Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Maciej Krupa Michał Józef Brandt-Lewandowski Mateusz Jerzak (1921 niezalogowanych)
18 Postów
kasia t
(tokija)
Wiking
opptymus napisał:
tokija napisał:
Prawa jazdy nie ma w wydziale komunikacji w PL. Ludzie, sprawdziliśmy wszędzie. Oni twierdzą, że ma wyrobić nowe w Norwegii a tamto jest zniszczone.

To sie czesto zdarza, zwlaszcza w malych miescinach, gdzie pracuje w SV ciemnota i wciaz opiera sie na prawie z 2004r Nie zdajac sobie sprawy z noveli z 2013r. Ktora znajduje sie nawet na ich stronie.

www.vegvesen.no/Forerkort/Om+forerkort/Utenlandsk+forerkort

Kilka opcji

1. Jedziesz do kraju i zglaszasz zaginiecie w Norge. Prawko otrzymasz za 2-4 tyg. Jak sie boisz ze kiedys sie znajdzie i wysla do polski wykaze, ze wprowadzilas urzednika w blad, mozesz mec male problemy. Od 6m do 5 lat - fikcja.

2. Jedziesz do SV w ktorym bylas, pokazujesz wydruk z ich stronki( powyzej) jak malo to z lovdata( ponizej)
i na tej podstawie prosisz o wydanie zaswiadczenia, ze prawo jazdy zostalo komisyjnie zniszczone.( chetnie bym zobaczyl ich miny bo umowa z polska zobowiazuje ich do wyslania) Mowisz, ze takie zaswiadczenie jest ci potrzebne by legalnie wnioskowac o wydanie duplikatu. Ich argument o koniecznosci wyrobienia noweskiego obalasz na podstawie wymienionych aktow prawnych.

lovdata.no/dokument/LTI/forskrift/2013-08-05-945

Nie ma za co.


dziękuję za rzeczową odpowiedź. Wypróbujemy raczej tą drugą opcję. Lepiej nie kombinować z wydziałem komunikacji, bo nóż, widelec, kiedyś coś wyjdzie.. jednak prawko = praca więc lepiej go nie stracić.
Najgorsze jest to, że w takich przypadkach człowiek jest tam zdany sam na siebie, wiadomości z netu albo na odpłatną pomoc. Kierowca jest w związkach zawodowych. Myślicie, że związki dysponują jakimiś narzędziami w takich przypadkach?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
ale nie dostal zakazu na B tylko na wszystkie kat
Kierowca zatrudniony jest legalnie w norweskiej firmie transportowej. Po kilku tygodniach odbyła się rozprawa. Nałożono mandat (został opłacony) oraz karę odebrania praw do jazdy na 3 m-ce.

nie chce mi sie szukac ale jesli zabiora prawko na jakis okreslony czas lub wiecej to musi zdawac norweski egzamin
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
cysiek2 napisał:
ale nie dostal zakazu na B tylko na wszystkie kat
Kierowca zatrudniony jest legalnie w norweskiej firmie transportowej. Po kilku tygodniach odbyła się rozprawa. Nałożono mandat (został opłacony) oraz karę odebrania praw do jazdy na 3 m-ce.

nie chce mi sie szukac ale jesli zabiora prawko na jakis okreslony czas lub wiecej to musi zdawac norweski egzamin


Niestety trzeba zdac egzamin.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
275 Postów
Janek Szaradek
(opptymus)
Stały Bywalec
Karol.Ky napisał:
cysiek2 napisał:
ale nie dostal zakazu na B tylko na wszystkie kat
Kierowca zatrudniony jest legalnie w norweskiej firmie transportowej. Po kilku tygodniach odbyła się rozprawa. Nałożono mandat (został opłacony) oraz karę odebrania praw do jazdy na 3 m-ce.

nie chce mi sie szukac ale jesli zabiora prawko na jakis okreslony czas lub wiecej to musi zdawac norweski egzamin


Niestety trzeba zdac egzamin.


Do 6 miechow nie trzeba, 6-12 tylko teoria, 13 i up teoria i praktyka. Egzamin zdajesz jedynie gdy masz norskie prawko. Polske proceduralnie jest odsylane do kraju wydania. Nie moze jezdzic w Norge, ale moze w innych krajach.

Wyrok ma za przekroczenie predkosci prywatnym samochodem. Nie podczas pracy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
18 Postów
kasia t
(tokija)
Wiking
W wyroku nie było mowy o egzaminie. Z tabel wynika, że za takie przekroczenie jest taka kara, o jakiej mówiłam. Nikt niczego nie odesłał do Polski, czytam różne opinie, z których wynikają sprzeczne informacje. Tak naprawdę to nie wiadomo, czy wymagać od nich zwrócenia dokumentu czy lepiej wyrobić norweskie prawo jazdy. Ehh...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
niech probuje ale pewnie politi zgubilo prawko co im sie czesto zdarza

trzeba ich meczyc niech oddaja zawsze to szybciej jak wyrobic norweskie i taniej
albo niech dadza potwierdzenie ze zgubili to wyrobisz duplikat w PL
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
275 Postów
Janek Szaradek
(opptymus)
Stały Bywalec
tokija napisał:
W wyroku nie było mowy o egzaminie. Z tabel wynika, że za takie przekroczenie jest taka kara, o jakiej mówiłam. Nikt niczego nie odesłał do Polski, czytam różne opinie, z których wynikają sprzeczne informacje. Tak naprawdę to nie wiadomo, czy wymagać od nich zwrócenia dokumentu czy lepiej wyrobić norweskie prawo jazdy. Ehh...

OK, podstawa prawna do wymiany prawka na norweskie jest polskie prawko. Za pytaj na jakiej podstawie chca ci wydac prawko norweskie, skoro nie ma polskiego? No chyba, ze chca bys odbyl od poczatku kazdy kurs, ale nie moga cie pozbawic praw nabytych.

lex prospicit non respicit
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
18 Postów
kasia t
(tokija)
Wiking
opptymus napisał:
tokija napisał:
W wyroku nie było mowy o egzaminie. Z tabel wynika, że za takie przekroczenie jest taka kara, o jakiej mówiłam. Nikt niczego nie odesłał do Polski, czytam różne opinie, z których wynikają sprzeczne informacje. Tak naprawdę to nie wiadomo, czy wymagać od nich zwrócenia dokumentu czy lepiej wyrobić norweskie prawo jazdy. Ehh...

OK, podstawa prawna do wymiany prawka na norweskie jest polskie prawko. Za pytaj na jakiej podstawie chca ci wydac prawko norweskie, skoro nie ma polskiego? No chyba, ze chca bys odbyl od poczatku kazdy kurs, ale nie moga cie pozbawic praw nabytych.

lex prospicit non respicit


trafna uwaga! trzeba będzie chyba w taki sposób prowadzić spór. jeszcze tylko, żeby mieć porządnego tłumacza... zobaczymy jak to będzie.
a ktoś orientuje się ile się teraz płaci za wymianę prawka na norweskie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
275 Postów
Janek Szaradek
(opptymus)
Stały Bywalec
tokija napisał:
opptymus napisał:
tokija napisał:
W wyroku nie było mowy o egzaminie. Z tabel wynika, że za takie przekroczenie jest taka kara, o jakiej mówiłam. Nikt niczego nie odesłał do Polski, czytam różne opinie, z których wynikają sprzeczne informacje. Tak naprawdę to nie wiadomo, czy wymagać od nich zwrócenia dokumentu czy lepiej wyrobić norweskie prawo jazdy. Ehh...

OK, podstawa prawna do wymiany prawka na norweskie jest polskie prawko. Za pytaj na jakiej podstawie chca ci wydac prawko norweskie, skoro nie ma polskiego? No chyba, ze chca bys odbyl od poczatku kazdy kurs, ale nie moga cie pozbawic praw nabytych.

lex prospicit non respicit


trafna uwaga! trzeba będzie chyba w taki sposób prowadzić spór. jeszcze tylko, żeby mieć porządnego tłumacza... zobaczymy jak to będzie.
a ktoś orientuje się ile się teraz płaci za wymianę prawka na norweskie?

240 + 65 za fotke..jakos tak
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
tokija napisał:
opptymus napisał:
tokija napisał:
W wyroku nie było mowy o egzaminie. Z tabel wynika, że za takie przekroczenie jest taka kara, o jakiej mówiłam. Nikt niczego nie odesłał do Polski, czytam różne opinie, z których wynikają sprzeczne informacje. Tak naprawdę to nie wiadomo, czy wymagać od nich zwrócenia dokumentu czy lepiej wyrobić norweskie prawo jazdy. Ehh...

OK, podstawa prawna do wymiany prawka na norweskie jest polskie prawko. Za pytaj na jakiej podstawie chca ci wydac prawko norweskie, skoro nie ma polskiego? No chyba, ze chca bys odbyl od poczatku kazdy kurs, ale nie moga cie pozbawic praw nabytych.

lex prospicit non respicit


trafna uwaga! trzeba będzie chyba w taki sposób prowadzić spór. jeszcze tylko, żeby mieć porządnego tłumacza... zobaczymy jak to będzie.
a ktoś orientuje się ile się teraz płaci za wymianę prawka na norweskie?


Jezuuu.... kobieto czy ty sobie jaja robisz???? trafna uwaga ? to jak wy to chcieliscie zalatwic ....? prosze mi wydac norweskie prawko bo moje polskie zaginelo 3 m-ce temu ? I to trzeba na forum do takich wnioskow dochodzic?

ktos tu robi sobie zarty chyba !!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok