Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Pomocy !!!!! - Norwegia

2 Posty
Kasia Adamska
(kasiaadamska)
Wiking
witam,
PRowadzilam dzialalnosc w norwegii w latach 2013 - 2014, Tyle przyszlo podatku ze musialam ja zamknac. Jednakze pomimo iz zostala zamknieta jakos w 03/2014 to nadal przychodzi mi do zaplaty jakis forkestrudd - teraz na 03/2015 to jest 47 000. Czy ktos moze wie co z tym zorbic ? Czy mozna oglosic cos w rodzaju upadlosci konsumenckiej ? Mama obecnie zdluzenie podatkowe na cr. 300 000, sama nie wiem skad to sie wzielo, ale nie mama z czego tego zapalcic.
Jakie konsekwencje moga mi za to grozic ? Czy moga mnie wedelegoeac - znaczy wydalic do Polski ? czy moga mnie zamknac w wiezieniu ?
Co moge zrobic w tej sytuacji ?
Pomocy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
65 Postów
Dariusz S
(dreamstars)
Początkujący
znajdz sobie dobrą firmę księgową NORWESKĄ i działaj, wszystko jest do odkręcenia, ale na to potrzeba czasu,łatwiej w Norwegii dogadać się z fiskusem jak w Polsce
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
198 Postów
Skurczybyczek Skurczybyczek
(Skurczybyczek)
Stały Bywalec
kasiaadamska napisał:
witam,
PRowadzilam dzialalnosc w norwegii w latach 2013 - 2014, Tyle przyszlo podatku ze musialam ja zamknac. Jednakze pomimo iz zostala zamknieta jakos w 03/2014 to nadal przychodzi mi do zaplaty jakis forkestrudd - teraz na 03/2015 to jest 47 000. Czy ktos moze wie co z tym zorbic ? Czy mozna oglosic cos w rodzaju upadlosci konsumenckiej ? Mama obecnie zdluzenie podatkowe na cr. 300 000, sama nie wiem skad to sie wzielo, ale nie mama z czego tego zapalcic.
Jakie konsekwencje moga mi za to grozic ? Czy moga mnie wedelegoeac - znaczy wydalic do Polski ? czy moga mnie zamknac w wiezieniu ?
Co moge zrobic w tej sytuacji ?
Pomocy


Proponuje wybrac sie do dobrego adwokata

za dlugi jesli pracujesz legalnie moga ci wstrzymac czesc wyplaty oczywiscie robi to Nansman policyjny
co do nie placenia hmm nie wiem do konca ale mozesz najprawdopodobniej odsiedziec kare wiezienia

aaa i radze z tym nie czekac tylko zalatwiac jak sie da bo odsetki z takiej kwoty utna ci nogi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
65 Postów
Dariusz S
(dreamstars)
Początkujący
żaden adwokat nie jest potrzebny, nie strasz dziewczyny. W Norwegii najczęstszą formą opodatkowania nowo powstałej firmy jest ryczałt. Te kwoty zapewne są przez zadeklarowanie przez tą osobę rocznych zarobków i założę się, że po zamknięciu firmy nie pracowała legalnie więc skarbówka chce podatku.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
198 Postów
Skurczybyczek Skurczybyczek
(Skurczybyczek)
Stały Bywalec
dreamstars napisał:
znajdz sobie dobrą firmę księgową NORWESKĄ i działaj, wszystko jest do odkręcenia, ale na to potrzeba czasu,łatwiej w Norwegii dogadać się z fiskusem jak w Polsce

A po co teraz jej ksiegowa ???

ksiegowa miala zamknac firme tak by nie miala teraz tego co ma,moje zdanie to adwokat
jesli sa wystawione faktury bez podstawy nikt tego nie cofnie
jesli dobrze zrozumialem to ma nie zaplacony podatek,a Podatki w Norge to podstawa PILNE

ciezka sprawa na moje poglady
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
65 Postów
Dariusz S
(dreamstars)
Początkujący
Ja podobne sprawy przechodziłem osobiście, i naprawdę w Norwegii są bardziej wyrozumiali urzędnicy niż w kraju (też przeszedłem swoje). Musi tylko udowodnić faktyczny stan, jaki zaistniał czyli , ile zarobiła w stosunku do deklarowanej kwoty ryczałtu. Tego się nie odkręci jutro ale do dwóch lat spokojnie.W najgorszym wypadku pieniędzy z konta, pensji itp. też jej wszystkich nie zabiorą tylko część ,ewentualnie zwrot podatku. Jeżeli prawda jest po Jej stronie , to zwrócą dziewczynie pieniądze wraz z ODSETKAMI ! Ot taka mała różnica w stosunku do Polski.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów

(ewi4000s)
Wiking
Dziewczyna mowi ze przyszlo jej duzo podatku, wiec zamknela firme.... A czy zaplacila ten podatek, czy umyla rece? Na moje oko to nie odprowadzala podatkow od przychodow firmy... a nie tak jak mowisz"pracowala na czarno po zamknieciu firmy" i stad ten podatek. Urzad skarbowy nie uwierzyl jej w tak niskie przychody i doliczyl podatek z kara. Jesli to sie zfadza Kasiu to dzwon do adwokata od zaraz i licz sie z tym ze to potrwa lata. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
198 Postów
Skurczybyczek Skurczybyczek
(Skurczybyczek)
Stały Bywalec
dreamstars napisał:
żaden adwokat nie jest potrzebny, nie strasz dziewczyny. W Norwegii najczęstszą formą opodatkowania nowo powstałej firmy jest ryczałt. Te kwoty zapewne są przez zadeklarowanie przez tą osobę rocznych zarobków i założę się, że po zamknięciu firmy nie pracowała legalnie więc skarbówka chce podatku.

nie chce sprzeczki,

nie strasze prawo norweskie nie dziala wstecz ktos ja chyba wczesniej rozliczał,i tu jest klopot dalej obstawiam ze bedzie musiala zawitac u adwokata

po co jej teraz ksiegowa,rok podatkowy sie zakonczyl podatek zostal nieuregulowany wiec??? faktura jest wystawiona i puringi pwenie tez sie pokazuja
przy takich kwotach i odsetki pewnie sa bardzo duze
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
198 Postów
Skurczybyczek Skurczybyczek
(Skurczybyczek)
Stały Bywalec
A dlaczego advokat bo zalatwi jej to wszystko od ręki

u niego bedzie czarne i biale

czyli......

to masz zaplacic z tym ze mozesz sobie rozlorzyc na raty A to wyslemy pismo o anulowania np....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok