roku mieszka w Norwegii, planuje do niego w końcu dołączyć. W związku z tym mam parę pytań Mój małżonek niestety posiada tymczasowy numer personalny. Jak to jest z małżeństwem tam wogóle ? Słyszałam różnie, między innymi, że jeżeli jeden z małżonków posiada nr ( nie wiem czy bez różnicy jaki, stały czy tymczasowy ) a drugi nie posiada pracy, może udać się do urzędu, zarejestrować sie jako bezrobotna .Wie ktoś może jak to faktycznie jest ?
Pozdrawiam i dziękuje z góry za odpowiedzi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Troll G
(Troll G)
Wiking
Witaj,
Możesz iść do urzędu i zgłosić się jako osoba poszukująca pracy (różnica między tym, a bezrobociem jest taka, że nie dostajesz z tego tytułu żadnych pieniędzy). Co dwa tygodnie wysyłasz tzw. Meldekorte, czyli potwierdzenie, że nadal poszukujesz pracy i jesteś na terenie Norwegii (sprawdzają adresy IP skąd Meldekorte było wysyłane, bo np. w przypadku pobierania zasilku i szukania pracy, nie możesz być poza Norwegia). Dzięki temu, będziesz na ubezpieczeniu męża w przypadku choroby itp.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok