Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

10 Postów
KRYSTYNA SKIMINA
(MUCHA2436)
Wiking
hej a za dizla ile sie płaci podatku drogowego?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
100 Postów
ja ja
(szefno)
Początkujący
3135
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
KRYSTYNA SKIMINA
(MUCHA2436)
Wiking
3135kr za dizla?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
100 Postów
ja ja
(szefno)
Początkujący
Tak, jezeli ma filtr czastek stalych. Jesli nie ma to cos okolo 3500kr
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
100 Postów
ja ja
(szefno)
Początkujący
Bez filtra 3655kr
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Tomasz Komincz
(djkomin87)
Wiking
Witam ! a czy ktoś wie coś o zwrotach za niewykorzystany okres podatku drogowego ?
Opisze sytuacje. Kupiłem auto ze 2 miesiace temu w biednym stanie plan byl taki aby ponaprawiac i miec sobie jako drugie auto. Braklo czasu na naprawy. Po dzisiejszej wizicie w EU kontroll wyszlo ze mam bardzo duzo rzeczy do naprawy...nie mam na to ani czasu ani pieniedzy wiec zamierzam zezłomować auto. Oczywiscie podatek drogowy zaplacilem cały mimo iż auto rejestrowalem niecale 2 miesiace temu. Wiec moje pytanie brzmi czy jakbym teraz na dniach zezłomował auto to czy dostane jakiś zwrot za nie wykorzystany okres ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
212 Posty
Ja Gabriel
(Ja Gabriel)
Stały Bywalec
djkomin87 napisał:
Witam ! a czy ktoś wie coś o zwrotach za niewykorzystany okres podatku drogowego ?
Opisze sytuacje. Kupiłem auto ze 2 miesiace temu w biednym stanie plan byl taki aby ponaprawiac i miec sobie jako drugie auto. Braklo czasu na naprawy. Po dzisiejszej wizicie w EU kontroll wyszlo ze mam bardzo duzo rzeczy do naprawy...nie mam na to ani czasu ani pieniedzy wiec zamierzam zezłomować auto.
Oczywiscie podatek drogowy zaplacilem cały mimo iż auto rejestrowalem niecale 2 miesiace temu.
Wiec moje pytanie brzmi czy jakbym teraz na dniach zezłomował auto to czy dostane jakiś zwrot za nie wykorzystany okres ?

Pewnie drobna pomyłka w opisie z twojej strony nastąpiła.
Zapłaciłeś tylko za przerejestrowanie auta na siebie ~ 1500nok.
Podatek drogowy to całkiem coś innego, roczny wynosi ~ 3600nok połowa ~ 1800nok.
Tym samym, musiał byś zapłacić do urzędu ~3300nok. I to do dwóch oddzielnych instytucji.
Statens vegvesen i Skattkontor.
Przy okazji:
- skoro już go masz przerejestrowanego na siebie i coś tam w niego zainwestowałeś, chociażby opłatę za I przegląd, to szkoda go złomować, ponieważ zwrot za pant to tylko 3000nok.
- lepiej wyrejestrować go czasowo w statens vegvesen, nie zdajesz tablic, tylko trzymasz w domu i na spokojnie remontujesz sobie ile chcesz a dokładnie, tylko to, co masz zaznaczone na karcie przeglądowej.
- jak go wyrejestrujesz czasowo teraz np. na rok to w Marcu nie zapłacisz podatku drogowego.
A jakie to auto jeżeli można wiedzieć?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Tomasz Komincz
(djkomin87)
Wiking
Ja Gabriel napisał:
djkomin87 napisał:
Witam ! a czy ktoś wie coś o zwrotach za niewykorzystany okres podatku drogowego ?
Opisze sytuacje. Kupiłem auto ze 2 miesiace temu w biednym stanie plan byl taki aby ponaprawiac i miec sobie jako drugie auto. Braklo czasu na naprawy. Po dzisiejszej wizicie w EU kontroll wyszlo ze mam bardzo duzo rzeczy do naprawy...nie mam na to ani czasu ani pieniedzy wiec zamierzam zezłomować auto.
Oczywiscie podatek drogowy zaplacilem cały mimo iż auto rejestrowalem niecale 2 miesiace temu.
Wiec moje pytanie brzmi czy jakbym teraz na dniach zezłomował auto to czy dostane jakiś zwrot za nie wykorzystany okres ?

Pewnie drobna pomyłka w opisie z twojej strony nastąpiła.
Zapłaciłeś tylko za przerejestrowanie auta na siebie ~ 1500nok.
Podatek drogowy to całkiem coś innego, roczny wynosi ~ 3600nok połowa ~ 1800nok.
Tym samym, musiał byś zapłacić do urzędu ~3300nok. I to do dwóch oddzielnych instytucji.
Statens vegvesen i Skattkontor.
Przy okazji:
- skoro już go masz przerejestrowanego na siebie i coś tam w niego zainwestowałeś, chociażby opłatę za I przegląd, to szkoda go złomować, ponieważ zwrot za pant to tylko 3000nok.
- lepiej wyrejestrować go czasowo w statens vegvesen, nie zdajesz tablic, tylko trzymasz w domu i na spokojnie remontujesz sobie ile chcesz a dokładnie, tylko to, co masz zaznaczone na karcie przeglądowej.
- jak go wyrejestrujesz czasowo teraz np. na rok to w Marcu nie zapłacisz podatku drogowego.
A jakie to auto jeżeli można wiedzieć?


Dziekuje za odpowiedź
Podatek drogowy zapłaciłem właśnie cały czyli te 3300 plus 1500 za rejestracje na siebie
( swoją drogą...czy za kazde posiadane auto płaci się podatek drogowy ? ), tyle właśnie sciągnela ode mnie babka w vegvessen przy rejestracji auta.
Auto to VW Polo 2000r w benzynie. Za auto dalem niecale 8000 kr, wiec przy kasacji dostane 3000 plus z z ubezpieczalni okolo 2000 za niewykorzystany okres. A na razie bardziej przyda mi się gotówka
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
212 Posty
Ja Gabriel
(Ja Gabriel)
Stały Bywalec
djkomin87 napisał:Dziekuje za odpowiedź
Podatek drogowy zapłaciłem właśnie cały czyli te 3300 plus 1500 za rejestracje na siebie
( swoją drogą...czy za kazde posiadane auto płaci się podatek drogowy ? ), tyle właśnie sciągnela ode mnie babka w vegvessen przy rejestracji auta.
Auto to VW Polo 2000r w benzynie. Za auto dalem niecale 8000 kr, wiec przy kasacji dostane 3000 plus z z ubezpieczalni okolo 2000 za niewykorzystany okres. A na razie bardziej przyda mi się gotówka
W takim razie, to tą drogówkę, zapłaciłeś za tego który ci tego grata opchnął, pewnie miał wyrejestrowanego jak pisałem wyżej i w tym przypadku cała kwota przeszła na ciebie.
Niedokładnie przeczytałeś umowę przed sprzedażną, gdzie jest to zaznaczone a podpisując dokument, zgodziłeś się na regulację wszystkich opłat.

Co do tego, co bardziej jest akurat teraz opłacalne lub nie, to już twój biznes.

Ja osobiście, odłożył bym auto jak opisałem wyżej i potraktował bym to jako inwestycję z odroczoną korzyścią.

Co do pytania o opłaty za > dwa auta, to nie mam pojęcia, zajrzyj na stronę statens i skatt.
Tam na pewno jest to przejrzyście opisane.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1610 Postów
Maniak
Od 2017 r drogowy wchodzi w ubezpieczenie i będzie po krzyku
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok