Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Reklama

Rata w Norwegii już od618kr

Sprawdź ratę

Usługa realizowana przez DigiFinans.no | Priseksempel: Eff. rente 15,82%, 100 000 kr. over 5 år, etablering 950 kr., Tot. 142 730 kr.

ile urlopu - Norwegia

Czytali temat:
5 Postów
Adriana Bombelowna
(Ankahjf)
Wiking
Witam !

Pracuje w dwoch zakladach. W jednym na 50 % i w drugim na 50 %. Tylko ze w tym drugim zakladzie zaczelam prace w lutym tego roku.
Czy wie ktos ile nalezy mi sie urlopu z kazdej pracy dodam ze chcialabym wziasc ten urlop w lipcu.

Z gory dziekuje za pomoc
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
AniaF napisał:Czy wie ktos ile nalezy mi sie urlopu z kazdej pracy dodam ze chcialabym wziasc ten urlop w lipcu.
URLOPU MOŻESZ SOBIE WZIĄĆ ile tylko dusza zapragnie ...
OCZYWIŚCIE , O ILE ZAKŁADY OBA NA TO WYRAŻĄ ZGODĘ ...
BO
W NORGE ....
.....................URLOPY NIE SĄ PŁATNE.....

Może się okazać ,że np. w jednym z tych zakładów będziesz musiała pójść na urlop pomimo , że nie będzie się Tobie chciało bo akurat CAŁY zakład bierze w SIERPNIU urlop i zakład jest zamykany na cztery spusty...
NAJLEPIEJ ZAPYTAĆ SIĘ W ZAKŁADACH W KTÓRYCH PRACUJESZ ...
JAK ONI WIDZĄ TWOJE ZACHCIEWAJKI...
Na moim przykładzie... byłem na urlopie od 19-XII-2009-do 30-II-2010- przyjechałem a firma kręci nosem i bo była by zadowolona gdybym przyjechał 30-Kwietnia a tak musieli mnie wysłać na permitering.....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
107 Postów
Kasia kkkkk
(Kosacha)
Początkujący
Gabriel to raczej nie jest tak ze urlop jest nieplatny...zawsze wyplacaja 'feriepenger' a w niektorych firmach urlop jest placony normalnie, to zalezy od wewnetrznych zasad przedsiebiorstwa.
Poprostu sie spytaj czy masz urlop platny czy nie i kiedy wyplacaja 'feriepenger', wtedy bedziesz pewna na 100 %
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(giovi2)
Wiking
Kosacha napisał:
Gabriel to raczej nie jest tak ze urlop jest nieplatny...zawsze wyplacaja 'feriepenger' a w niektorych firmach urlop jest placony normalnie, to zalezy od wewnetrznych zasad przedsiebiorstwa.
Poprostu sie spytaj czy masz urlop platny czy nie i kiedy wyplacaja 'feriepenger', wtedy bedziesz pewna na 100 %


Byla juz dyskusja o ty czy urlop jest platny czy nie

www.mojanorwegia.pl/forum/view/praca%2c_...eriepenger_10,0.html
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
Kosacha napisał:
Gabriel to raczej nie jest tak ze urlop jest nieplatny...zawsze wyplacaja 'feriepenger' a w niektorych firmach urlop jest placony normalnie, to zalezy od wewnetrznych zasad przedsiebiorstwa.
Poprostu sie spytaj czy masz urlop platny czy nie i kiedy wyplacaja 'feriepenger', wtedy bedziesz pewna na 100 %

TAK POZA KONKURSEM .... feriepenger to instytucja niezależna finansowo od Jakiegokolwiek urlopu chociaż zwyczajowo ma z tymże dużo wspólnego...
Feriepenger zawsze wypłaca się w roku następnym poza paroma wyjątkami...
-w danym roku kończy się umowa z firmą i przy ostatniej wypłacie jest to regulowane automatycznie...
-firma ma umowę ze Związkami i ferie...wliczane są w stawkę godzinową jako dodatek opodatkowany...
-rozliczenie za pracę sezonową ....
-rozliczenie za pracę na turnusach ...tzw. np.6/2....8/3...inne.

Niemniej powyższej osobie chodzi o standard... a nie o rzeczy niestworzone...
INNA sprawa ,że nie napisała co to za praca ... i jaka jest ta forma tych 50% zatrudnienia ...a to też może zmieniać wszystko do góry nogami...
Bo firma w takim systemie może już te nieszczęsne ferie... ująć w wynagrodzeniu....

NATOMIAST URLOP TARYFOWY , --- 5 --- lub---6 ---tygodni w roku kalendarzowym , jest JAKO TAKI SAM W SOBIE NIEPŁATNY...
I nie mylić tu z urlopami o statusie Specjalnym jak urlop Macierzyński i temu podobne cuda służb specjalnych jak Nauczyciele itp.

Bla, bla bla .... jak mówią Norgi....

Cześć czuwaj .... kluski wsuwaj ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Adriana Bombelowna
(Ankahjf)
Wiking
Dziekuje wszystkim za pomoc .
Glownie to chodzilo mi o ilosc dni, ktore mi przysluguja na 50 %.
Bylam dzisiaj u ksiegowej i mam 5 tygodni urlopu oczywiscie stosownie do etatu.
Z dwoch prac (razem 100 % etatu) przysluguja mi i pelne 5 tygodni urlopu.

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1654 Posty
ka mi
(kami)
Maniak
Z PAMIĘTNIKA URLOPOWICZA

PONIEDZIAŁEK: Wypieprzyli mnie na urlop, jak Leppera z rządu. Chciałem wyjść z koalicji, ale chamy nawet ze mną jej nie zawiązały. Czułem się osamotniony i bez pracy.

WTOREK: Narzekam na nudę, gdybym miał ogon jak pies, to polatałbym chociaż za własnym ogonem. No dobra, mam ogon, tylko nie ma za nim jak latać, mogę jedynie popodskakiwać.

.

ŚRODA: Mamy w Polsce przepiękną tropikalną pogodę … monsuny zapierdal…ją.

.

CZWARTEK: Dalej nie mam co robić więc palę głupa, nawet się trochę przyjarałem (żar spadł mi w spodnie; jeżeli ktoś chce wiedzieć jak to zrobiłem - to sam nie wiem).

.

PIĄTEK: Przestałem palić głupa, bo sąsiedzi zaczęli pytać, co tak śmierdzi, zastanawiałem się czy nie zacząć zbijać bąków, ale na grochówkę nie miałem ochoty a i sąsiedzi pewnie znowu by się czepiali. Poszedłem więc na imprezę.

.

SOBOTA: Pogoda nadal tropikalna … leje… leje… leje. Ja tez zaczynam lać na wszystko.

.

NIEDZIELA: Jak przystało na niedzielę, poczytałem sobie o Bogu czyli … artykuły na temat Ojca Rydzyka. Stwierdziłem, że Bóg jest wielki skoro utrzymuje w swojej reprezentacji takiego idiotę. KM-ka powiedziała, że według astrologusa (czy jakoś tak) od jutra zaczną się trzy moje szczęśliwe dni. Nudzę się.

.

PONIEDZIAŁEK: Posoliłem kompot, spaliłem patelnię, wykipiałem zupę, przypaliłem kotlet i omlet, stłukłem szklankę, wywaliłem sobie dziurę w piszczelu, a na koniec dnia … tandadadam …. KM-ka rozbiła samochód, a właściwie to ją … rozbili.

WTOREK: Byłem u mechanika, później lakiernika, na diagnostyce na szarpakach, znowu u dwóch mechaników, po KM-kę i na PZU, na oględzinach, odwieźć KM-kę, u stolarza w sprawie naprawienia szafy, znowu u mechanika, zrobiłem zakupy, pojechałem po KM-kę do pracy. Znowu przypaliłem patelnię, rozgotowałem makaron, urwałem drzwi od szafki i je zpowrotem przykręciłem, pękła mi rura odprowadzająca olej w samochodzie, wygiąłem na krawężniku końcówkę drążka kierowniczego.

JUŻ SIĘ KUR…A NIE NUDZĘ!!!! A ze szczęścia to … jutro nigdzie nie wychodzę.

WNIOSEK: CZY JA PRZYPADKIEM JUŻ NIE MÓWIŁEM, ŻE POLARNEMU POD GÓRĘ NAWET PO PŁASKIM???
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
235 Postów
zdzich mały
(mase1)
Stały Bywalec
wiesz co ANIAF, według mnie prawidłowo powinnaś zapytać pracodawcy jednego i drugiego osobno ile należy ci się wolnego w roku- pamiętaj że rok pracy u ciebie się liczy od dnia podpisania umowy o pracę (nie myl z rokiem kalendarzowym), po prostu się dowiesz co myślą. Wedle prawa jeśli pracujesz 20%, 50%, 70% i 100% etatu za pracę należy ci się 25 dni urlopu w roku płatnego(ale to też zależy dalej co masz w umowie)---- najlepiej spytaj -- powodzenia i miłego urlopu!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1434 Posty

(gama28)
Maniak
mase1 z całym szacunkiem, ale AniaF jest już prawdopodobnie po urlopie, bo pisała tego posta ponad 5 mies temu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
235 Postów
zdzich mały
(mase1)
Stały Bywalec
to oki ale na przyszłość będzie wiedzieć
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok