Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Praca socjalna i nowy początek w norwegii - Norwegia

3 Posty
Marcin Korin Jagła
(MarcinKorinJagla)
Wiking
Witam, chciałbym prosić o kilka informacji co do Norwegi. Postanowiłem zafundować sobie nowy start i po zaoszczędzeniu pewnej kwoty w pracy tutaj za około półtora roku wyjechać. Chciałem podjąć tam pracę w moim zawodzie którego się wyuczyłem - co ważne, obronę dyplomu i licencjata mam w te wakacje - czyli Pracownika Socjalnego. I tu pytanie do Was. Ile mniej więcej waszym zdaniem powinienem sobie zaoszczędzić, bo wstępnie szykuje się na 20 tyś koron, oraz jak wygląda sprawa Pracy Socjalnej i zatrudnienia w tej strefie. Dodatkowo jako atut chce iść na kurs języka Norweskiego, czasu mam na tyle, że powinno mi się udać przynajmniej ukończyć poziom B1.
Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi i nakierowania.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Roznica pomiedzu "praca socjalna" w Polsce a Norwegii, jest mniej wiecej taka jak pomiedzy "przemyslem motoryzacyjnym" w Nepalu i Niemczech...

Tutaj jest to cala galaz przemyslu, i to jedna z najwiekszych w kraju.

Napisz wiec moze czym KONKRETNIE chcialbys sie zajmowac, bo to troche tak, jakbys powiedzial, ze szukasz w Polsce pracy w handlu. Jako przedstawiciel handlowy? Dyrektor dzialu logistyki? Recepscjonistka w dziale marketingu? Magazynier? Hostessa?

Wtedy moze ktos Ci cos doradzi, bo tak, chocby ktos mial olbrzymia wiedze i dobre checi, nie dajesz mu najmniejszych szans...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Marcin Korin Jagła
(MarcinKorinJagla)
Wiking
Też racja, jeśli chodzi o szczegóły to chciałbym pracować z młodzieżą, szczególnie tą zagrożoną uzależnieniami oraz w profilaktyce uzależnień wśród młodzieży właśnie. Tak więc liczę na jakieś informacje. Z góry za wszelakie dziękuje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Praca jaka szukasz jest praca panstwowa. Czyli w sumie bez dobrej znajomosci norweskiego, to mozesz sobie jedynie pomarzyc.
Mozliwe, ze mozesz dostac prace przez www.uloba.no mimo, ze nie bedziesz znal norweskiego.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Odbierz poczte na privie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Marcin Korin Jagła
(MarcinKorinJagla)
Wiking
Eliza, przytocze pierwszy post. Mam zamiar iść na kursy norweskiego, czasu jest tyle, że zdąrze skończyć B1
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
58 Postów

(Dader)
Nowicjusz
MarcinKorinJagla napisał:
Eliza, przytocze pierwszy post. Mam zamiar iść na kursy norweskiego, czasu jest tyle, że zdąrze skończyć B1B1 to nie jest "dobry norweski" o jakim pisze Eliza.
Na posadzie państwowej, obcokrajowiec musi mieć zaliczony minimum bergentest.
Niemniej jak zaczniesz już dzisiaj kontakt przez tą stronkę którą zamieściła, to kto wie czy twoje marzenia się nie zrealizują.
Co do kwoty 20-tys.nok. na dzień dzisiejszy, to taka sobie skromna sumka, jak na początek bez znajomości i żadnego kontaktu z pracą oraz "mieszkaniem".
Natomiast jak się ma już zagwarantowaną pracę oraz nocleg na samym początku, to taka kwota, daje duży luz psychiczny, gdy wchodzi się do podrzędnej pizzerii i płaci za średnią pizzę 200 koron na miejscu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok