Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

utrata prawa jazdy - Norwegia

11 Postów
szynszyla
(szynszyla)
Wiking
jechalem na ograniczeniu do 50km/h 80. zostalo mi zabrane prawo jazdy i mam czekac na list. moja praca jest scisle zwiazana z prowadzeniem auta. czy jest mozliwosc ze prawo jazdy nie zostana zatrzymane lub okres ten zostanie skrocony z powodu problemow z praca? gdzie mozna cos takiego zalatwiac i czy robic to przed otrzymaniem listu czy po? jest to moje jedyne zrodlo dochodow... licze na wasza pomoc i pozdrawiam!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
29 Postów
Slawek Slawko
(kozzy9)
Wiking
skoro przykroczyles 26 i Ci zabrali to raczej nic juz nie zrobisz. 3 miechy z glowy o ile sie nie myle ale mozesz isc na policje i cos kombinowac
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
140 Postów
Bogdan Tracz
(BogdanTracz1) Online
Stały Bywalec
W Norwegii nic sie nie zalatwia. To zwrot rodem z PRL. 3 do 6 miesiecy i grzywne do 10 000 koron masz raczej pewna. Trzeba przestrzegac przepisow. To nie zlosliwosc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
szynszyla
(szynszyla)
Wiking
nie ma rzadnych czynnikiw lagodzacych? utrata prawka na tak dlugi okres =stara pracy. chociaz ten 1-2 miesiace mniej by mnie uratowalo...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
29 Postów
Slawek Slawko
(kozzy9)
Wiking
Raczej nie. Znajomy smiga wywrotka i tez mu z pol roku temu zabrali za predkosc i 3 miechy musial miec pauze w pracy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
140 Postów
Bogdan Tracz
(BogdanTracz1) Online
Stały Bywalec
Mozesz sie powolac na okolicznosci lagodzace przed sadem, ze jechales tylko 80km/h, a nie 100. To jest zlosliwosc tym razem. Poczekaj na informacje z policji. Wtedy sie dowiesz na czym stoisz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
158 Postów

(sloka)
Stały Bywalec
szynszyla napisał:
jechalem na ograniczeniu do 50km/h 80. zostalo mi zabrane prawo jazdy i mam czekac na list. moja praca jest scisle zwiazana z prowadzeniem auta. czy jest mozliwosc ze prawo jazdy nie zostana zatrzymane lub okres ten zostanie skrocony z powodu problemow z praca? gdzie mozna cos takiego zalatwiac i czy robic to przed otrzymaniem listu czy po? jest to moje jedyne zrodlo dochodow... licze na wasza pomoc i pozdrawiam!Tu na forum był już podobny temat i tam był zamieszczony taryfikator karny.
Teren gdzie jest ograniczenie do 50-km/t. to teren ochronny, watpię byś się wywinął od obligatoryjnej odsiadki.
Na policję nie ma sensu iść, ponieważ jedynie się ośmieszysz.
Tu w Norwegi, jest całkiem inna procedura niż w Polsce.
Policjant zatrzymał prawko, napisał protokół i przekazał automatycznie całą sprawę dalej do policyjnego adwokata.
POZAMIATANE.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
140 Postów
Bogdan Tracz
(BogdanTracz1) Online
Stały Bywalec
Tutaj masz tabele mandatow i konsekwencji za przekroczenie predkosci. www.altomforerkortet.no/straffereaksjoner
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
158 Postów

(sloka)
Stały Bywalec
Tu masz oficjalny taryfikator finansowy:
lovdata.no/dokument/LTI/forskrift/2016-12-16-1611
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
X Y
(BladeRunner)
Wiking
Tjaaaa, nic się​ nie załatwia a norwescy urzędnicy nie są złośliwi i każdego traktują jednakowo....

Rada odnośnie prawa jazdy, idź do lekarza, niech cię skieruje na badania pod kątem depresji związanej z utratą pracy, później z tym do sądu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok