Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

overtidsmat - Norwegia

7 Postów
Gumi1
(Gumi1)
Wiking
znacie moze stawke za overtidsmat ???
co przysluguje oprocz nadgodzin jesli pracujesz powyzej 12h dziennie???
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Andrzej Naklicki
(Andrzej200969)
Wiking
Witam
Proponuję zapoznać się z tym linkiem www.arbeidstilsynet.no/artikkel.html?tid=92397 może coś będzie na ten temat. Zresztą ciekawe są tam rzeczy, które warto wiedzieć.

Wysokość stawki za nadgodziny (określona w % w stosunku do normalnej, podstawowej stawki godzinowej) zależy w jakiej branży pracujesz, czy Twój pracodawca jest w układzie zbiorowym ze związkami, lub czy pracownicy między sobą wybrali męża zaufania do negocjacji i wywalczyli wysokość stawki za nadgodziny---- (Tyczy się to dużych zakładów pracy, w malutkich firemkach mają to w d..... (tak się domyślam)).
Pracując powyżej 12 godz dziennie przysługuje Tobie ciepły posiłek. Jeżeli pracodawca nie jest w stanie zapewnić ciepłego posiłku powinien zgodnie z prawem zapłacić dzienną dietę tzw. mattpenger (dla przykładu w mojej firmie to 96kr) Od mattpenger nie odciąga się podatku !!!!!!!!!!

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
A to już od ponad 2 godzin się nie należy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Andrzej Naklicki
(Andrzej200969)
Wiking
Janek. PISZESZ ŻEBY COŚKOLWIEK NAPISAĆ BO MAM TAKIE WRAŻENIE I WPROWADZASZ W BŁĄD LUDZI!!!!!!!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Nie barany
Pracujesz więcej niż o 2 godziny i już mat się należy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Andrzej Naklicki
(Andrzej200969)
Wiking
Janek SAM JESTEŚ BARANEM!!!!! Popatrz co wcześniej napisałeś i jak skonstruowałeś zdanie. Jest to zdanie twierdzące. Aby było zdaniem pytającym należy postawić na końcu pytajnik, czyli znak zapytania. NASTĘPNYM RAZEM PISZ ZROZUMIALE !!!!!! I MIEJ SZACUNEK DO LUDZI!!!!! Mam szacunek do ludzi dlatego odpisuję spokojnie i bez chamstwa nie zniżając się do poziomu jaki pokazałeś !!!!!!!!!! Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Pytajnik mówisz?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(An.dżej)
Wiking
Andrzeju nie ma sensu polemizować z tym brudasem, taki z niego typ psa, bo przecież to nie człowiek dlatego i szacunek, się nie należy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Jeszcze trochę i w Polsce będzie więcej psów niż narotu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
W każdym bądź razie rad jestem iż już polskie ludzie wiedzo że im się mat należy po 2 godzinach i 15 minutach nadgodzin a nie jak pół doby mija
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok