Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Hit the road. - Norwegia

19 Postów
Jakubszostak
(Jakubszostak)
Wiking
Witam Was,

Mam dylemat. Wybieram się samochodem do Oslo w lutym. Mam dwa "padełka":
Lanosik - benzyna 1.5 dużo pali (do założenia gaz jak będzie trzeba)
Mazdziocha - diesel 2.0 ale mało pali no i bardziej komfortowy.

Dylematy są w zasadzie dwa...pierwszy to jaką drogę wybrać:
- przez Danię i na prom prosto do Oslo? Podróżuje wtedy przez Europę i mam pewność że zawsze znajdę ten gaz na stacji benzynowej wybierając Lanosa jako środek transportu.
- Promem z Polski Do wybrzeży Szwecji i dalej podróż samochodem? Jak wtedy z tym gazem na stacjach? Słyszałem że jest licho w Skandynawi?

Drugi dylemat jak już po krótce wspomniałem to jakim samochodem lepiej poruszać się zarówno w podróży jak i tam na miejscu...?

Proszę o kilka Waszych opinii żebym mógł wziąć wszystkie za i przeciw Jestem zielony i jade pierwszy raz dodam.

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
366 Postów

(nazwauzytkownikajuzistnie)
Stały Bywalec
Jakubszostak napisał:
Witam Was,

Mam dylemat. Wybieram się samochodem do Oslo w lutym. Mam dwa \"padełka\":
Lanosik - benzyna 1.5 dużo pali (do założenia gaz jak będzie trzeba)
Mazdziocha - diesel 2.0 ale mało pali no i bardziej komfortowy.

Dylematy są w zasadzie dwa...pierwszy to jaką drogę wybrać:
- przez Danię i na prom prosto do Oslo? Podróżuje wtedy przez Europę i mam pewność że zawsze znajdę ten gaz na stacji benzynowej wybierając Lanosa jako środek transportu.
- Promem z Polski Do wybrzeży Szwecji i dalej podróż samochodem? Jak wtedy z tym gazem na stacjach? Słyszałem że jest licho w Skandynawi?

Drugi dylemat jak już po krótce wspomniałem to jakim samochodem lepiej poruszać się zarówno w podróży jak i tam na miejscu...?

Proszę o kilka Waszych opinii żebym mógł wziąć wszystkie za i przeciw Jestem zielony i jade pierwszy raz dodam.

Pozdrawiam

Wybierz najkrótszą drogę z promem gdzie się prześpisz w kajucie. Jedź dieslem chyba że lanos jest mniej awaryjny w co wątpię.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
366 Postów

(nazwauzytkownikajuzistnie)
Stały Bywalec
Za cenę instalacji w lanosie będziesz tu tankował diesla przez rok.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
19 Postów
Jakubszostak
(Jakubszostak)
Wiking
Chodzi też o to żeby było taniej...
Najkrótsza drogo i daleki rejs promem i to do tego z kajutą chyba wyjdą dużo drożej niż podróż samochodem i tylko krótki rejs promem?
A co z tym gazem na stacjach benzynowych w Norwegii?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
ŁukaszRp
(ŁukaszRp)
Wiking
Witam.Ja bym wybrał samochód z gazem ponieważ koszt na stacji w Kristiansand to 5,80kr wiec się bardziej opłać.Dania jest kłopotliwa bo po drodze nie ma gazu wiec lepiej większy zbiornik ja posiadam 3.7l wiec i tak nie przelatuje do promu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
366 Postów

(nazwauzytkownikajuzistnie)
Stały Bywalec
ŁukaszRp napisał:
Witam.Ja bym wybrał samochód z gazem ponieważ koszt na stacji w Kristiansand to 5,80kr wiec się bardziej opłać.Dania jest kłopotliwa bo po drodze nie ma gazu wiec lepiej większy zbiornik ja posiadam 3.7l wiec i tak nie przelatuje do promu.
Jeżeli gazu spali 10L 6nok/L a diesla 5L 11nok/L to jaka to jest różnica? Paliwo przez Danie to cena kajuty razem z biletem. Twój wybór. Do Gdyni masz blisko po co pchać się na około?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
19 Postów
Jakubszostak
(Jakubszostak)
Wiking
Potem trzeba zaiwaniać też spory kawałek drogi przez Szwecję...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
366 Postów

(nazwauzytkownikajuzistnie)
Stały Bywalec
Jakubszostak napisał:
Potem trzeba zaiwaniać też spory kawałek drogi przez Szwecję...
Ja diesla tankowałem przy norweskiej granicy i dojechałem pod Wrocław 60L zbiornik. Jeżeli jedziesz sam to zastanów się czy dasz radę "dymać" przez danie kilkanaście godzin. Szwecja to tylko 600km jeżeli jedziesz do Oslo. W szwecji masz lepsze paliwo sądząc po moim aucie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
19 Postów
Jakubszostak
(Jakubszostak)
Wiking
Rzeczywiście różnica w cenie za paliwo do Dani i potem promem czy do Gdyni i ze Szwecji samochodem dalej to niewielka suma.
Powiedzcie na jakie opłaty drogowe jadąc Ystad mniej więcej do Oslo trzeba się przygotować i jaki jest ich koszt w przybliżeniu?
Są poza tym jakieś inne koszty po drodze?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
19 Postów
Jakubszostak
(Jakubszostak)
Wiking
Dziekuję bardzo.
Niedługo pytań ciąg dalszy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok