Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Żona w Polsce w ciąży - Norwegia

Czytali temat:
Marek niewazne Piotr XXX Marcin08k08 Krzysztoszek marnius Mateusz Mołda (1236 niezalogowanych)
1 Post
Tomasz Zawadzki
(tomek83wawa)
Wiking
Witam, czy ktoś mógłby mi udzielić odpowiedzi na pytanie co mi przysługuje po narodzinach dziecka(i ewentualnie przed) Pracuję w Norwegii dla zagranicznej firmy, moja żona jest w Polsce, w ciąży. Czy przysługuje mi jakiś urlop po narodzinach ? Czy przysługuje mi "urlop tacierzyński" - jeśli tak to w jakim wymiarze. Czy jakieś profity finansowe po narodzinach ?
Dziekuje z góry za odpowiedź
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
a kto jest ojcem?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Po narodzinach dziecka przysługuje:

1) Zasiłek rodzinny - dziecko w wieku 0-18 lat, 970 NOK miesięcznie
2) Zasiłek opiekuńczy - dziecko w wieku 13-23 miesięcy, 6000 NOK w okresie 13-18 miesiąc życia dziecka, 3303 NOK w okresie 19-23 miesiąc życia dziecka
3) Zasiłek rodzicielski ("tacierzyńskie" - jeśli przepracował Pan 6 z ostatnich 10 miesięcy przed staraniem się o to świadczenie + dochód Pański wyniósł minimum 0,5 G. Żona musi po 6 tygodniu od urodzenia dziecka wrócić do pracy w Polsce na minimum 75% etatu lub podjąć studia dzienne w pełnym wymiarze na uczelni akredytowanej przez MEN. Pan wówczas może pobierać zasiłek rodzicielski (foreldrepenger) przez 40 tygodni po stawce 100% średniego wynagrodzenia lub 50 tygodni po stawce 80% średniego wynagrodzenia i zajmować się dzieckiem w Polsce.

Oczywiście to w dużym uproszczeniu, więcej informacji: www.mojanorwegia.pl/zasilek-rodzinny

Uwaga: jeżeli pracuje Pan dla zagranicznej firmy i składki na ubezpieczenie społeczne nie są odprowadzane w Norwegii, nie ma Pan prawa do żadnego z powyższych świadczeń.
Zgłoś wpis


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok