Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
daniel matuszczyk Grzegorz C Mariusz Mendys gargamel gargamelowaty Karol1231 Coco19 (5923 niezalogowanych)
1235 Postów
robert taki
(gargamello)
Maniak
kolojb napisał:
kolego gabriel nie wiem czy pracowałeś na koparce w Polsce i patrząc na to co piszesz nie sadze prawda jest taka ze lepszej roboty nie ma a na koparce płaca 10 zl (jak masz 12 to i tak dobrze trafiłeś bo to górna granica ) na godz a jak nie pasuje to do łopaty wiec wybierają koparkę z operatorami koparko ładowarki i reszty...jest podobnie żaden mi znany prywaciarz nie płaci wiecej ani nie płaci za nadgodziny bo wie ze i tak na to miejsce ma kilku innych a ludzie zgadzają się na to z wiadomego względu ...za coś trzeba żyć a w norwegi życie może jest drogie ale zarobki 10x większe a większość produktów kupi sie w podobnych cenach i nie wybielaj tak Polski bo do norwegi jej wiele brakuje na początek trzeba zacząć od chorego rządu i prawa , nie wiem dlaczego tak piszesz ...chyba nie chcesz żeby Polacy przyjeżdżali do norwegi bo może tobie zabraknąć miejsca pracy ...masz racje lepiej jak jest więcej brudasów moim zdanie Polacy powinni się trzymać razem i sobie pomagać i od tego jest to forum .....i nie wiem czy cie matka za mało przytulała(bez urazy dla twojej matki) czy z wózka wypadłeś nie wiem ...chyba cie nikt nie lubi a społeczeństwo nie akceptuje a tu jesteś anonimowy "jesteś kimś " i dlatego tyle się wszędzie rozpisujesz chyba nic lepszego nie masz do roboty..i z tego co widzę to nie wchodzisz na forum żeby pomóc innym

i ty też się nie rozpisuj podobnie jak cb. mnie to nie rusza ..

10 zl to ma pomocnik murarza...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
jasta102 napisał:a co sobą reprezentują ci co są bez pracy w Norge?
Wiem , że starasz się , przyczepić Mi łatkę , jednak w typ przypadku , źle trafiłeś .
---
I owszem , daję ciągle ogłoszenie Iż SZUKAM PRACY ...!
Co jednak , nie jest Jednoznaczne IŻ tej Pracy , aktualnie Nie Mam .
---
Jeżeli tego nie rozumiesz , to Ja nic na to nie poradzę .
---
Co do samego twojego pytania :
- Skoro Ktoś już tu jest i akurat , pracę stracił z własnej Winy ! to WIADOMO , reszta bez Komentarza .
- Skoro stracił pracę , jednak z winy firmy , a nie ma możliwości pobierać zasiłku , to najprościej przyznać się do porażki i wrócić do polskiego Domu .
-Skoro i tak dalej ...
To takie Osoby NIC sobą nie reprezentują , poza Nieudolnością Organizacyjną .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
kolojb napisał:.. tu jesteś anonimowy "jesteś kimś " i dlatego tyle się wszędzie rozpisujesz chyba nic lepszego nie masz do roboty..i z tego co widzę to nie wchodzisz na forum żeby pomóc innym .
Jak na razie , to z Nas Dwóch , to TY JESTEŚ NA TYM FORUM ANONIMOWY ... ! .
---
I jeszcze masz czelność , coś Mi wmawiać ...
---
Z tego co piszesz ... To Nasza pomoc na Forum , Powinna polegać na DAWANIU każdemu proszącemu , bezwzględnie PRACĘ SPANIE I JEDZENIE ... !
---
Skoroś taki łaskawy , to Sam daj temu Komuś , Pracę i kąt do spania ...!
---
Poco się wymądrzasz ? .
Zrób dokładnie i odwrotnie , to co Ja Robię na Tym Forum i będziesz noszony na rękach !!! .
---
JA na TYM Forum Pomagam Jedynie Zrozumieć przez Innych , jakie są Ich realia w Norge , WŁAŚNIE NA MOIM BEZPOŚREDNIM DOŚWIADCZENIU ... i nic ponadto .
---
- Jeżeli tego ktoś nie rozumie , to nie mój problem ...!
- Jeżeli ktoś z tej racji , wieszana Mnie "psy" , to też nie Mój problem ...!
- Jeżeli ......................................................................................... !
---
Nie podaję Gotowego rozwiązania , a jedynie nakierowuję na Samodzielne Myślenie .
I Moim zdaniem ... TAKA POMOC , JEST NAJBARDZIEJ WARTOŚCIOWA ...!!! .
---
Na pyszczyłeś na Mnie w tym temacie , nie dając Nic w Zamian i ty chcesz Mnie Umoralniać ? .
---
Weź i przestań .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Jacek Bartosik
(kolojb)
Wiking
" Zrób dokładnie i odwrotnie , to co Ja Robię na Tym Forum i będziesz noszony na rękach !!! ."

powiedz kiedy i gdzie będą cie nosić chętnie popatrzę.....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Jacek Bartosik
(kolojb)
Wiking
"10 zl to ma pomocnik murarza...[/quo"

nie wiem z kąt pochodzisz ale u nas nie ma takiej stawki ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1165 Postów
Prz Jar
(PJo)
Maniak
kolojb napisał:
[quote]"10 zl to ma pomocnik murarza...[/quo"

nie wiem z kąt pochodzisz ale u nas nie ma takiej stawki ...[/quote]

To jaka jest2 zł? Gdzie ty mieszkasz? W Warszawie albo innym większym miescie samodzielny pracownik ma ok 20zl h mniejsze okolice 15 sam pochodzę z biednych okolic ale dniowke w moich stronach to 150-180 zł fachowiec pomocnik ok 100-120
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
Darek k
(maxdar)
Wiking
Po tym jak ostatni pracodawca był nie wypłacalny szukałem pracy 4 miesiące, więc w tym momencie cieszę się ,że w ogóle ją mam. W mojej miejscowości jest ogromnie bezrobocie, stawki pospadały bardzo, ludzie robią za grosze bez uprawnień. Więc nie zgadzam się,że to moja wina. Mam rodzinę na utrzymani i nie mogę sobie pozwolić wybrzydzać.
Myślę,że W Norwegii owszem życie jest dużo droższe , podatki wysokie, jednak stawka również jest dosyć wysoka ,skoro można coś odłożyć. To w Pl niestety starczy tylko na życie od 1 do 1 . Dlatego rozważam wyjazd do Norwegii.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1235 Postów
robert taki
(gargamello)
Maniak
kolojb napisał:
[quote]"10 zl to ma pomocnik murarza...[/quo"

nie wiem z kąt pochodzisz ale u nas nie ma takiej stawki ...[/quote]
jestem z Polski...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Wiking
Moze by tak troche wiadomosci z pierwszej reki Aktualnie pracuje dla Adecco stety lub niestety ,zalezy jak kto na to patrzy tyle tylko ze Adecco nie jednemu zycie uratowalo wybierali sie do Szaflarow za ostatnie lub nawet pozyczone grosze ,dzis pracuja i napewno maja sie lepiej niz Ci co zostali w Polsce. Wcale nie mowie ze jest kolorowo bo " Adeczko placi deczko " ale od czegos pasowalo by zaczac. Ale od poczatku ........ rekrutacja rozmowa kwalifikacyjna gdzies w polsce niby jesli znasz angielski to niemusisz jechac na kampus oczywiscie to zalezy od prowadzacego rozmowe .Kampus 4 tygodnie -- 3 norweski tydzien HMS (BHP) oczywiscie za darmo pod warunkiem ze po zakonczeniu odrobisz kurs 3 lub 6 miesiecy , z tego co wiem kampusu niema juz w Szaflarach jest gdzies w okolicy od paru tygodni . Jesli po zakonczeniu kursu nie stawisz sie do pracy maja prawo obciazyc Cie kosztami . Na miejscu po okresie probnym dostajesz fasta lub nie ( umowe gdzie czy masz zlecenie czy nie musza Ci placic 2 tygodnie z tego co slyszalem od nowego roku 4 ) Mieszkanie ok.4-5 K miesiecznie gwarantowane na 8 miesiecy potem musisz sobie znalezc na wlasna reke. Widoki na to ze Adeczko to tylko przystanek na drodze owszem sa zalezy w jakiej branzy i zawodzie . Od czegos trzeba zaczac i w wielu przypadkach na tym sie konczy no ale widzialem gorsze tragedie niz praca dla Adecco . A wlasnie to jest z perspektywy Trondheim i budowlanki gdzie podstawowa stawka to 163.20 w logistyce jest troszke mniej zalezy od zlecenia dla jakiej firmy pracujesz po wejsci prawa o "rownym traktowaniu"ktore narobilo wlasciwie wiecej balaganu jak dobroci w wielu firmach ludzie zarabiaja pod 200 bez wzgledu na staz pracy i umiejetnosci zalezy od widzimisie niezaszkodzi zapisac sie do zwiazkow morze zycia Ci nie uratuja ale napewno nie zaszkodza .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok