Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

883 Posty
full casco
(fullcasco)
Maniak
najpierw ubezpieczenie
d numer nie ma znaczenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Magdalena88)
Wiking
Stawka ubezpieczenia zależna jest od firmy, jeżeli miałaś zniżki na ubezpieczenie w Polsce możesz je przenieść do Norwegii.

Aby mieć pewność że płacisz najmniej, lepiej znaleźć pośrednika.

Osobiście mogę polecić tego z MN:

http://www.mojanorwegia.pl/ubezpieczenia/ubezpieczenie_samochodu_w_norwegii.html
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
506 Postów
xxxxxxx. xxxxxxx.
(gagatek)
Wyjadacz
enternks napisał:
Witam. Kupiłem własnie samochód w Norwegii na norweskich blachach.
Mam pytanie co dalej.
Auto ma ważny przegląd do listopada wiec to mi póki co odpada.
Podatek drogowy jest juz opłacony z dniem 01.01.2014 przez sprzedającego.
Musze jedynie pofatygować sie przerejestrować auto na moje nazwisko i ubezpieczyć? Co powinno sie zrobić pierw?
I jest jeszcze jedno pytanie, czy numer tymczasowy a muner stały bedzie miał jakies znaczenie przy wycenie ubezpieczenia? Pozdrawiam

Takie rzeczy robi się automatycznie w dniu zakupu, a zwłaszcza ubezpieczenie.
Tu jest inaczej niż w Polsce.
Jeżeli po zakupie, jechałeś bez ubezpieczenia tym autem, to masz więcej szczęścia niż rozumu.

To samo tyczy się przeglądu technicznego.
Pamiętaj iż w Norwegi przegląd robi się co dwa lata, dlatego jest długi okres przed końcowa datą by tej czynności dokonać. PÓŁ ROKU/ sześć miesięcy.
Skoro gość opchnął tobie to auto właśnie w tym okresie, to możesz mieć spore wydatki by kontrola przeszła bezproblemowo.
Po ubezpieczeniu i rejestracji radzę bezzwłocznie wjechać na przegląd, by w razie kłopotów mieć czas na usunięcie problemu.
Ot to takie moje gdybanie, na tematy oczywiste.
Oby było inaczej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Aneta Musial
(Eiendomsfinans)
Wiking
witaj,
jesli kupiles samochod to pierwsza rzecza jaka nalezy zrobic to ubezpieczenie auta. Bez tego nie uda Ci sie przerejestrowac do w Statensvegvessen. Nie mozna kupic ubezpieczenia wstecz ani jezdzic na ubezpieczeniu poprzedniego wlasciciela, gdyz w razie wypadku to Ty bedziesz musial wziac cala odpowoedzialonosc na siebie, a brak ubezpieczenia wiaze sie z dosc duzymi kosztami.
Jesli chcesz to moge Ci pomoc z ubezpieczeniem- wystarczy ze wyslesz wniosek ze swoimi danymi przez Moja Norwegie.
Jesli zas chodzi o znizki z Polski to nie wszystkie firmy je akceptuja. Jesli masz udokumentowane minimum 3 lata bezszkodowej jazdy w Polsce i masz na to zaswiadczenie w j.angielskim lub j.norweskim to na wstepie mozesz dostac 50% znizek.
Jesli nie masz zaswiadcenia to w kazdej firmie ubezpieczeniowej otrzymasz na wstepie 20% znizek.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

()
Maniak
Eiendomsfinans napisał:
[quote]witaj,
jesli kupiles samochod to pierwsza rzecza jaka nalezy zrobic to ubezpieczenie auta. Bez tego nie uda Ci sie przerejestrowac do w Statensvegvessen. Nie mozna kupic ubezpieczenia wstecz ani jezdzic na ubezpieczeniu poprzedniego wlasciciela, gdyz w razie wypadku to Ty bedziesz musial wziac cala odpowoedzialonosc na siebie, a brak ubezpieczenia wiaze sie z dosc duzymi kosztami.
Jesli chcesz to moge Ci pomoc z ubezpieczeniem- wystarczy ze wyslesz wniosek ze swoimi danymi przez Moja Norwegie.
Jesli zas chodzi o znizki z Polski to nie wszystkie firmy je akceptuja. Jesli masz udokumentowane minimum 3 lata bezszkodowej jazdy w Polsce i masz na to zaswiadczenie w j.angielskim lub j.norweskim to na wstepie mozesz dostac 50% znizek.
Jesli nie masz zaswiadcenia to w kazdej firmie ubezpieczeniowej otrzymasz na wstepie 20% znizek.

Jaka pobieracie prowizje?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 10  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Aneta Musial
(Eiendomsfinans)
Wiking
witam,

nie pobieramy zadnej prowizji. Ubezpieczenie auta w Norwegii jest bezplatne!

zajmuje sie rowniez kredytami na mieszkania, na samochod i gotowkowymi- za nic nie pobierami prowizji.

Wypelniajac formularz na Mojej Norwegii - czy to kredytu czy ubezpieczenia zapytanie trafia do mnie. Wszystko jest calkowicie bezplatne bez ukrytych kosztow.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
883 Posty
full casco
(fullcasco)
Maniak
to z czego zyjecie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 10  
Odpowiedz   Cytuj
506 Postów
xxxxxxx. xxxxxxx.
(gagatek)
Wyjadacz
fullcasco napisał:
to z czego zyjecie
Żyją z "powietrza".
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Aneta Musial
(Eiendomsfinans)
Wiking
witam ponownie,
idac do banku czy ubezpeczalni- osoba ktora tam pracuje i wam pomaga nie pobiera zadnych oplat poniewaz jest zatrudniona na umowe i tak samo jest z nami.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Aneta Musial
(Eiendomsfinans)
Wiking
Drogi Gagatku,
czy wg Ciebie osoby zatrudnione w Twoim banku zyja z "powietrza"?

Zapewnie nie, ale przeciez Ty nic nie placisz proszac o dokonanie przelewu, kredyt itp
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
506 Postów
xxxxxxx. xxxxxxx.
(gagatek)
Wyjadacz
No, no.
Jak to dobrze jest nieraz, wejść firmie /pracownikowi/ na "odcisk".
Ogarnie się taki i poda konkretne legalne informacje.

Tak trzymać.

Ciekawe kiedy tak zaczną do tego podchodzić, te nasze pseudo firmy jak chociażby osławiony "PKS" ?.
który jest również i na tym forum notorycznie i nachalnie reklamowany.
A którego nijak nie można zidentyfikować wśród norweskich firm na chociażby "Proff"
Może ja już jestem tak ślepy iże nie mogiem takiego info znaleźć ?.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok