Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

urlop - Norwegia

Czytali temat:
(1446 niezalogowanych)
1 Post
sebastian ciezarek
(emilxxl2005)
Wiking
czy ktos wie czy urlop jest platny? Nie pytam o feriepenger........
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
30 Postów
Tomek Sopicki
(Tomek2712)
Nowicjusz
Witaj!
Niestety nie.W Norwegii jest taki system że zamiast dostwawć kasę za urlop dostajesz własnie feriepenger.

Ale nie wiem czy wiesz że raz na bodajże kwartał możesz wziąć sobie 3 dni "chorobowego"nie idąc nawet do lekarza.Musisz tylko zgłosić sykemelding do pracodawcy no i jest to normalnie płatne.

Pozdrówka!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
477 Postów
Sylwia N.
(psculkas)
Wyjadacz
Tomku2712 wydaje mi się, że 3 dni wolnego "chorobowego" przysługują raz na miesiąc. Najlepiej jakby wypowiedziała się na ten temat osoba, która jest lepiej zorientowana niż ja

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
30 Postów
Tomek Sopicki
(Tomek2712)
Nowicjusz
Når kan jeg bruke egenmelding, og når må jeg ha sykemelding?
Med egenmelding menes at du som arbeidstaker melder fra til arbeidsgiveren om arbeidsuførhet på grunn av sykdom eller skade uten å legge frem legeerklæring.
Vær oppmerksom på at det er kalenderdager. Det betyr at om du bruker egenmelding en fredag, vil også lørdag og søndag regnes med. Du må melde fra til arbeidsgiveren om sykdom første fraværsdag innen arbeidstidens slutt.

For å få rett til å bruke egenmelding må du ha arbeidet hos arbeidsgiveren i minst to måneder, hvis ikke må du ha sykmelding fra første fraværsdag. Det samme gjelder hvis du har brukt opp dine fire egenmeldingsperioder. Retten til egenmelding kan brukes opptil tre kalenderdager fire ganger i løpet av en 12 måneders periode.

Jednak dogrzebałem się tego...3 dni kalendarzowe w przeciągu 12 miesięcy.Wlicza się w to także sobotę i niedzielę.

Pozdrówka!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
30 Postów
Tomek Sopicki
(Tomek2712)
Nowicjusz
Dla potwierdzenia moich słów to jest na tej stronie:
www.helsenett.no/index.php?option=com_co...mid=100&cpage=20
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(fazi)
Wiking
z tego co ja pamietam 3 dni co dwa tygodnie i nie wiecej niz 28 dni w roku w sumie o ile porozumienia branzowe nie mowia inaczej.
ale w tym poscie chodzilo o urlop ktory nie jest platny.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(fazi)
Wiking
fire ganger i løpet 12 mn. czyli o ile ja znam norweski nie 3 dni w ciagu 12 miesiecy a cztery razy po 3 dni w ciagu 12 miesiecy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
30 Postów
Tomek Sopicki
(Tomek2712)
Nowicjusz
Etter ferieloven har alle krav på fire uker og en dag med ferie. De fleste bedrifter med tariffavtale har imidlertid avtalt fem ukers ferie.

Proszę bardzo:Wszyscy mają prawo do 4 tygodni urlopu a w niektórych firmach ustalono go na 5 tygodni.Są oczywiscie wyjątki gdzie urlop jest wydłużany ale to nas raczej nie dotyczy...

www.nj.no/no/Dine_rettigheter/Ferie/Hvor_mye_ferie+/

Pozdro!~
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
30 Postów
Tomek Sopicki
(Tomek2712)
Nowicjusz
Oczywiscie że tak Fazi...
Trochę za szybko pisałem i nie przeczytałem przed wysłaniem.

Oczywiscie że 4 razy po 3 dni w przeciągu 12 miesięcy.

Sorki za pomyłkę.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(fazi)
Wiking
dzieki tomek za linki.ja gdzies czytalem wlasnie wczesniej ze az 28 dni mozna sobie pobyczyc sie w roku.nigdy az tyle nie mialem okazji wykorzystac(nawet 12 dniu).
a pomylka zdaza sie kazdemu i absolutnie nie chodzilo mi o wytykanie tobie bledu tylko o sprostowanie. a swoja droga administrator moglby zalozyc zakladke czy cos tam wlasnie z takimi linkami.pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok