Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Rejestracja samochodu - Norwegia

7 Postów
Paweł Horodko
(Rubik)
Wiking
Witam wszystkich
Potrzebuję pomoce i rady w nieco skomplikowanej sprawie, otóż w 2010 r byłem w Norwegii na wymianie studenckiej, wtedy wyrobiłem fødselsnummer który mam do dnia dzisiejszego niezmiennie, po pół roku wyjechałem z Norge i nie byłem tutaj przez 5 lat. Wróciłem w tym roku, zacząłem pracę przez agencję, mam kartę podatkową, i kupiłem samochód... I tu pojawia się problem bo okazało się, że nie mogę go zarejestrować na siebie, bo w 2013 zostałem wymeldowany z folksregister i mój fødselsnummer jest aktualny ale zawieszony. Pomijam fakt, że kredyt na samochód dostałem w sparebanken sr-bank w ciągu 5 minut i bez żadnych problemów...

W skateetaten dowiedziałem się, że aktywują monownie mój nr personalny w momencie jak przedstawię im stałą umowę o pracę z firmą na minimum 6 mies ( umowa z agencją im nie wystarcza mimo że jest na 6 mies.)

Podpowiedzcie proszę czy macie pomysły jak tą sprawę rozwiązać żebym mógł zarejestrować samochód? Z góry dziękuję,
Pawel.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Paweł Horodko
(Rubik)
Wiking
Tak, mam, bo na niego dostaje wszystkie dokumenty, poza tym jestem wspołwynajmującym na umowie mieszkania
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
deb M
(debssi)
Wiking
Chyba musisz poczekac na aktywny födselsnr. Bez tego trudno ubezpieczyc auto... I bez wlasnego ubezpieczenia nie mozesz byc nowych wlascicielem auta (eierskifte nie przechodzi bez ubezpieczenia). uzywane czy nowe?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
380 Postów
Stały Bywalec
to niechci dadza d numer
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Paweł Horodko
(Rubik)
Wiking
Nie moga, no mam fødselsnumner na stale...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
380 Postów
Stały Bywalec
ale nie aktywny wiec bierz umowe i do skata po karte podatkowa i numer
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Paweł Horodko
(Rubik)
Wiking
To nic nie da, już próbowałem na różne sposoby. Rozmawiałem z kim się dało w skatt itd i nic, fødselsnummer nie anulują i nie mogę dostać dnummer. Na szczęście przez całą sytuację dogadalem się z bankiem i właścicielem auta i kredyt jest zawieszony a kupno auta anulowane, więc czekam na dalszy rozwój sytuacji...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
380 Postów
Stały Bywalec
to jak placisz podatki?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Paweł Horodko
(Rubik)
Wiking
I to jest właśnie paradoks, że podatki mi normalnie pobierają i tabele podatkową też normalnie dostałem... Wniosek taki, że to co im należne to biorą bez problemu, ale to co mi potrzebne to już dla nich problem...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok