Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Prawo Norweskie - Norwegia

Czytali temat:
Raizo .... Mariusz Mazur Ewa K Florentyna ...wska czech Lukasz Domanski skii Zieliński misiek Szymoniasty26 Ela Mirosz hary3333 andrzejewski fresa411 purefresh purefresh Marcin Mielnicki (4235 niezalogowanych)
2 Posty
Wiking
Witam rodaków mam pytanie a propo prawa Norweskiego kto wie proszę o pomoc chodzi oto ze pracuje w firmie Norweskiej i miesiącem wakacyjnym jest lipiec ja biorę 3 tyg wakacji ale 6 dni przepracuje w lipcu i nie dostanę wypłaty w sieroniu za lipiec bo powiedzieli w firmie że feriepenger którą wypłacili w lipcu z wypłatą za czerwiec jest wypłatą na lipiec. A za lipiec dostanę dopiero razem z sierpniową wypłata i o co tu chodzi czy to jest prawne czy coś kręcą proszę o pomoc z góry dziękuje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Wszystkie wakacyjne wolne w Norwegii jest bezplatne. Raz do roku dostajesz feriepenger i pieniadze te pokrywaja te 4-5 tygodni wolnego jakie masz prawo wziasc w ciagu roku.
Czyli, jak to co zarobiles w czerwcu wyplacaja na koniec czerwca + feriepenger, to w lipcu nic nie dostaniesz, bo nie bedziesz pracowal. Te 6 dni co bedziesz pracowal, to powiedzieli ci, ze wyplaca ci w sierpniu.
Wied podsumowujac wszystko jest OK.

Feriepenger trzeba sobie wypracowac, wiec pierwszego roku nie dostaje sie na ogol nic.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Adam Barański
(harrywitosa)
Wiking
Witam.
Podpnę sie tutaj bo chodzi o to samo, czyli o feriepener.
W tym miesiącu jest u nas feriepenger.
Nie dostałem wypłaty , co jest zrozumiałe dostałem tylko wypracowane feripenger za tamten rok
t.j 12% z 165 894,75 co daje 19907 w zaokrągleniu. To też jest zrozumiałe.
Natomiast nie zrozumiałe jest to że na Lønnslippen mam napsaine że za 25 dni pobrano 35 tys w czerwcu zarobiłem 30 tys czyli jestem 5 tys w plecy BRUTTO.
A potem szanowna pani księgowa te 5 tys BRUTTO odjeła sobie od 19907 feriepenger które może i są kwotą brutto ale zwolnioną od zaliczki na podatek.
W efekcie dostałem 15 tys wypłaty. Czy tak można sobie odejmować od czego sie komu podoba?
Ja to bym np wolał jakby mi te 5 tys odliczyli od nasępnej wypłaty od kwoty brutto mojego zarobku, a nie od feriepenger które dostał bym w postaci prawie 20 tys na konto.
W dodatku pani odjeła sobie 4 tys od mojego rocznego zarobku brutto?!?!, mimi iż zapłaciłem z mojego feriepenger...
Zresztą sami zobaczcie.


Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok