Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

9 Postów
Marcin Zwidryn
(maksica)
Wiking
Zgadza sie Grzegorzu gdyz syn twoj przyjeczal do Norwegii z uprawnieniami.Czepiaja sie tych ktorzy mieszkajac w Norwegii pojechali do krajow rodzinnych robic uprawnienia a przepis mowi wyraznie ze jak udokumentujesz 6-cio miesieczny pobyt to ok a facio z Lillehamer powiedzial mi ze za dlugo mieszkam w Norwegii i ze na stale.Sami nie wiedza o przepisach ktore sami ustalili.Porazka.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Ewe1
(Ewe1)
Wiking
Hej Marcin. Czytam dziś Twój wpis sprzed 2 miesięcy. I ciekawa jestem czy juz rozwiązała się Twoja sprawa z wymiana pj. Ponieważ ja jestem w podobnej sytuacji. Kat. D robiłam po 2013 roku a w Norwegii mieszkam kilka lat. Nie chcą mi wymienić. Tymczasowe pj dostałam na 3 miesiace,nie mam odpowiedzi wiec Przedłużył i mi na kolejne 3 twierdząc że polska nie potwierdziła im legalności dokumentu. Doluje mnie ta sytuacja bo mam związane ręce w tym momencie. Pozdrawiam Ewe.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Marcin Zwidryn
(maksica)
Wiking
Hej Ewe1.W tym tygodniu dostarczyłem do VegeVesen ostatni dokument jaki sobie zyczyli( w sumie to było ich kilka).Polska 2-krotnie potwierdziła im co do autentyczności dokumentów i potwierdzenie pobytu w Polsce 185 dni(warunek uzyskania prawka)spełniłem wszystkie warunki jakie opisuje Statens na swej stronie internetowej,no i prawko robiłem w 2012 tylko kompetencje w 2014,czyli dokument wydany po 2013 no i najważniejsze,po 5 miesiącach batali z H..jami w tym tygodniu lub na początku przyszłego mam dostać odpowiedz a przemiła pani z vegevesen.powiedziala mi w trakcie naszej ostatniej rozmowy,"wiesz ze musisz liczyć sie rownież z decyzja odmowna" ,także czekamy i dam znać co i jak.
Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Marcin Zwidryn
(maksica)
Wiking
Jeszcze jedno Ewe1,na podstawie czego polska nie potwierdzila twoich dokumentow?nie jaze zbytnio tej kwestii.
Pozdrawiam,Marcin.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Jakk Niema
(JakkNiema)
Wiking
Jak można niby udowodnić im to że przebywałem pozna Norwegia 6 miesięcy?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Jakk Niema
(JakkNiema)
Wiking
A druga sprawa co mam zrobić jeżeli mi nie uznają tych kat czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów

(POLSERWIS)
Wiking
Hej. Ja toczylem boj z vegvesenami przez 3 miesiace i sie udalo. Wszystkie kategorie robilem przed przyjazdem do NO tylko kwalifikacje odnawialem juz po pobycie. W norge jestem 9 lat a prawko wymienialem z koncem 2015. Mam to juz za soba w razie pytan piszcie na priv. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów

(POLSERWIS)
Wiking
Hej. Ja toczylem boj z vegvesenami przez 3 miesiace i sie udalo. Wszystkie kategorie robilem przed przyjazdem do NO tylko kwalifikacje odnawialem juz w trakcie pobytu. W norge jestem 9 lat a prawko wymienialem z koncem 2015. Mam to juz za soba w razie pytan piszcie na priv. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Jakk Niema
(JakkNiema)
Wiking
O
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów

(POLSERWIS)
Wiking
Jezeli w dniu zatrzymania prawka miales wazne kat mozesz zapytac czy wystarczy zdac u nich praktyke z najwyzszej kat. To wiaze sie z pojsciem do jakiejs szkoly wykupieniem min. 2 h jazdy i egzamin w sumie ok 6500 nok. Jest to opcja na ktora sie czesto zgadzaja. Pojdz i zapytaj.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok