Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Karol S (1344 niezalogowanych)
1 Post

(Hilton)
Wiking
bawarka napisał:
Zasiłek jest przyznawany na okres poszukiwania pracy , w tym w swoim lub innym kraju.
I tak ja to traktuję , dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Właśnie, na okres poiszukiwania pracy, a jaki jest sens rezygnowac z pracy która sie ma, isc na zasiłek i szukac innej pracy??? Pracy mozna szukac równoiczesnie pracując. Napisalas, ze nie mozesz pracowac z powodów rodzinnych, wiec logika podpowiada mi, ze raczej pracy nie bedziesz szukac, tak? Tak więc zdanie, które zacytowałam z twojej wypowiedzi ma sie nijak do twojego pytania
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Renata Noga
(bawarka)
Wiking
Zadałam konkretne pytanie i oczekiwałam konkretnej odpowiedzi.Odnoszę wrażenie , że nie do końca zrozumiałaś moje pytanie.Więc może wyjaśnię prościej.
Pracuję w Norwegii , z powodów dla mnie ważnych TUTAJ muszę zrezygnować z pracy i wrócić do Polski i TAM będę szukać pracy.Podejrzewam ,że sytuacja na rynku pracy w Polsce jest Ci znana i chyba nie muszę dalej wyjaśniać.
Nie rozumiem skąd ten sarkazm w Twojej wypowiedzi.
Wybacz ale nie mam ani czasu ani ochoty na rozważania nad sensownością konieczności.Filozofię pozostawmy filozofom.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
Nie było moim celem, aby moja wypowiedz brzmiala sarkastycznie. Dzis w NAV powiedzieli, ze jezeli samemu rezygnuje sie z pracy, to zasiłek sie nie nalezy. Ale moze pojdź sama tez do swojego NAVu i zapytaj.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
181 Postów
D K
(antypolak)
Stały Bywalec
Do bawarki... Chyba zdajesz sobie sprawę z tego, że każdy kto dostaje zasiłek norweski MUSI przebywać na terenie Norwegii... i składać meldunek co ok 2tygodnie. Choć są tacy co wysyłają je z Polski!!!! I później dziwią się, że trzeba oddać....W tej sytuacji co opisujesz to zasiłeku nie dostaniesz.....(chyba że będziesz ryzykować czego nie polecam).....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
Mozna przeniesc zasiłek do Polski ale tylko na 3 miesiące i tam trzeba sie zarejestrowac i szukac pracy. Ale tu bawarka i tak nie dostanie zasiłku, jesli sama rezygnuje z pracy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Renata Noga
(bawarka)
Wiking
Dziękuję za odpowiedzi , pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Iga ...
(Allure)
Wiking
Dziękuję za podpowiedzi
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
Allure napisał:
Kontynuując wątek, może ktoś potrafi mi odpowiedzieć na pytanie czy emigrant pobierający zasiłek ma prawo do urlopu w czasie 'poszukiwania pracy' np. chce pojechać do kraju na święta? Czy musi to zgłosić (wyjazd i powrót)? Czy na ten czas zasiłek przysługuje? Jak długo może trwać taki 'urlop'?
Z góry dziękuję za podpowiedzi
Pozdrawiam

A DLA CZEGO TAKA SEGREGACJA ...dotycząca statusu politycznego...!!! .
PRZEPIS PRAWNY Z NAV DOTYCZY WSZYSTKICH JEDNAKOWO ...
BEZ WZGLĘDU NA TO CZY NORWEG CZY EMIGRANT...

TAK URLOP SOBIE MOŻNA WZIĄĆ W KAŻDYM MOMENCIE I NA KAŻDĄ DOWOLNĄ ILOŚĆ DNI ...
JA BYŁEM W KRAJU CZTERY MIESIĄCE...
JEDNAK MUSISZ PAMIĘTAĆ O JEDNYM...
W NORGE URLOPY NIE SĄ PŁATNE....
DLATEGO JAK ZGŁOSISZ DO NAV FAKT WYJAZDU ...TO ZASIŁEK NA TEN CZAS ZOSTANIE ZAWIESZONY...

A PO POWROCIE ODWIESZONY...
I LEPIEJ nie kombinować bo w razie wpadki koszty zwrotu zasiłku są tragiczne no i kartotekę ma się już na zawsze zabazgraną jako OSZUST KARNO SKARBOWY....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok