Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
NOREK napisał:
Z twojej nie pełnej informacji domyślam się, że chodzi ci o "lønnstilskudd"? By dostać tą dopłatę do wynagrodzenia w wysokości 50/60% to pracodawca musi wypełnić specjalny formularz i NAV musi to pozytywnie rozpatrzyć. Wszystko jest na nav.no.

z jej niepełnej informacji wynika wręcz przeciwnie bo nie ma żadnego lønn ...dopiera zamierza mieć
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty

(Klara36)
Wiking
Nie chodzi mi doplate do wynagrodzenia, tylko o skorzystanie z praktyk w celu nauki jezyka, skoro dostalam zgode na podjecie praktyk od pracodawcy,wiec dlaczego Nav odmawia nie podajac konkretnej przyczyny.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Klara36 napisał:
Nie chodzi mi doplate do wynagrodzenia, tylko o skorzystanie z praktyk w celu nauki jezyka, skoro dostalam zgode na podjecie praktyk od pracodawcy,wiec dlaczego Nav odmawia nie podajac konkretnej przyczyny.

Przyczyna jest to, ze za takie praktyki placi NAV (okolo 6 tys. miesiecznie, plus ew. dodatek na dzieci, plus zwrot kosztow dojazdu powyzej 6km w jedna strone) i w pierwszej kolejnosci zgode na praktyki dostaja osoby, ktore utracily prace (glownie zmiana kwalifikacji lub podniesienie kwalifikacji) . Ty w Norwgii nie pracowalas, a roscisz sobie prawa do zakwalifikowania sie w grupie osob, ktore maja pierwszenstwo. Troche pokory i cierpliwosci...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty

(Klara36)
Wiking
chodzi mi o to czy zna ktos konkretne przepisy regulujace kwestie przyznania praktyk, na ktore mozna sie powolac w Navie ...bo odnosze wrazenie, ze jest w tym temacie jakies bezprawie...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty

(Klara36)
Wiking
jest duzo osob w moim gronie, ktore znam i dostaly praktyki bez wczesniejszej pracy, prawa do zasilku i kwalifikacji i znajomosci jezyka...wiec o co kaman?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Na pewno kolor Twoich oczu im nie pasowal w NAVie.....
Nie dociera do Ciebie, ze nie jest obowiazkiem NAVu wydac zgode na platne praktyki ??
Nie rozumiesz nadal, ze czasami cos trwa dluzej niz "juz, bo chce" ?
Nikt Ci nie doradza, ze masz nadal nie probowac, ale troche cierpliwosci i zrozumienia, ze nie jestes w grupie z priorytetem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
już ci napisałem o co kaman ....będziesz ich nękać to ci pomogą
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty

(Klara36)
Wiking
spoko i zapewniam, ze cierpliwości i pokory tez mi nie brakuje... jezdzac na szmacie od roku w norweskich domach zapewniam, ze musze jej mieć sporo i uważam, ze żadna praca nie hanbi...pozdrawiam i dzięki za motywacje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Czy jestes zarejestrowana w NAVie, jako poszukujaca pracy ? Wysylasz meldekort co 2 tygodnie ? Bo jesli nie, to to jest glowna przyczyna odmowy. Musisz byc osoba aktywnie poszukujaca pracy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty

(Klara36)
Wiking
i jeszcze c hciałabym wszystkim bardzo serdecznie podziekowac za takie duże zainteresowanie tym tematem i pomocne odpowiedzi, a szczególne podziękowania dla dziewczyny, która niedawno spotkałamza jej naprawde bezinteresowna pomoc))i cierpliwość)) i życzliwość...co do innych Polakow na obczyźnie...hmmm . . . pozostaje dużo do zyczenia...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok