Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

wypowiedzenie,porzucenie pracy w pierwszym miesiacu - Norwegia

33 Posty
Zygmunt xxx
(KazioWichura)
Nowicjusz
Moze sie ktos orientuje jak wyglada wypowiedzenie w 1 miesiacu. slyszalem ze na okresie probnym w 1 miesiacu moge porzucic prace jesli mi sie nie podoba bez problemow. Umowe mam na czas nieokreslony z pierwszym miesiacem probnym gdzie okres wypowiedzenia przez pracodawce wynosi 1 miesiac a pracownika 14 dni. Znalazla sie lepsza i lepiej platna praca i rozwazam porzucenie pracy jakie sa tego ewentualne konsekwencje. Moge pojsc na ugode z pracodawca ,ale jesli nie to jaki sposob jest najlepszy ktos sie orientuje help me.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
205 Postów

(morss.)
Stały Bywalec
KazioWichura napisał:
Moze sie ktos orientuje jak wyglada wypowiedzenie w 1 miesiacu. slyszalem ze na okresie probnym w 1 miesiacu moge porzucic prace jesli mi sie nie podoba bez problemow. Umowe mam na czas nieokreslony z pierwszym miesiacem probnym gdzie okres wypowiedzenia przez pracodawce wynosi 1 miesiac a pracownika 14 dni. Znalazla sie lepsza i lepiej platna praca i rozwazam porzucenie pracy jakie sa tego ewentualne konsekwencje. Moge pojsc na ugode z pracodawca ,ale jesli nie to jaki sposob jest najlepszy ktos sie orientuje help me.

Bardzo nieciekawa ta twoja sytuacja.
Co do konsekwencji, to jak porzucisz tą pracę, a nowy pracodawca się o tym dowie, to możesz być bezpardonowo wyżucony z tej nowej, o ile jedna i druga firma są norweskie.
Pamiętaj o jednym, tu norwescy pracodawcy, dzwonią normalnie do siebie z zapytaniami o nowym nabytku.
Najlepiej będzie dla twojej reputacji, jak znajdziesz kogoś na swoje miejsce i polecisz zamianę.
To tyle z mojej strony.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok