Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

podatek 2009 - Norwegia

Czytali temat:
Darek1234 (529 niezalogowanych)
17 Postów
stanisław miller
(millers)
Wiking
witam mam pytanie jesli mieszkam z zona i dziecmi w domu u tesciowej a nie jestem tam zameldowany ale mam potwierdzenie notarialne ze mieszkamy razem czy moge sie starac o rozłąkowe
i drugie pytanie jak sie starać o ulgę 10% w podatku
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
701 Postów
Ada xxx
(zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz)
Wyjadacz
jakie znowu rozlakowe?

co do drugiej czesci pytania,10% mozesz wpisac teraz(o ile juz nie masz uwzglednej tej ulgi w zaliczce na podatek)w roczne zeznanie podatkowe,ale korzystajac z tej ulgi nie masz juz prawa do innych odliczen
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17 Postów
stanisław miller
(millers)
Wiking
rozłąkowe tzn ze ja jestem i pracuje legalnie w norwegii a zona i dzieci sa w polsce panstwo norweskie wypłaca mi za 90 dni w roku mojego pobytu z tego co mi wiadomo 170 koron za dzień tego się dowiedziałem w urzędzie norewskim tylko ze pani nie byla w stanie mi odpowiedzieć czy musze byc zameldowany pod tym samym adresem co zona i dzieci
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(bad harry)
Wiking
millers napisał:
rozłąkowe tzn ze ja jestem i pracuje legalnie w norwegii a zona i dzieci sa w polsce panstwo norweskie wypłaca mi za 90 dni w roku mojego pobytu z tego co mi wiadomo 170 koron za dzień tego się dowiedziałem w urzędzie norewskim tylko ze pani nie byla w stanie mi odpowiedzieć czy musze byc zameldowany pod tym samym adresem co zona i dzieci


widać że jesteś zielony w tym temacie bo mylisz pojecia i informacje
jeżeli napiszesz zwrot 10 procent to nie masz prawa do innych odliczeń
tobie opłaca się rozliczać jako pendler info jakie dokumenty potrzebujesz znajdziesz no stronach wielu firm które moga cie rozliczyc
a te 170 NOK państwo nie wypłaca . liczy się każdy dzień pobytu ( okres w którym miało się umowe opracę ) w NO razy 170 NOK ale to liczy się jako koszty uzyskania przychodu i odlicza od podstawy opodatkowania
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
bad harry napisał:

....a te 170 NOK państwo nie wypłaca . liczy się każdy dzień pobytu ( okres w którym miało się umowe opracę ) w NO razy 170 NOK ale to liczy się jako koszty uzyskania przychodu i odlicza od podstawy opodatkowania

I jako bardzo naciągany skrót myślowy... jest to tak jak by faktycznie Państwo Norweskie Płaciło za pobyt w Norge najemnego pracownika...
Bez względu na jego narodowość ...jednak bardzo ważnym czynnikiem jest to ...
Coby Tenże pracował Tutaj legalnie i by zaliczki podatkowe były wystarczające na możność odliczenia tych wirtualnych kwot jakie można sobie odpisać od podstawy podatku ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(bad harry)
Wiking
gabriel napisał:
bad harry napisał:

....a te 170 NOK państwo nie wypłaca . liczy się każdy dzień pobytu ( okres w którym miało się umowe opracę ) w NO razy 170 NOK ale to liczy się jako koszty uzyskania przychodu i odlicza od podstawy opodatkowania

I jako bardzo naciągany skrót myślowy... jest to tak jak by faktycznie Państwo Norweskie Płaciło za pobyt w Norge najemnego pracownika...
Bez względu na jego narodowość ...jednak bardzo ważnym czynnikiem jest to ...
Coby Tenże pracował Tutaj legalnie i by zaliczki podatkowe były wystarczające na możność odliczenia tych wirtualnych kwot jakie można sobie odpisać od podstawy podatku ...


tak zgadza się ale gość napisał że pracował więc ująłem to w skrócie w założeniu że miał legal i odprowadzane podatki .
jeżeli chodzi o zwrot to w przy rozliczaniu się jako pendler jest tyle odliczeń że zwrot jest jak najbardziej realny oczywiście wszystko zależne od zarobku brutto , kwoty wpłaconego podatku ( tabellnumer z 2009 ) i odliczeń które sie deklaruje
a i kwota diety czyli te 170 NOK jest zmienna w tamtym roku było to 174 NOK
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17 Postów
stanisław miller
(millers)
Wiking
dzieki wielkie za wszystkie informacje dotyczace rozliczenia sie w norwegii bede rozliczal sie pierwszy raz a wszystkie informacje podane przez was napewno sie przydadzą pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok