Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

reklama | kup tutaj »
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
jasta102 napisał:
a majtki na dupę to potrzebne?????
a po co jak spodnie całe
mentalność polactwa jest porażająca


stachu znów na chaju ten to ma klawe życie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1319 Postów
zdzicho dobry
(powiatowy myśliciel)
Maniak
niby paszport nie jest potrzebny

szkoda tylko że jak przyjdzie co do czego np. kiedy pierwszy raz zgłaszasz przyjazd do Norwegii to niby ID kort ma wystarczyć (dowód osobisty ) , ale tak nie jest .

zresztą wszystko zależy od miejsca gdzie się meldujesz , jeśli określony oddział policji ma tzw. oddział UDI na komisariacie to paszport może nie być wymagany

ale jeśli zgłaszasz się na policję gdzieś na jakiejś mieścinie to zazwyczaj bywa tak że potrzebują paszport

oczywiście oddziały policji gdzie znajdują się dodatkowo oddziały UDI znajdują się w większych miastach

dlatego nie można powiedzieć że paszport nie jest potrzebny

bo z doświadczenia wiem że tak nie jest

a jeśli ktoś pisze że paszport nie jest potrzebny to widocznie tyle wie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Sylwia Stachurowska
(sylwiastachurowska)
Wiking
paszportu nie potrzebujesz, ale dla ułatwienia radzę mieć.
Wiele banków "wykłuca" się o paszport jednak jeśli go nie posiadasz/nie zdążysz go wyrobić, to nie musisz. Ja mam konto w banku otwarte jedynie na dowód osobisty i D-nummer (teraz już mam stały personalny, ale to nie ma znaczenia)od kilku lat.
Nie jedna Pani w banku też chciała się ze mną kłucić, jednak po napisaniu do siedziby banku i przedstawienia jej zwykłego meila - zmieniały zdanie.

Jeśli w banku Ci powiedzą, że nie otworzą Ci konta bez paszportu - radzą się klucić. Dowiadywałam się już w wielu bankach (głównych siedzibach banków - nie w filiach) i muszą otworzyć Ci konto.

jednak bez paszportu nie otworzą Ci konta internetowego i karty ze zdjęciem i wszystkimi danymi - co czasem bywa potrzebne.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
ja bym wzial paszport... w banku jak wyzej pisali inni jednak moze byc problem... raz: norweskie ID nie potwierdza obywatelstwa itd (podobnie jak w SWE) ergo, kazde inne na swiecie jest takie samo - niepelne..... do tego - dwa - wzgledy bezpieczenstwa banku i ich smieszne przepisy wewnetrzne... osobiscie znam przypadek kolesia najpierw sciagnal debet do zera na wszytskich kartach i zjechal do PL... niby nic a jednak taki przypadek x kilkaset takich turystow i robi sie mala sumka starczajaca na roczne utrzymanie automatu do kawy w placowce banku zabezpieczaja sie jak moga zeby pozniej latwiej znalesc...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Monika Załeska
(ruda28)
Wiking
Paszport jest potrzebny wczoraj sie o tym przekonalam chcialam isc sie zarejestrowac do NAV i chciala Pan odemnie dokumemnt miedzynarodowy czyli "paszport" majac tylko dowód nie zalatwilam nic... a zreszta przy podpisywaniu kontraktu slyszalam od wielu osob ze tez jest wymagany.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Monika Sperczy
(monia37)
Wiking
Czy dobrze zrozumiałaś! , jeśli jako poszukująca pracy to online i po sprawie!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok