Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Reklama

Rata w Norwegii już od618kr

Sprawdź ratę

Usługa realizowana przez DigiFinans.no | Priseksempel: Eff. rente 15,82%, 100 000 kr. over 5 år, etablering 950 kr., Tot. 142 730 kr.

reklama | kup tutaj »
1165 Postów
Prz Jar
(PJo)
Maniak
IxBy napisał:
Na wszystko tutaj są przepisy - jak się je zna to trzeba je egzekwować, a nie dać się wyrolować jak tabaka w rogu. Jakie oszustwo pracodawcy jak się ma czarno na białym kontrakt w norweskiej firmie? Trzeba znać norweski, żeby go umieć przeczytać. Wredna osoba w okienku? To chyba Polak pracujący w Norwegii, bo Norwega takiego nie spotkałam. Może są chłodni, wycofani i powściągliwi, ale nie złośliwi dla zabawy. Mój mąż nie miał jednego papierka, pani w okienku podała adres mailowy, żeby dosłał i nie przeszkodziło to w kontynuacji procedury. U lekarza się płaci tzw. wkład własny (symboliczną kwotę), która ma na celu powstrzymanie bezsensownych pielgrzymek do lekarzy jak się nie jest chorym, jak to jest powszechnie przyjęte w Polsce. To nie jest opłata za wizytę ani koszt leczenia. Kto przekroczył określoną kwotę, bo np. często choruje lub przewlekle, nie płaci już tej opłaty.
A poza tym to że ja tak miałam nie oznacza, że każdy tak będzie miał?? Przepisy są jedne, a tutaj nie ma dowolnej interpretacji jak w krajach 3. świata.


Oj mało tutaj jeszcze mieszkasz i wiesz
Przyjdzie moment ze zobaczysz ze czasami to sie żadnej logiki niektóre rzeczy nie trzymają
Widzisz np. U mnie na policji pracuje bardzo "sympatyczna" pani B jezeli przyszlabys bez tego papierka co maź zapomniał przez następne trzy wizyty sprawdzała by wszystko w taki sposób by nie dać wam pozwolenia I np. Koleżanka 80% stały kontrakt dochody powyżej 20 na rękę nie dostanie pozwolenia bo według tej pani to jej nie wystarczy na życie.
Wiec pozyjesz zobaczysz powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Iza Bella
(IxBy)
Wiking
Hmm... nie mieszkam tu krótko tylko jestem krótko na tej stronie. Nie wiem do końca jak to możliwe, ta dowolna interpretacja. Może mówimy o czymś innym, ja rozumiem, że kontrakt to umowa o pracę na czas dłuższy niż 6 mies. w norweskiej firmie. Jeśli ktoś pracuje u pośredników, w polskich firmach, które wynajmują pracowników, na własnej działalności, itp. to może sytuacja wygląda inaczej. Na policji jest jasno określone - gdy masz umowę o pracę, paszport i ewent. umowę o wynajem mieszkania to dostajesz zezwolenie. Może jeszcze sprawdzają czy ktoś nie jest ścigany za przestępstwo w innym kraju, ale dla obywateli UE nie ma innych dodatkowych wymogów.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1235 Postów
robert taki
(gargamello)
Maniak
IxBy napisał:
Hmm... nie mieszkam tu krótko tylko jestem krótko na tej stronie. Nie wiem do końca jak to możliwe, ta dowolna interpretacja. Może mówimy o czymś innym, ja rozumiem, że kontrakt to umowa o pracę na czas dłuższy niż 6 mies. w norweskiej firmie. Jeśli ktoś pracuje u pośredników, w polskich firmach, które wynajmują pracowników, na własnej działalności, itp. to może sytuacja wygląda inaczej. Na policji jest jasno określone - gdy masz umowę o pracę, paszport i ewent. umowę o wynajem mieszkania to dostajesz zezwolenie. Może jeszcze sprawdzają czy ktoś nie jest ścigany za przestępstwo w innym kraju, ale dla obywateli UE nie ma innych dodatkowych wymogów.
nie sluchaj tego imbecyla
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
476 Postów
zdzi ra
(zdzira)
Wyjadacz
A w trakcie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Bartosz Markowski
(BartekMarkowski)
Wiking
Nie słuchać którego imbecyla...?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1235 Postów
robert taki
(gargamello)
Maniak
BartekMarkowski napisał:
Nie słuchać którego imbecyla...?
pjo to imbecyl do potegi ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1165 Postów
Prz Jar
(PJo)
Maniak
gargamello napisał:
BartekMarkowski napisał:
Nie słuchać którego imbecyla...?
pjo to imbecyl do potegi ...


Ej ty stary opasły capie
Dalej zdania nie potrafisz utworzyć ?
Nic nigdy nie wnosisz do dyskusji a szczekasz, idz lepiej swojej starej w kuchni poszczekac
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1165 Postów
Prz Jar
(PJo)
Maniak
Gargamel patrzaj znalazłem twoja fotkę

www.wiocha.pl/1050456,W-konkursie-na-krola-wiochy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1235 Postów
robert taki
(gargamello)
Maniak
PJo napisał:
Gargamel patrzaj znalazłem twoja fotkę

www.wiocha.pl/1050456,W-konkursie-na-krola-wiochy

jestes wielki,a ja nie moglem sie odnalezc...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1235 Postów
robert taki
(gargamello)
Maniak
PJo napisał:
gargamello napisał:
BartekMarkowski napisał:
Nie słuchać którego imbecyla...?
pjo to imbecyl do potegi ...


Ej ty stary opasły capie
Dalej zdania nie potrafisz utworzyć ?
Nic nigdy nie wnosisz do dyskusji a szczekasz, idz lepiej swojej starej w kuchni poszczekac

ty PiJoku pierdolony ,ale mi dowaliles,nie moge sie pozbierac ,nie odzywam sie z toba...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok