Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

506 Postów
xxxxxxx. xxxxxxx.
(gagatek)
Wyjadacz
Eiendomsfinans napisał:
Drogi Gagatku,
czy wg Ciebie osoby zatrudnione w Twoim banku zyja z "powietrza"?

Zapewnie nie, ale przeciez Ty nic nie placisz proszac o dokonanie przelewu, kredyt itp

Nieprawda
W >Spare-Bank1<
płacę za każdy przelew, nawet te wewnętrzne z mojej karty kredowej na zwykłe moje lønnskonto.
Proszę nie wprowadzać w błąd zwykłej gawiedzi, która zadaje głupkowate pytania nieznająca Norweskich standardów.
Nie godzi się tak.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Magdalena88)
Wiking
Stawka ubezpieczenia zależna jest od firmy, jeżeli miałaś zniżki na ubezpieczenie w Polsce możesz je przenieść do Norwegii.

Aby mieć pewność że płacisz najmniej, lepiej znaleźć pośrednika.

Osobiście mogę polecić tego z MN:

http://www.mojanorwegia.pl/ubezpieczenia/ubezpieczenie_samochodu_w_norwegii.html
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
gagatek napisał:
No, no.
Jak to dobrze jest nieraz, wejść firmie /pracownikowi/ na "odcisk".
Ogarnie się taki i poda konkretne legalne informacje.

Tak trzymać.

Ciekawe kiedy tak zaczną do tego podchodzić, te nasze pseudo firmy jak chociażby osławiony "PKS" ?.
który jest również i na tym forum notorycznie i nachalnie reklamowany.
A którego nijak nie można zidentyfikować wśród norweskich firm na chociażby "Proff"
Może ja już jestem tak ślepy iże nie mogiem takiego info znaleźć ?.


Bycie idiotą ze ślepotą nie ma nic wspólnego, detektywie z kociej laski.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Aneta Musial
(Eiendomsfinans)
Wiking
Gagatku, placisz za dokonanie przelewu bankowi ale nie tej osobie, ktora ten przelew za Ciebie robi.

jesli bierzesz kredyt bezposrednio w banku tez nic nie placisz ale do kredytu sa doliczane etableringsgebyr- koszty zwiazane z przygotowaniem dokumentow, utworzeniem konta itp. ktore zazwyczaj sa wliczone w kredyt i ktore klient musi poniesc.

Mnie chodzi o to, ze my tak samo jak inne banki nie przyjmujemy zadnych pieniedzy od klientow za pomoc przy kredycie, pomoc w przeprowadzeniu budrundy (licytacji mieszkania), ale jesli sa to koszty jak wyzej to informujemy o tym klienta ktory rozlicza sie juz bezposrednio z bankiem. Te koszty (etableringsgebyr) sa takie same jak te w banku. Przy wielu kredytach istnieje mozliwosc podpisu elektronicznego lub istnieje mozliwosc podpisania dokumentow bezposrednio w banku jesli ktos nie moze np. przyjechac do nas do biura aby podpisac kredyt.

Takie rozwiazanie istnieje np. biorac kredyt na samochod. Kredyt taki przyznajemy wlasnie w Sparebank1 i jest to samo czy zwrocisz sie do nich o kredyt czy do nas - jesli chodzi o kwestie finansowe. Jesli zas chodzi o obsluge klienta to czyz nie lespiej jest porozmawiac w swoim ojczystym jezyku aby w pelni zrozumiec cala procedure kredytu samochodowego, miec wyjasnione wszelkie dokumenty itp
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
883 Posty
full casco
(fullcasco)
Maniak
ale jak pojdziesz bezposrednio do banku to zaplacisz mnie za takie samo ubezpieczenie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17 Postów
Monika Sitek
(MonikaSitek)
Wiking
Ale farmazony. Auto należy jedynie ubezpieczyć. Polecam firmę if. Mają długą tradycję w ubezpieczeniach. Wystarczy, że zadzwonisz na nuner podany na stronie www i sami oddzwonia. Zanim zadzwonisz skontaktuj się ze swoim poprzednim ubezp. Aby przesłał ci w pdf info o latach bezszkodowej jazdy aby dostać zniżkę w NO. I tyle. Auta się nie przerejestrowuje. Zostają takie same tablice. Chyba, że są stare to wymienisz na nowe w Statens V. Koszt 140 nok i po 3 dniach roboczych masz nowe ale numery pozostają bez zmian. Powodzenia.
P.S. Jak policzył nas pośrednik to wyszło 100 nok więcej na miesiąc po " znajomości" niż bez niego w if!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
MonikaSitek napisał:
Ale farmazony. Auta się nie przerejestrowuje. Zostają takie same tablice. Chyba, że są stare to wymienisz na nowe w Statens V. Koszt 140 nok i po 3 dniach roboczych masz nowe ale numery pozostają bez zmian.

No to jadę do poprzedniego właściciela samochodu i mu łomot spuszczę! Jakim prawem auto które mi sprzedał jest zarejestrowane na mnie teraz?!?!


czego to ludzie nie wymyślą?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17 Postów
Monika Sitek
(MonikaSitek)
Wiking
Przeczytałeś wątek od początku? Kupując auto nie przerejestrowujesz go. Obowiazek odesłania dowodu z numerkiem 2 ciąży na dotychczasowym właścicielu. Podobnie jak podanie twoich danych jako nowego właściciela. Numery tablic także pozostają bez zmian.
Najlepiej coś skomentować byle licznik nabić. ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
883 Posty
full casco
(fullcasco)
Maniak
to juz wiem dlaczego takie drogie ubezpieczenie w if maja
jak aut nie przerejestruja
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
MonikaSitek napisał:
Przeczytałeś wątek od początku? Kupując auto nie przerejestrowujesz go. Obowiazek odesłania dowodu z numerkiem 2 ciąży na dotychczasowym właścicielu. Podobnie jak podanie twoich danych jako nowego właściciela. Numery tablic także pozostają bez zmian.
Najlepiej coś skomentować byle licznik nabić. ...



A ty przeczytałaś wątek od początku, bo ja tak, nawet prawie 3 lata temu dodawałem tu posta

Nie pisz głupot że auta się nie przerejestrowuje: omregistreringosavgift czyli opłata za przerejestrowanie, wiec nie wiem jak auta się nie przerejestrowuje? a i o nadanie nowych tablic z nowym numerem rejestracyjnym też nikt nie pytał. Chciałaś zabłysnąć jak przed wujkiem z PL że w Norwegii numer rejestracyjny jest nadawany dożywotnio przy pierwszej rejestracji, to cie się nie udało, najlepiej coś napisać byle długość posta wydłużyć....



to na kim ciąży odesłanie dokumentów do SV nie ma nic wspólnego z tym czy auto się przerejestrowuje....

Omregistreringsavgift
Oppdatert: 02.01.2014
Omergistrerivgingsaft er en avgift du må betale til staten når en bil eller annet kjøretøy blir registrert på ny eier i det sentrale motorvognregisteret. Kjøretøyet må tidligere ha vært registrert i Norge.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Krzysztof Ratman
(krzycho7)
Wiking
Czy w Norwegii można ubezpieczyć, na okres dojazdów do pracy, samochód zarejestrowany w Polsce?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok