Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

SpareBank - limit wypłat z bankomatu ? - Norwegia

4 Posty
mikolaj_trzebinski
(mikolaj_trzebinski)
Wiking
Niedawno założyłem konto w sparebank i mam kilka pytań zauważyłem już że limit tygodniowy to 10 000 nok. Czy jest możliwość zwiększenia tego limitu? Czy jest możliwość wypłaty większej kwoty np. 30 000 nok w banku ? Jeśli tak to jakoś trzeba wczesniej zamówić czy jak?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
mikolaj_trzebinski napisał:
Niedawno założyłem konto w sparebank i mam kilka pytań zauważyłem już że limit tygodniowy to 10 000 nok. Czy jest możliwość zwiększenia tego limitu? Czy jest możliwość wypłaty większej kwoty np. 30 000 nok w banku ? Jeśli tak to jakoś trzeba wczesniej zamówić czy jak?Wszystkie odpowiedzi najbardziej prawdziwe i aktualne, znajdziesz na swojej indywidualnej stronie po zalogowaniu na konto. Moim zdaniem to chyba 9999nok to limit dobowy a nie tygodniowy. Tak ostatnio wybierałem jakieś dwa lata temu.
Jak masz konto internetowe to jaki jest sens wybierać tak duże kwoty w bankomacie.
Nie lepiej przelewać bezpośrednio z konta na konto, bezpieczniej i wygodniej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
mikolaj_trzebinski napisał:
Niedawno założyłem konto w sparebank i mam kilka pytań zauważyłem już że limit tygodniowy to 10 000 nok. Czy jest możliwość zwiększenia tego limitu? Czy jest możliwość wypłaty większej kwoty np. 30 000 nok w banku ? Jeśli tak to jakoś trzeba wczesniej zamówić czy jak?

Bez wzgledu gdzie masz konto, zasady sa takie samy.

Zacznijmy od tego, ze Norwegia jest krajem cywilizowanym w ktorym obrot gotowka systematycznie spada, a planowane jest w przyszlosci w ogole zlikwidowanie czegos takiego jak gotowka.

Panstwo stoi na stanowisku, ze jesli ktos pobiera duza ilosc kontantu, to najprawdopodobniej w jakims brzydkim celu. I w 99% przypadkow Panstwo jednak sie nie myli. Sytuacje takie sa monitorowane. Podkreslam: MONITOROWANE. Dla przykladu jesli prowadzisz Wisniewskiemu ksiegowosc i widzisz ze w ciagu miesiaca Wisniewski dokonal z firmowego konta np. przez bankonat jakichs dziwnych egenuttakow ktorych nie bardzo wiesz jak zaksiegowac, to nawet jesli jest to niewielka w skali miesiaca kwota laczna (powiedzmy 50 czy 60 tysiecy NOK) przynajmniej teoretycznie masz obowiazek wyslac w stosowne miejsce odpowiedni melding... Banki tez maja na to procedury... Wszyscy maja na to procedury...

Co do pytania prostego i technicznego: czy sie da a jesli sie nie da to co zrobic zeby sie jednak dalo...

W Banku mozesz wyplacic tyle ile tylko masz na koncie, pod warunkiem ze dany oddzial banku obsluguje obrot gotowkowy... i to w tym punkcie mozesz napotkac problem. Co do "wiekszych kwot" o ktorych piszesz, to sprecyzuj, czy chodzi Ci o "wieksze kwoty" czy o jakies 30.000NOK... No albo w prawo, albo w lewo...

Limitu tygodniowego wyplat w bankomacie nie podniesiesz sobie tak latwo, ale masz bardzo proste obejscie. W wiekszosci sklepow spozywczych (Kiwi, Rema1000, Coop, Rimi, IKA i jakie tam jeszcze sa) placac za zakupy (na przyklad kupujac butelke coli za 21koron) mozesz dodatkowo poprosic o uttak, czyli o gotowke, ktora obciazy saldo twojej karty. I TERAZ UWAZAJ: taki uttak system bankowy widzi jako platnosc w kasie za towary, a nie pobranie gotowki, wiec nie obciaza to twojego limitu. Maksymalny uttak zalezy od tego czy kasjer ma w kasie gotowke (wiec wpadaj po pieniadze raczej nie rano), od tego czy nie wkuzysz kasjera (ktory ma prawo po prostu powiedziec ze NIE i to zamyka dyskusje), oraz w zasadzie nie powinno to byc wiecej niz 3.000NOK jednorazowo. Wiec jak zrobisz rundke, to w jeden wieczor te 30.000 wydoisz bez zadnego problemu...

Przy czym pamietaj, ze pomimo iz nie obciazysz limitu wyplat, to i tak pojawi sie w banku informacja o wyplatach gotowki, co za tym idzie procedury, melding...

No ale to juz twoja sprawa, twoja glowa i twoja decyzja, na pewno nie jest to moj interes po co komu w Norwegii gotowka, choc osobiscie troche sie dziwie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
810 Postów
defenderr
(defenderr)
Maniak
Remigrant napisał:
mikolaj_trzebinski napisał:
Niedawno założyłem konto w sparebank i mam kilka pytań zauważyłem już że limit tygodniowy to 10 000 nok. Czy jest możliwość zwiększenia tego limitu? Czy jest możliwość wypłaty większej kwoty np. 30 000 nok w banku ? Jeśli tak to jakoś trzeba wczesniej zamówić czy jak?Wszystkie odpowiedzi najbardziej prawdziwe i aktualne, znajdziesz na swojej indywidualnej stronie po zalogowaniu na konto. Moim zdaniem to chyba 9999nok to limit dobowy a nie tygodniowy. Tak ostatnio wybierałem jakieś dwa lata temu.
Jak masz konto internetowe to jaki jest sens wybierać tak duże kwoty w bankomacie.
Nie lepiej przelewać bezpośrednio z konta na konto, bezpieczniej i wygodniej.


to juz 2 lata bez pieniedzy biedaku na socjalu siedzisz
gabriel zlodziej i damski bokser
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok