Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Zepsuta karta bankomatowa - jak wymienic? - Norwegia

Czytali temat:
Natalia xxx (2753 niezalogowanych)
1 Post
dominika kb
(lektor)
Wiking
Witam serdecznie,

mam problem. Mam konto w postbanken.no i karte bankomatowa ktora jest moim jedynym srodkiem dostepu do pieniedzy na koncie - jestem bezrobotna i dostaje zasilek ale jestem w Polsce. Ostatnio karta przestala dzialac, wyglada na to ze jest nieczytelna. Czy ktos z Was mial taki problem? Chyba bede musiala zamowic nowa karte ale podobno moge to zrobic tylko osobiscie w Norwegii albo przez internet ale przed wyjazdem nie zamowilam sobie w banku uslugi dostepu do konta przez internet i chyba nie moge teraz tego zrobic na odleglosc?? Pomozcie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(ankaper)
Wiking
Może zadzwoń do postbanekn i dowiedz się u źródła co masz zrobic.
Karta przestała działac, bo jakiś czas temu postbanken wymianił karty na nowsze, z czipem. Musiałas ją dostac na adres który podałaś w banku. Wiem że wymienił, poniewaz otrzymałam nową kartę mimo, że stara była jeszcze ważna.
Dostajesz zasiłek dla bezrobotnych z Norwegi i jesteś w Polsce? Odważna jesteś.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
111 Postów
piotr kasprzak
(traveleroslo)
Początkujący
Jesli chodzi o karte to wystarczy ze zadzwonisz do banku ,nie musisz chodzic na poczte...
a jesli masz nettbank to bedzie jeszcze prostrze...
Tylko czy jestes pewna ze mozesz pobierac dagpenge i przebywac w Polsce??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
148 Postów
ciekawski ciekawski
(ciekawski)
Stały Bywalec
I do tego pobierac pieniadze norweska karta??!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
Tak może, przez 3 miesiace.

A pobierac pieniadze norweską kartą w polskim bankomacie mozna jak najbardziej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
111 Postów
piotr kasprzak
(traveleroslo)
Początkujący
troszke mnie to zaskoczylo gdy napisalas ze moze i zaczalem szperac...
i faktycznie moze ... tylko ze zapomnialas dodac ze musi napisac podanie ze bedzie poszukiwala pracy w innych krajach na terytorium EØS...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
247 Postów
Stały Bywalec
Jestem w podobnej sytuacji zawodowej i troszke mnie zdziwiło to pobieranie pieniędzy w Polsce, i czy podanie o poszukiwanie pracy winnych krajach EOS dotyczy kraju ojczystego.Zwczesniejszych wiadomośći (plotek0 słyszałem że obowiązek odkreślania sie w A-etacie który można było dopełniać przez internet+ pomysłowośc rodaków spowodowały że jest ok.20 000 zasiłków do zwrotu bo odkreślanie następowało z komputerów z polskim IP.NAV to sprawdził w tamtym roku i wszczoł postepowanie windykacyjne.Cwaniakować nie zawsze sie opłaci , myśle o tych 20 tyś, i zawsze trzeba sie liczyc że sie trafi na lepszego.NAV sprawe zuważył dzieki poborom z polskich bankomatów , dla tego ja przesyłam kase na konto w Polsce tego samego banku co w norwegi i pobieram keszem , potem kantor i wszystko.
Z tego co mi wiadomo tylko Nordea w Polsce wypłaca z kona walutowego w walucie w której sie wpłaciło , reszta automatem przelicza po kursie bankowym dnia i nie zawsze sie to opłaca przy większej ilości.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
Nie zapomnialam napisac, nie napisam tego, bo temat ten był juz na forum wałkowany 100 razy. Poza tym wątek dotyczył karty bankomatowej...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
Kanakk, jak bym wypłacał amilion koron to tak, ale jak wypłącam jednorazowo np. 5 tysiecy złotych w Polsce to powiedz mi ile to moze byc różnicy? Bedzie chociaz 15 złotych?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
111 Postów
piotr kasprzak
(traveleroslo)
Początkujący
ok zwracam honor co do informacji o zasilku... a co do karty zgadzam sie w 100 procentach... juz nie pamietam kiedy jechalem z gotowka do Polszy...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok