Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

MiniID i zmiana adresu...[Oslo] - Norwegia

Czytali temat:
jana k Rafał Sieczko Paweł Kowalewski Roman Bzdurski marzenka181604 Aleksandra11 (859 niezalogowanych)
46 Postów
Patryk Patryk
(StarBoy)
Nowicjusz
Witam, otóż mam takie pytanie. Mam 17 lat i obecnie uczęszczam na Norskkurs, a przychodzi czas na wybranie szkół wyższych, więc szkoły wysyłają papiery. W folkeregister jestem zarejestrowany wraz z ojcem pod starym adresem i podejrzewam, a raczej jest to pewne że tam przychodzą wszystkie ważne dla mnie informacje ze szkoły itd. Tak więc chciałbym zmienić swój adres w folkregister, lecz do tego potrzebuje MinID - takowego nie posiadam. W szkole powiedzieli mi, że ojciec powinien to mieć, lecz ojciec ciemny i zagubiony w Norwegii Nawet nie wie czego od niego chce. Przejrzałem papiery wszystkie jakie ma i nie znalazłem takowego. Próbowałem zamówić kody do tego MinID tutaj - brukerprofil.difi.no/orderpincode/?locale=en lecz po wpisaniu numeru personalnego wyskoczył mi komunikat, że zostaną one wysłane na adres podany w folkeregister - czyli tam gdzie nie powinny Wychodzi na to, że żeby zmienić adres potrzebuje MinID, a żeby dostać MinID potrzebuje zmienić adres. Może coś źle robię? Jakieś porady, pomoc czy coś? Czy można załatwić to osobiście idąc do ich siedziby, jakie papiery będę potrzebował i czy mogę zrobić to samodzielnie mając 17 lat.
Z góry dzięki za pomoc i za hejty również bo lubię się pośmiać, a to standard tego forum
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
A dlaczego potrzebujesz zmienic adres, zeby dostac kody? Nie potrzebujesz. Rozumiem, ze tam nie mieszkasz Ale chyba ktos tam mieszka, np. twoj tata. Zamow kody i odbierz, a potem sie sam przemeldujesz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok