Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

1 Post

(bad harry)
Wiking
no ale kto chciałby bawić się w jakieś ni do końca sporawdzone sprawy , czyli np 18 procent .
to jest tylko może przypadek twojej księgowej
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Grzes203)
Wiking
bad harry napisał:
no ale kto chciałby bawić się w jakieś ni do końca sporawdzone sprawy , czyli np 18 procent .
to jest tylko może przypadek twojej księgowej


Stawiałbym na doświadczenie Firma zatrudniała kilka osób na podobnych zasadach w krótkich odstępach czasu więc nie trudno przewidzieć jaką kartę następny zatrudniony dostanie.
Księgowy pracuje tylko dla naszej firmy, ma tylko to na głowie (plus picie kawy) więc jest w stanie zapamiętać takie rzeczy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(bad harry)
Wiking
czyli tak jak napisałem , to dotyczy twojej księgowej .
w innych przypadkach ....swoim i innych znanych nie tylko z mojej firmy nikt się nie cackał ......nie masz skakattekort masz 50 procent , ewentualnie zaliczka wpisana w banku właśnie jako zaliczka a nie wypłata
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Grzes203)
Wiking
bad harry napisał:
czyli tak jak napisałem , to dotyczy twojej księgowej .
w innych przypadkach ....swoim i innych znanych nie tylko z mojej firmy nikt się nie cackał ......nie masz skakattekort masz 50 procent , ewentualnie zaliczka wpisana w banku właśnie jako zaliczka a nie wypłata


Nie podoba mi się dyskryminacja w Twoich postach. Napisałem dwa razy że księgowy, Ty dwa razy że księgowa Facet też potrafi
Generalnie te sposoby można "wynudzić" w firmie jeśli ktoś bardzo potrzebuje kasy tzn więcej niż te 50% i pod takim kątem byłem o tym informowany.
Zdecydowanie wygodniej jest przelać połowę, nawet na skatteetaten jest napisane że pracodawca ma tak postępować w przypadku braku karty podatkowej dlatego ta informacja mnie zaciekawiła i zapamiętałem
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(bad harry)
Wiking
powiem ci tak , że może wynudzisz jeżeli pracujesz tam już kilka lat i na początku roku z jakichś przyczyn jej nie dostałeś .
w innym przypadku nikt nie chce się bawić w totolotka jeżeli pracownik jest świerzy .
z drugiej strony każdy pracownik i pracodowca wie że to co zapłacił więcej , oddzyska po rozliczeniu podatków w nsastępnym roku
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
32 Posty
Dawid Szymi
(dejf87)
Nowicjusz
mam takie pytanko. Jeśli przebywam aktualnie w Norwegii i szukam pracy to czy mogę otrzymać Personnumer? Jeśli tak to co muszę zrobić?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
Nie mozesz. Musisz miec kontrakt o prace. Jezeli jest krotszy niz 6 miesiecy, to wtedy wydają D-nummer ( identyfikacyjny), to jest dla pracwnikow np. sezonowych. Jezeli masz kontrakt minimum na rok, to wtedy dostaje sie stały numer, ma sie status rezydenta. Jezeli bedziesz przebywac w NO do 3 miesiecy to nic nie musisz robic.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Robert Michalski
(Robsonn)
Wiking
Witam.
A może orientujesz się jak zmienić numer z tymczasowego na stały?Jaki dokument jest potzrebny i po jakim oresie pracy można to zrobić.
Dzieki za info.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
100 Postów
Ricco Xxxxxx
(ricco)
Początkujący
tymczasowy ! to tak się ma do stalego ,jak by go nie bylo ,tylko kontrakt (umowa) na stalą prace , bez okreslenia okresu i reszta sama sie zrobi natychmiast !
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
Robsonn napisał:
Witam.
A może orientujesz się jak zmienić numer z tymczasowego na stały?Jaki dokument jest potzrebny i po jakim oresie pracy można to zrobić.
Dzieki za info.


W poście wyżej jest napisane jak to zrobic Musisz miec kontrakt , potem dostac "regbev" i potem zlozyc podanie o nr personalny.
Poza tym ja juz nie siedze w przepisach, nie chce mi sie po prawie 2 latach na forum byc na bierząco, nikt mi za to nie płaci A tak serio, to sa wydane informatory dla Polaków, mozna sie w UDI samemu dowiedziec co i jak, wystarczy pojsc i zapytac. Ja swoją wiedze czerpalam i czasem czerpię PYTAJAC OSOBISCIE w danej instytucji. Pozdrawiam i powodzenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok