Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

701 Postów
Cortez1 N
(Cortez1)
Wyjadacz
WujekJanek napisał:
[quote]nk18 napisał:
Witam co oznacza tabela podatkowa nr 7120 jak to się ma do 7100 którą miałem wcześniej

Podatek jaki zaplacimy nie zalezy od tabeli podatkowej tylko od tego ile zarobimy i jakiego mamy ksiegowego. Od tabeli zalezy tylko to, w jakiej wysokosci zaplacimy podatki.

Sytuacja w jakiej sie znalazles przyjacielu oznacza mniej wiecej na pierwszy rzut oka tyle, ze kokosow wielkich nie zarabiasz, ale glodowac nie musisz i wstydzic nie masz sie czego. Zyjesz uczciwie i za swoje, nie dziadujesz o pieniadze w NAVie. A z roku na rok jest coraz lepiej, w porownaniu do poprzedniego okresu twoje zarobki wzrosly, wiec skarbowka podniosla Ci zaliczki.

Jestes porzadnym solidnym facetem ktoremu z roku na rok wiedzie sie coraz to lepiej - to mniej wiecej oznacza sytuacja w jakiej sie znalazles. Gratuluje i zycze oby tak dalej.

Osobiscie zyczyl bym sobie sytuacji w ktorej do konca mojego zycia co roku SKATT podnosil by mi tabele... Wole bowiem placic wysoki podatek od wysokich zarobkow niz gowniany od gownianych... czego jednak niektorzy nie rozumieja.

Na koniec powtorze raz jeszcze: z tabeli wynika wylacznie wysokosc ZALICZEK. Jaki zaplacimy finalnie podatek, zalezy od rozliczenia rocznego, czyli od tego ile w danym roku faktycznie zaplacilismy oraz jakie kroki podejmie nasz ksiegowy.

I tu znowu wiele osob wyjdzie z zalozenia ze dobry ksiegowy to tani ksiegowy...

Raz jeszcze gratuluje i zycze dalszych sukcesow w Norwegii.

Pozdrawiam

Jan[/
---------
Janku...a Ty ciągle z ta smieciarka jako szczytem marzeń Polaka....
Najlepszym księgowym jest własną wiedza i inteligencja, a nie przestraszona Pani Jola. Norweski system podatkowy jest wyjątkowo przyjazny i daje zadziwiajaco i smiesznie wiele mozliwosci wykorzystania tego. W rezultacie realna sytuacja w Norwegii jest mozliwa, że im wyższe zarobki...tym mniejsze podatki. W układzie realnym a nie proporcjonalnym. Sprawdzone.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
701 Postów
Cortez1 N
(Cortez1)
Wyjadacz
nk18 napisał:
[quote]Witam co oznacza tabela podatkowa nr 7120 jak to się ma do 7100 którą miałem wcześniej[/quote
-------
Wszystko zaczynające się na 71....oznacza, że przyznano Ci najgorszą tabele podatkowa i że glupio kredytujesz budżet Norwegii i tysiące ciapatych.
Oznacza to także, że raczej nie chwal się tym rodzinie w PL bo Ci łeb urwie, że zamiast na nich pracujesz na...wszystko inne.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
810 Postów
defenderr
(defenderr)
Maniak
Cortez1 napisał:
[quote]WujekJanek napisał:
[quote]nk18 napisał:
Witam co oznacza tabela podatkowa nr 7120 jak to się ma do 7100 którą miałem wcześniej

Podatek jaki zaplacimy nie zalezy od tabeli podatkowej tylko od tego ile zarobimy i jakiego mamy ksiegowego. Od tabeli zalezy tylko to, w jakiej wysokosci zaplacimy podatki.

Sytuacja w jakiej sie znalazles przyjacielu oznacza mniej wiecej na pierwszy rzut oka tyle, ze kokosow wielkich nie zarabiasz, ale glodowac nie musisz i wstydzic nie masz sie czego. Zyjesz uczciwie i za swoje, nie dziadujesz o pieniadze w NAVie. A z roku na rok jest coraz lepiej, w porownaniu do poprzedniego okresu twoje zarobki wzrosly, wiec skarbowka podniosla Ci zaliczki.

Jestes porzadnym solidnym facetem ktoremu z roku na rok wiedzie sie coraz to lepiej - to mniej wiecej oznacza sytuacja w jakiej sie znalazles. Gratuluje i zycze oby tak dalej.

Osobiscie zyczyl bym sobie sytuacji w ktorej do konca mojego zycia co roku SKATT podnosil by mi tabele... Wole bowiem placic wysoki podatek od wysokich zarobkow niz gowniany od gownianych... czego jednak niektorzy nie rozumieja.

Na koniec powtorze raz jeszcze: z tabeli wynika wylacznie wysokosc ZALICZEK. Jaki zaplacimy finalnie podatek, zalezy od rozliczenia rocznego, czyli od tego ile w danym roku faktycznie zaplacilismy oraz jakie kroki podejmie nasz ksiegowy.

I tu znowu wiele osob wyjdzie z zalozenia ze dobry ksiegowy to tani ksiegowy...

Raz jeszcze gratuluje i zycze dalszych sukcesow w Norwegii.

Pozdrawiam

Jan[/
---------
Janku...a Ty ciągle z ta smieciarka jako szczytem marzeń Polaka....
Najlepszym księgowym jest własną wiedza i inteligencja, a nie przestraszona Pani Jola. Norweski system podatkowy jest wyjątkowo przyjazny i daje zadziwiajaco i smiesznie wiele mozliwosci wykorzystania tego. W rezultacie realna sytuacja w Norwegii jest mozliwa, że im wyższe zarobki...tym mniejsze podatki. W układzie realnym a nie proporcjonalnym. Sprawdzone.[/quote]

znowu usilujesz byc rozgarniety a nawet polskiego system podatkowego nie mogles ogarnac
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Pawel :)
(nk18)
Wiking
Faktycznie w tym roku miałem lepsze zarobki Ale denerwuje mnie to że z roku na rok płacę wyższe podatki.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
701 Postów
Cortez1 N
(Cortez1)
Wyjadacz
nk18 napisał:
Faktycznie w tym roku miałem lepsze zarobki Ale denerwuje mnie to że z roku na rok płacę wyższe podatki.
-------
Nie trap się tym - moglbys być na nieszczęście takim cyskiem33 ksywa dyfteryt czy jakoś tak...wtedy byłaby groza.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
810 Postów
defenderr
(defenderr)
Maniak
Cortez1 napisał:
nk18 napisał:
Faktycznie w tym roku miałem lepsze zarobki Ale denerwuje mnie to że z roku na rok płacę wyższe podatki.
-------
Nie trap się tym - moglbys być na nieszczęście takim cyskiem33 ksywa dyfteryt czy jakoś tak...wtedy byłaby groza.


co ksiegowy nadal odliczasz kredyt od podatku
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Pawel :)
(nk18)
Wiking
Dziękuję za miłe słowa i szybką odpowiedź, nie rozumiem tylko jaką rolę odgrywa księgowy?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

()
Wyjadacz
nk18 napisał:
Faktycznie w tym roku miałem lepsze zarobki Ale denerwuje mnie to że z roku na rok płacę wyższe podatki.Płacisz więcej ponieważ więcej zarabiasz, czy to takie trudne do zrozumienia.
Natomiast procentowo płacisz zawsze tak samo, ba, ostatnio nawet procent ogólny, został zmniejszony o jakąś wielkość.
Zapamiętaj iż zaliczka na poczet podatku, to nie to samo co podatek końcowy.
Co do samego księgowego, cóż dobry norweski księgowy potrafi zdziałać "cuda" przy końcowym rozliczeniu. Po polskim księgowym poza stratą forsy za usługę, można jeszcze stracić na dopłacie zamiast zwrocie nadpłaty. Jednak to już inne pytania jaki temat.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
810 Postów
defenderr
(defenderr)
Maniak
Remigrant napisał:
nk18 napisał:
Faktycznie w tym roku miałem lepsze zarobki Ale denerwuje mnie to że z roku na rok płacę wyższe podatki.Płacisz więcej ponieważ więcej zarabiasz, czy to takie trudne do zrozumienia.
Natomiast procentowo płacisz zawsze tak samo, ba, ostatnio nawet procent ogólny, został zmniejszony o jakąś wielkość.
Zapamiętaj iż zaliczka na poczet podatku, to nie to samo co podatek końcowy.


JUZ SIE PRZELOGOWALES GABRIEL ZLODZIEJ I DAMSKI BOKSER
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
701 Postów
Cortez1 N
(Cortez1)
Wyjadacz
napisał:
nk18 napisał:
Faktycznie w tym roku miałem lepsze zarobki Ale denerwuje mnie to że z roku na rok płacę wyższe podatki.Płacisz więcej ponieważ więcej zarabiasz, czy to takie trudne do zrozumienia.
Natomiast procentowo płacisz zawsze tak samo, ba, ostatnio nawet procent ogólny, został zmniejszony o jakąś wielkość.
Zapamiętaj iż zaliczka na poczet podatku, to nie to samo co podatek końcowy.
Co do samego księgowego, cóż dobry norweski księgowy potrafi zdziałać "cuda" przy końcowym rozliczeniu. Po polskim księgowym poza stratą forsy za usługę, można jeszcze stracić na dopłacie zamiast zwrocie nadpłaty. Jednak to już inne pytania jaki temat.

-------
Pełna zgoda w ocenie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok