Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Praca w banku, administracji, NAV, UDI - Norwegia

Czytali temat:
Mateusz Adler (598 niezalogowanych)
8 Postów
Maria Grzedowicz
(Bambina)
Wiking
Proszę o uświadomienie mnie, jak traktowane posiadające licencjat z Polski, znające biegle język norweski, poszukujące pracy w banku, administracji, NAV bądź UDI w Norwegii.
Jeśli ktoś z wykształceniem wyższym z Polski szukał pracy, miał możliwość uczestniczyć w rozmowach kwalifikacyjnych, pracuje lub po prostu interesował się tym tematem to bardzo proszę napisać mi, jakie dodatkowe kwalifikacje(oprócz studiów, języków) są najbardziej pożądane przez pracodawców.

Chciałabym po studiach wyjechać do pracy do Norwegii, nie interesuje mnie praca w charakterze sprzątaczki tudzież jakakolwiek fizyczna, jestem zainteresowana jedynie pracą przy biurku Dlatego proszę podzielić się swoim doświadczeniem.

Dziękuję i pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
Zalezy jaki licencjat (zatwierdzony: nokut, sak). Wazne sa kontakty, referencje, najlepiej norweskie. Jest wiele czynnikow.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Maria Grzedowicz
(Bambina)
Wiking
Zatwierdzony przez NOKUT, konkretnie to jedna z państwowych uczelni w Polsce, kierunki do wyboru są takie: Informatyka i Ekonometria (gdzie jest trochę na temat ekonomii, dość sporo statystyki/ekonometrii, podstawy z informatyki) bądź Zarządzanie (sporo na temat organizacji, finansów, też statystyka/ekonometria; niewiele na temat informatyki - i to jest bardzo widoczna jedyna różnica między tymi kierunkami) - również państowa uczelnia.

Mój Przedmówco, jak mniemam - studiujesz w Oslo; czy uważasz, że aby dostać się np. na UiO na drugi stopień studiów, lepiej będzie skończyć trochę słabszy-łatwiejszy kierunek jakim jest Zarządzanie i mieć rewelacyjne wyniki, czy jednak pójść na nieco głębszą wodę, jednakże w przypadku uzyskania tytułu licencjat, mieć nieco niższą ocenę?

Jeśli chodzi o doświadczenie, póki co w jednym kraju przez pół roku pracowałam na recepcji posługując się głównie angielskim, a póżniej kilka miesięcy w Norwegii - obsługa klienta, głównie angielski, ale też norweski, którego się uczę.

Rozważam podjęcie studiów drugiego stopnia w Oslo, niestety nie udało mi się zgromadzić wystarczających informacji na temat rekrutacji, z tego co jest na stronie np. UiO - widzę, że warto sprawdzić program studiów, ilość ECTS, bardziej jednak zastanawia mnie, jak się do tego wszystkiego ma wynik (ocena) studiów.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Maria Grzedowicz
(Bambina)
Wiking
Karol.Ky, będę widzięczna, jeśli podzielisz się ze mną swoją wiedzą i opinią.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok