Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

PRACA - Norwegia

Czytali temat:
Paweł Starosta (453 niezalogowanych)
2 Posty
KATARZYNA D.
(KEJTI23)
Wiking
Witam serdecznie!
W Norwegii przebywam od niedawna,poznaję ten kraj każdego dnia,jeszcze wiele rzeczy jest Mi tutaj obcych,ludzie,kultura,a w szczególności język,który w wymowie przypomina jeden,wielki"bełkot" przez co zraża troszkę chęcią nauki...Razem z chłopakiem planujemy zostać tutaj na dłużej,więc poznanie języka jest obowiązkiem!Mam do Was Kochani Polacy kilka pytań,dotyczących pracy,kursu...Czy taka osoba jak Ja,nie znająca j.norweskiego(póki co,znająca j.angielski w stopniu podstawowym ma szansę znaleźć pracę??Chcę również zaznaczyć,że jakiś czas temu ukończyłam studia na kierunku Ochrona Środowiska,czy ktoś się może orientuje jak wygląda tutaj praca w tej dziedzinie??Ile trzeba dać sobie czasu by wymawiać płynnie norweskie zdania,chociaż podstawy??Będę wdzięczna za jakąkolwiek odpowiedź
Pozdrawiam Was!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
159 Postów

(pluto20)
Stały Bywalec
Czesc .

Z samym angielskim znalesc prace bedzie trudno ale nie jest niemozliwe . Ze studniami skonczonymi w Polsce jest roznie , niekiedy w ogole tuta ich pelnych nie zaliczaja.

Sa intensywne kursy norweskiego 2 -3 miesieczne ale napewno nie bedziesz mowic plynnie od razu po takim kursie. Ja przy chodzeniu normalnie do szkoly norweskiej potrzebowalem roku zeby sie nauczyc w pelni mowic po norwesku . Po 2 latach mowilem juz mozna powiedziec ze plynnie ale to nie jest takie latwe jak sie wydaje.



Zycze powodzenia. Rowniez pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
KEJTI23 napisał:
Witam serdecznie!
W Norwegii przebywam od niedawna,poznaję ten kraj każdego dnia,jeszcze wiele rzeczy jest Mi tutaj obcych,ludzie,kultura,a w szczególności język,który w wymowie przypomina jeden,wielki"bełkot" przez co zraża troszkę chęcią nauki...Razem z chłopakiem planujemy zostać tutaj na dłużej,więc poznanie języka jest obowiązkiem!Mam do Was Kochani Polacy kilka pytań,dotyczących pracy,kursu...Czy taka osoba jak Ja,nie znająca j.norweskiego(póki co,znająca j.angielski w stopniu podstawowym ma szansę znaleźć pracę??Chcę również zaznaczyć,że jakiś czas temu ukończyłam studia na kierunku Ochrona Środowiska,czy ktoś się może orientuje jak wygląda tutaj praca w tej dziedzinie??Ile trzeba dać sobie czasu by wymawiać płynnie norweskie zdania,chociaż podstawy??Będę wdzięczna za jakąkolwiek odpowiedź
Pozdrawiam Was!
By myśleć cokolwiek o pracy w wyuczonym zawodzie , to najpierw trzeba w Norge , dokonać potwierdzenia zawodu i tytułu zawodowego , lub naukowego , jeżeli takie się posiada . Ponieważ , samo ukończenie studiów , nie jest równoznaczne z posiadanymi z tej okazji Tytułami jak wyżej .
---
Druga sprawa , to to gdzie teraz mieszkacie i czy w tej okolicy są jakieś zakłady związane ogólnie z Ochroną ...
---
Na ten przykład :
... Wysypiska Śmieci ...
... Oczyszczalnie Ścieków ...
I tym podobne ...
---
Jednak to trzeba SAMEMU szukać , najpierw na Necie a dopiero później w realu .
---
Tak przy okazji ...
Jeżeli nie masz prawa jazdy / Nawet z Ukrainy / oraz co najmniej zdezelowanego auta .
To egzystencja w Norge jest bardzo ciężka ...
Chociaż nie niewykonalna ...

Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
Klaudia22 napisał:
Witam
od kilku dni przebywam w Norwegi, pracowałam juz wczesniej jako przedszkolanka. Znam jezyk norweski w stopniu komunikatywny i jezyk angielski. Poszukuje pilnie pracy.



Skoro znasz jezyk norweski komunikatywnie to dlaczego szukasz pracy na forum? Dogadujesz sie? Proboj w komunach.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok