Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Co i jak? - Norwegia

2 Posty
Marcin Priszuński
(Forgotten_)
Wiking
Witam Was!
Nazywam się Marcin, lat 26 (i przed chwilą skasował mi się cały tekst więc napiszę ponownie -_-)

Chciałbym wyjechać do Norwegii ale tak naprawdę nie wiem jak się do tego zabrać. Co powinienem załatwić jeszcze w Polsce, czego potrzebuję, co muszę wiedzieć, jak znaleźć sensownie pracę/mieszkanie//pokój?

Wiem, że temat pewnie powraca i jestem kolejnym z dziesiątek wcześniejszych ale, jeśli mogę, proszę Was o indywidualną odpowiedź .

Chciałbym jechać już na marzec do Norde ale przyznam, że nie chcę jechać w ciemno i spać w samochodzie czy wynająć pokój a nie mieć pracy. Mam pewne oszczędności ale nie chcę ich wydać na miejscu bez zarobku i wrócić do kobiety i dziecka z opuszczoną głową. Odnośnie samego doświadczenia to niestety całe życie robiłem w handlu i gadaniu choć i pracowało się fizycznie ale raczej epizodycznie. Sprawny jestem, zdrowy jestem więc w tych okolicznościach robić mogę prawie cokolwiek byle zarobić, przeżyć, wysłać kobiecie do Polski i może po jakimś czasie sprowadzić rodzinę do Norde. Ten mój handel jest moją piętą achillesową jeśli chodzi o brak znajomości norweskiego choć język angielski znam na (według mnie) dobrym poziomie. Studiów nie mam żadnych skończonych co też źle. Czy praca jest załatwiana tylko przez pośrednictwa pracy tak jak zasłyszałem? Mogę podnieść swoje kwalifikacje to czasu wyjazdu tylko co mogę zrobić, jakie szkolenia, kursy, cokolwiek...

Chciałem coś jeszcze napisać ale oczywiście przez emocje to gdzieś uciekło, może się przypomni.

Jestem dość mocno zdecydowany co do tego wyjazdu i będę wdzięczny za odpowiedzi, z góry dziękuję .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
420 Postów

(optymysta)
Wyjadacz
szanse oceniam w okolicy 0.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
566 Postów
HeartB
(HeartB)
Wyjadacz
optymysta napisał:
szanse oceniam w okolicy 0.
--------
......Kelvina...bo straci forse na sam eksperyment.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Marcin Priszuński
(Forgotten_)
Wiking
Tak, angielski znam dobrze, rozmawiam ze znajomymi z zagranicy co jakiś czas więc nie zapominam go. Odnośnie niskiego szczebla to cóż, z udokumentowanych doświadczeń zawodowych to tak naprawdę nic a z praktyki to tylko zbrojenia budowlane przed dwa miesiące (wyginanie, przerzucanie prętów) no i rąbanie drewna w ilościach hurtowych... mam zamiar zrobić kurs na operatora wózka widłowego i nie wiem co jeszcze mogę ciekawego zrobić...?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
Forgotten_ napisał:
Tak, angielski znam dobrze, rozmawiam ze znajomymi z zagranicy co jakiś czas więc nie zapominam go. Odnośnie niskiego szczebla to cóż, z udokumentowanych doświadczeń zawodowych to tak naprawdę nic a z praktyki to tylko zbrojenia budowlane przed dwa miesiące (wyginanie, przerzucanie prętów) no i rąbanie drewna w ilościach hurtowych... mam zamiar zrobić kurs na operatora wózka widłowego i nie wiem co jeszcze mogę ciekawego zrobić...?Jeżeli znasz się na zbrojeniach budowlanych, to zrób w ZDZ kurs kwalifikacyjny w tym zawodzie, poszerz go prywatnie o dokumentację budowlaną tak zbrojarską jak i szalunkową. Jak masz prawko to zrób C+E plus bezwzględnie HDS.
Co do wózków, to na te zwykłe szkoda forsy. Jeżeli jednak w okolicy masz kursy na te większe i bardziej złożone to i owszem, jednak one są dużo droższe.
I tak dalej, o ile chcesz się bawić w budowlańca, a masz trochę zbędnej kasy na inwestycję w własną osobę, lepiej zrobić dobre kursy niż tracić forsę na wielką niewiadomą i to jeszcze w okresie gdy w norwegi trwa zima.
Bez tego, to naprawdę szkoda twojego tak czasu jak i kasy. Norwegia to naprawdę bardzo drogi kraj dla kogoś kto tu nie pracuje, a jedynie przyjeżdża szukać pracy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
oportunista
(oportunista)
Wiking
do budy gabriel scierwo i kurwo kapusiu i zlodzieju
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok