Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Czy można pobierać perrmitering i przebywać w PL ? - Norwegia

Czytali temat:
(1097 niezalogowanych)
5 Postów
Marcin Marcin
(White)
Wiking
Witam,


Z tego co udało mi się ustalić jest taka możliwość. Zastanawia mnie tylko wymowne tłumaczenie mojego szefa który twierdzi, że przepisy się zmieniły i trzeba przebywać w Norwegii. Wie ktoś coś więcej na ten temat ?

Pozdrawiam !
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
White napisał:Witam,
Z tego co udało mi się ustalić jest taka możliwość. Zastanawia mnie tylko wymowne tłumaczenie mojego szefa który twierdzi, że przepisy się zmieniły i trzeba przebywać w Norwegii. Wie ktoś coś więcej na ten temat ?

Pozdrawiam !

Jak do tej pory, to przepisy w tym temacie nie zmieniły się od paru lat.
Nie można być na permitteringu za granicą norwegi legalnie i pobierać jednocześnie wynagrodzenie z tego tytułu.
Można natomiast w trakcie permitteringu wziąć zwykły urlop, zaznaczając odpowiednią pozycję w elektronicznym zestawieniu.

Więcej oficjalnych danych znajdziesz tutaj:
tjenester.nav.no/nav-sok/?0&language=no&ord=permittering

A już zwłaszcza na swojej indywidualnej stronie tam gdzie się logujesz do wypełnienia permitteringu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Na permitteringu można przebywać w Polsce i pobierać zasiłek z Norwegii.

Trzeba jednak spełniać warunek bycia pracownikiem:

a) tzw. przygranicznym - osoba, która pracuje w Norwegii, a mieszka w innym kraju EOG i podróżuje regularnie minimum 1 raz w tygodniu między Norwegią, a krajem zamieszkania.

lub

b) rotacyjny - pracuje w Norwegii, kraj zamieszkania to inny kraj EOG (np. Polska), tzw. stała rotacja, czyli np. 2 tyg pracy / 4 tygodnie wolnego itp.

Więcej informacji można znaleźć tutaj: www.mojanorwegia.pl/zasilek-dla-bezrobotnych/permittering.html
Zgłoś wpis
5 Postów
Marcin Marcin
(White)
Wiking
Dzięki wszystkim za odpowiedzi !

A może ktoś się orientuje co najlepiej zrobić w przypadku kiedy pracodawca nie ma pracy dla pracownika czy jest jakaś możliwość otrzymania zasiłku bądź jakaś inna opcja otrzymywania wynagrodzenia z urzędu ?

Pozdrawiam !
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(maciejko)
Maniak
co do permiteringu to ten norweski pracodawca musi Ci wysłać na niego, nie mozesz wtedy przebywac w polsce chyba że jestes w syt co Ci napisał Multinor. Pozatym jakbyś chciał permittering to musiałbys w 2013 roku zrobic te ok 130 tys kr bo innaczej nie odstaniesz NIC

Marcin pracujesz na fast kontrakcie czy dla agencji ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Marcin Marcin
(White)
Wiking
Na fast kontrakcie. Jest jakaś opcja ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok