Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Nizszy podatek przez pierwsze 2 lata?? - Norwegia

3 Posty
Marcin Kopyt
(mkk)
Wiking
Witam
Od nie dawna pracuje w Norwegii i wlasnie przyszla poczta moja karta podatkowa. Tabela 7100. Pobor podatku 35%. Mam pytanie, nigdy wczesniej nie pracowalem w Norwegii a slyszalem ze osoby rozpoczynajace prace w ty kraju przez pierwsze 2 lata maja ulge i placa mniej podatku. Z tym ze przy stawce 35% ciezko powiedziec o jakiejs uldze... wiec jak to jest z ta ulga? martwie sie bo liczylem ze moj podatek bedzie duzo nizszy.
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
Ulge zyskujesz dopiero przy rozliczeniu. Za ten rok mozesz ja odliczyc w roku nastepnym.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
41 Postów
Doradca MultiNOR
(doradcamultinor)
Nowicjusz
mkk napisał:
Witam
Od nie dawna pracuje w Norwegii i wlasnie przyszla poczta moja karta podatkowa. Tabela 7100. Pobor podatku 35%. Mam pytanie, nigdy wczesniej nie pracowalem w Norwegii a slyszalem ze osoby rozpoczynajace prace w ty kraju przez pierwsze 2 lata maja ulge i placa mniej podatku. Z tym ze przy stawce 35% ciezko powiedziec o jakiejs uldze... wiec jak to jest z ta ulga? martwie sie bo liczylem ze moj podatek bedzie duzo nizszy.
Pozdrawiam


Ulga, o której Pan wspomina to ulga 10%. Polega ona na pomniejszeniu podstawy opodatkowania o 10% dochodu brutto (maksymalnie 40 000 NOK). Najprościej rzecz ujmując, przysługuje przez pierwsze 2 lata pracy w Norwegii.

Oprócz ulgi 10% istnieją też inne odpisy podatkowe.

W celu uzyskania bliższych informacji zapraszam tutaj: www.mojanorwegia.pl/podatki
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1209 Postów
Makaryna kowalska
(Makaryna)
Maniak
mkk napisał:
Witam
Od nie dawna pracuje w Norwegii i wlasnie przyszla poczta moja karta podatkowa. Tabela 7100. Pobor podatku 35%. Mam pytanie, nigdy wczesniej nie pracowalem w Norwegii a slyszalem ze osoby rozpoczynajace prace w ty kraju przez pierwsze 2 lata maja ulge i placa mniej podatku. Z tym ze przy stawce 35% ciezko powiedziec o jakiejs uldze... wiec jak to jest z ta ulga? martwie sie bo liczylem ze moj podatek bedzie duzo nizszy.
Pozdrawiam


Podatek bedziesz mial pobierany wg. tabeli. To 35%, to w przypadku dodatkowych przychodow u innego pracodawcy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
Makaryna napisał:
mkk napisał:
Witam
Od nie dawna pracuje w Norwegii i wlasnie przyszla poczta moja karta podatkowa. Tabela 7100. Pobor podatku 35%. Mam pytanie, nigdy wczesniej nie pracowalem w Norwegii a slyszalem ze osoby rozpoczynajace prace w ty kraju przez pierwsze 2 lata maja ulge i placa mniej podatku. Z tym ze przy stawce 35% ciezko powiedziec o jakiejs uldze... wiec jak to jest z ta ulga? martwie sie bo liczylem ze moj podatek bedzie duzo nizszy.
Pozdrawiam


Podatek bedziesz mial pobierany wg. tabeli. To 35%, to w przypadku dodatkowych przychodow u innego pracodawcy.


To ile zaliczki na podatek będzie tobie potracane możesz sprwdzic tu:
skort.skatteetaten.no/skd/trekk/trekk
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok