Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

reklama | kup tutaj »

Wypowiedzenie umowy o prace,feriepenge i wzór pism - Norwegia

4 Posty
Piotr Kupidura
(suprnowa)
Wiking
Witam
Od kwietnia 2015 roku pracowałem w norweskiej firmie.W dniu 20.11.2915 powiedziałem ze chce sie zwolnić i wypowiadam umowę o prace.
Ma ktoś moze jakies wzory wypowiedzenia aby wysłać im to na piśmie?
Druga sprawa to feriepenge ,czy musze pisać im jakies pismo aby przelali mi to razem z wypłata czy taki jest ich obowiązek?Ostatnia wypłatę powinien dostać 10 grudnia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
suprnowa napisał:
Druga sprawa to feriepenge ,czy musze pisać im jakies pismo aby przelali mi to razem z wypłata czy taki jest ich obowiązek? Ostatnia wypłatę powinien dostać 10 grudnia.Zgodnie z norweskim prawem, feriepenger powinno zostać wypłacone wraz z ostatnią wypłatą przed zakończeniem zatrudnienia.
Zgłoś wpis
388 Postów
hei!sandokan
(hei!sandokan)
Stały Bywalec
MultiNOR napisał:
suprnowa napisał:
Druga sprawa to feriepenge ,czy musze pisać im jakies pismo aby przelali mi to razem z wypłata czy taki jest ich obowiązek? Ostatnia wypłatę powinien dostać 10 grudnia.Zgodnie z norweskim prawem, feriepenger powinno zostać wypłacone wraz z ostatnią wypłatą przed zakończeniem zatrudnienia.


To prawda,ale jezeli pracownik zdecyduje sie na taka wyplate przed 01.01.2016 to zostanie mu potracony podatek w wysokosci 50%.Mozesz zaczekac do Stycznia przyszlego roku,wtedy otrzymasz 100%.Decyzja nalezy do Ciebie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
Jarek B
(dominikbima)
Wiking
Chcialbym Was sie zapytac troche z innej beczki.Czy pracodawca moze dac wypowiedzenie umowy o prace w czasie gdy pracownik przebywa na zwolnieniu lekarskim.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
388 Postów
hei!sandokan
(hei!sandokan)
Stały Bywalec
dominikbima napisał:
Chcialbym Was sie zapytac troche z innej beczki.Czy pracodawca moze dac wypowiedzenie umowy o prace w czasie gdy pracownik przebywa na zwolnieniu lekarskim.

W Norwegii tak ! Zrobi to jak najszybciej. Jezeli sie tak nie stanie i wrocisz do pracy to daj znac tutaj na forum,to zglosimy go do KONKURSU PRACODAWCA ROKU 2015.) ) )
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
Jarek B
(dominikbima)
Wiking
Zrobi to napewno bo doszly mnie takie sluchy z pewnego zrodla a umowe mam do lutego wiec wyprzedzilem ich o jeden zakret.Nie moga mnie zwolnic teraz na sykemelding juz sie dowiadywalem w kancelari prawnej
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok