Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

prawo do zasiłku - Norwegia

Czytali temat:
Karol S (1341 niezalogowanych)
5 Postów
Renata Noga
(bawarka)
Wiking
Witam
W związku z tym ,że z powodów osobistych jestem zmuszona zrezygnować z pracy chciałabym się dowiedzieć czy w takim przypadku będę miała prawo do zasiłku.Pracowałam w Norwegii 17 miesięcy .Dziękuję za odpowiedź.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
bawarka napisał:
Witam
W związku z tym ,że z powodów osobistych jestem zmuszona zrezygnować z pracy chciałabym się dowiedzieć czy w takim przypadku będę miała prawo do zasiłku.Pracowałam w Norwegii 17 miesięcy .Dziękuję za odpowiedź.

Jeżeli sama się zwolnisz ze obecnyj ruboty to i owszym zasiłek bydze Tobi si nylyżył .....
Jednako dopiro po - 8--słownie OŚMIU TYDNIACH ode dnia rejystrycji...

O ile oczywista ni byndzie dla ciebiesik rubuty ...bo tusik w Norge trzyba pilnie si starać -/ być aktywnym/- by rubute mić..........

I we mindzy czysie ni można samopas zjiżdżyć dode kraju nade Wisło...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
No i trzeba miec jeszcze odpowiedzno wysoki zarobek roczny.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(tosia3)
Wiking
www.nav.no/154915.cms

Poczytaj jeszcze to......tego linka nie tak dawno podawał gabriel,jest w j.polskim.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
tosia3 napisał:
www.nav.no/154915.cms

Poczytaj jeszcze to......tego linka nie tak dawno podawał gabriel,jest w j.polskim.
NIEMOŻLIWE
TO JA POTRAFIĘ MIMO WSZYSTKO COŚ SENSOWNEGO ZAPODAĆ DO OGÓŁU WIADOMOŚCI .....

TO KTOŚ MUSIAŁ SIĘ PODE MNIE PODSZYĆ TRZEBA TO DOGŁEBNIE ZBADAĆ
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(tosia3)
Wiking
A jednak.... nie tylko możliwe ale i prawdziwe,że jesteś potrzebny na forum,tylko nie zawsze doceniany
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
ZE TEJ OKAZYJI IDE SE NA PIFO I TO CAŁE SZEŚCOPAKE..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Renata Noga
(bawarka)
Wiking
Dziekuję wszytkim za odpowiedzi
Informację na stronie Nav czytałam ale niestety nie jest dla mnie zbyt jasna.Mowa jest o pracownikach tymczasowo zwolnionych przez pracodawcę lub tych pracownikach którzy stracili pracę w wyniku upadłości.

Nadal nie jestem pewna czy pracownik , który sam wypowiada umowę o pracę otrzymuje prawo do zasiłku.

(Można pojechać do Polski po upływie 4 tygodni od zarejestrowania na okres max.3miesięcy)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
Czyli reasumując, nie ma mozliwości przejścia na zasiłek jesli samemu zrezygnowao sie z pracy Zasiek należy sie tylko w wyjatkowych sytuacjach. Jeśli nie mozesz pracowac z przyczyn osobistych, czy rodzinnych, to państwo norweskie nie ma obowiązku sponsorowac, po prostu nie składaj o zasiłek. W zależnosci od tego w jakich usługach pracujesz, trzeba sobie wypracowac odpowiednią kwote w roku, aby dostac zasiłek. W budownictwie moj kolega musiał miec 110 000, gdzies indziej np. w sklepie 125 000 ( co do korony nie pamietam). Jakis czas temu norwescy urzednicy "wzięli się" za Polaków i ich zasiłki, mam kilku znajomych, którzy musza oddac po około 70 000 koron.
A tak a propos zasiłków, to bardzo duzo Polaków pracuje tylko po to zeby dostac zasiłek - nie mam na mysli ciebie bawarka.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Renata Noga
(bawarka)
Wiking
Tak , masz rację.Muszą oddawać ponieważ pojechali sobie do kraju i pobierali zasiłki.Nie dziwię się Norwegom.Oczywiście można pracować dla zasiłku ale ja osobiście nie widze w tym sensu.Zasiłek jest przyznawany na okres poszukiwania pracy , w tym w swoim lub innym kraju.
I tak ja to traktuję , dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok