Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

przeniesienie zasilku bezrobotnych - Norwegia

Czytali temat:
Krzysztof Pomorski (849 niezalogowanych)
2 Posty
Lukasz Mikolajczyk
(mikolaj855)
Wiking
witam. Chce przeniesc zasilek dla bezrobotnych do PL,dla tego mam pytanie czy musze przebywac pelne 4 tygodnie w NO zanim zloze wniosek czy moge sobie wyskoczyc na krotki urlop...i podobne pytanie jesli juz bede mial decyzje to musze przebywac w norwegi do czasu zjazdu do polski czy moge na wczesniejszy urlop......?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
41 Postów
Doradca MultiNOR
(doradcamultinor)
Nowicjusz
mikolaj855 napisał:
witam. Chce przeniesc zasilek dla bezrobotnych do PL,dla tego mam pytanie czy musze przebywac pelne 4 tygodnie w NO zanim zloze wniosek czy moge sobie wyskoczyc na krotki urlop...i podobne pytanie jesli juz bede mial decyzje to musze przebywac w norwegi do czasu zjazdu do polski czy moge na wczesniejszy urlop......?

Przepisy NAV stanowią jasno, że nie ma możliwości wyjazdu z Norwegii przed uzyskaniem druku PD U2, który daje prawo do eksportu zasiłku dla bezrobotnych do Polski. Jeśli taka sytuacja miałaby miejsce, potencjalny świadczeniobiorca traci prawo do eksportowanego zasiłku.

Poniżej bezpośrednie pouczenie z NAV:

"Husk at du ikke kan reise før du har fått tilsendt attest PD U2. Reiser du ut før, mister du retten til å få med deg de norske dagpengene."

W razie ewentualnych dalszych pytań zapraszam do kontaktu: www.multinor.no/kontakt.html
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Lukasz Mikolajczyk
(mikolaj855)
Wiking
najbardziej chodzi mi o to ze jestem juz cztery tygodnie na zasilku ale miedzy czasie bylem w polsce na krotkim urlopie moge zlozyc wniosek o przeniesienie zasilku do polski czy mam siediec pelne cztery tygodnie a pozniej jeszcze kolejne cztery do otrzymania pozwolenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
41 Postów
Doradca MultiNOR
(doradcamultinor)
Nowicjusz
mikolaj855 napisał:
najbardziej chodzi mi o to ze jestem juz cztery tygodnie na zasilku ale miedzy czasie bylem w polsce na krotkim urlopie moge zlozyc wniosek o przeniesienie zasilku do polski czy mam siediec pelne cztery tygodnie a pozniej jeszcze kolejne cztery do otrzymania pozwolenia

Najbezpieczniej będzie liczyć 4 tygodnie od daty powrotu po krótkim urlopie do Norwegii. Po tym czasie złożyć wniosek o przeniesienie do Polski.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok