Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

zgłaszać w Polsce czy nie? - Norwegia

7 Postów
Piotr Filimoniuk
(Piotrek1985)
Wiking
W zeszłym roku przepracowałem w norge 11 miesięcy więc nie mam wyboru i muszę rozliczać się z podatku w Norwegii, ale czy w Polskiej skarbówce muszę zgłaszać swoje zarobki czy przepracowany okres za granicą?
Dodam jeszcze, że w styczniu dostałem ppare groszy z zasiłku dla bezrobotnych.
Czy w takiej sytuacji mogę w polsce rozliczyć się z tych 400 zasiłku a w norwegi z pieniędzy zarobionych w Norwegii bez informowania jednego kraju o zarobkach w drugim kraju.

Z góry dzięki za pomoc
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
Piotrek1985 napisał:
W zeszłym roku przepracowałem w norge 11 miesięcy więc nie mam wyboru i muszę rozliczać się z podatku w Norwegii, ale czy w Polskiej skarbówce muszę zgłaszać swoje zarobki czy przepracowany okres za granicą?
Dodam jeszcze, że w styczniu dostałem ppare groszy z zasiłku dla bezrobotnych.
Czy w takiej sytuacji mogę w polsce rozliczyć się z tych 400 zasiłku a w norwegi z pieniędzy zarobionych w Norwegii bez informowania jednego kraju o zarobkach w drugim kraju.
Z góry dzięki za pomoc

Nawet gdybyś pracował legalnie w Norwegi tylko jeden miesiąc, to i tak byłbyś tutaj rozliczony, czy tego chcesz czy nie chcesz.
Ponieważ skatt, rozlicza wszystkich z automatu.
Norweską skarbówkę nie interesują polskie zarobki, odwrotnie i owszem.
W polskiej skarbówce rozliczasz się na druku dla pracowników zagranicznych.
Twoja sprawa co tam ujmiesz, pamiętaj jednak iż Polska jest w strefie z Schengen i to od dawna, dlatego jest jawny przepływ danych fiskalnych pomiędzy państwami z tej strefy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Piotr Filimoniuk
(Piotrek1985)
Wiking
Czyli zgłaszam w polsce zarobione korony ale rozliczam się z podatku w norwegii i dostaje ewentuaalny zwrot tez tu. Dobrze zrozumiałem?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
Piotrek1985 napisał:
Czyli zgłaszam w polsce zarobione korony ale rozliczam się z podatku w norwegii i dostaje ewentuaalny zwrot tez tu. Dobrze zrozumiałem?Prawie.
W Polsce też musisz się rozliczyć pierwszy raz pracując za granicą na specjalnym druku.
Tu już jesteś wstępnie rozliczony z automatu.
Jeżeli nie wniesiesz osobiście do jutra, żadnych poprawek na >altin<, to te rozliczenie, pozostanie zaakceptowane automatycznie.
Nie wiem czy masz zwrot czy jakąś dopłatę. To wszystko jest zaznaczone na stronie >altin< lub ewentualnie na papierowym dokumencie o ile taki otrzymałeś.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
34 Posty
Jacek B
(Jack2)
Nowicjusz
Tylko nie wiem czy Cie polska nie rozliczy z tego zasiłku i dochodu w Norwegi ja miałem taki przypadek że Spłaciłem kredyt w Polsce na takiej zasadzie ze połowę spłacałem od razu a połowa była mi anulowana i polska tą anulacje długu uznała jako darowizna i policzyli mi dochód norweski i tą darowiznę razem i wyszło mi że musiałem w Polsce zapłacić podatek w wysokości 31%
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Piotr Filimoniuk
(Piotrek1985)
Wiking
Ryszard. Ja wlasnie mam doplatę, ale księgowa policzyła mi ze ostatecznie powinienem dostać zwrot. Do polski wyslalem fotki lons- og trekkopgave, gdzie są terminy kiedy robiłem i ile zarobiłem.
W selvangivelse rozliczenie było robione tak jakbym robił tu tylko pół roku a naprawde robiłem 11 miesięcy.
Jacek. Ten zasiłek to dostałem jeszcze w polsce w styczniu za grudzień 2013, bo w norwegui byłem od 30.12.2013.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
34 Posty
Jacek B
(Jack2)
Nowicjusz
Ryszard. Ja wlasnie mam doplatę, ale księgowa policzyła mi ze ostatecznie powinienem dostać zwrot. Do polski wyslalem fotki lons- og trekkopgave, gdzie są terminy kiedy robiłem i ile zarobiłem.
W selvangivelse rozliczenie było robione tak jakbym robił tu tylko pół roku a naprawde robiłem 11 miesięcy.
Jacek. Ten zasiłek to dostałem jeszcze w polsce w styczniu za grudzień 2013, bo w norwegui byłem od 30.12.2013.
To nie ma sprawy
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok