Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Andrzej ANDRE Monika Byy (2203 niezalogowanych)
1 Post

(Hilton)
Wiking
A jestes w temacie, jaka kwota zasiku ci przysuguje? Wez pod uwage, ze to moze byc 5000 koron tylko.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(slawekpopko)
Wiking
Widzę że nie czytałeś od początku. Wypowiedzenie mam w ręku już prawie pół roku
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
2387 Postów
Sethur Asher
(Sethur)
Maniak
slawekpopko napisał:
Widzę że nie czytałeś od początku. Wypowiedzenie mam w ręku już prawie pół roku

No wlasnie czytalem i stad moja odpowiedz. Wynegocjowales chociaz kwote odprawy?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
455 Postów
Wojtek B.
(DZIKI)
Wyjadacz
slawekpopko napisał:
Czy jest jakiś konkretny termin do kiedy powinienem się zgłosić w nav
Teoretycznie rzecz biorąc masz szansę otrzymać zasiłek, nawet po takim okresie pobytu w PL. Kwestia tylko jak wytłumaczysz to w NAV, że po tym jak otrzymałeś wypowiedzenie z pracy, nie zgłosiłeś tego zaraz po tym fakcie. Co do zasiłku, wynosi on 60% od najwyższego dochodu brutto a ostatnich trzech lat. Z tego odtrącą podatek od dochodu oczywiście.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(SławekP)
Wiking
Wytłumaczyć to nie problem, mogłem w międzyczasie szukać roboty w polsce, nawet teraz mogę zarejestrować się w polsce, tylko tu dostanę zasiłek tylko przez 3 miesiące i zero szans na pracę. Będąc w Norwegi zawsze mam większe szanse.
Do SETHUR, O jakiej odprawie mówisz?Nie dostałem żadnej odprawy jak i 200-stu innych ludzi którzy tam pracowali, ale nie chodzi o to. JESZCZE RAZ ZAPYTAM! ILE MAM CZASU OD MOMENTU WYPOWIEDZENIA NA ZŁOŻENIE DO NAV WNIOSKU O ZASIŁEK DLA BEZROBOTNYCH. JEST TO JAKOŚ OKREŚLONE? BO NA STRONIE NAV NIE MOGĘ TEGO ZNALEŚĆ. MOŻE KTOŚ WIE?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
455 Postów
Wojtek B.
(DZIKI)
Wyjadacz
Podejrzewam że nie ma podanego takiego terminu. Jednak też nie wiem, czy NAV nie będzie robił problemu z rejestracją Ciebie. Zastanawia mnie nadal, dlaczego dokumentów nie złożyłeś od razu. Jeśli miałeś zamiar jechać do PL, powiedziałbyś tylko, że bierzesz urlop i spoookx. Po powrocie byś się zameldował w NAV, że wróciłeś i zasiłek dostajesz bez problema. Urlop nie wlicza się w okres pobierania dagpenger, a co przez to idzie, przedłuża Ci się okres tych 104 tygodni, o długość urlopu, w których możesz otrzymywać zasiłek.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(SławekP)
Wiking
Nikt nam o tym nie powiedział że można tak zrobić. Widzę że najlepiej byłoby dowiedzieć się bezpośrednio w NAV. Dzięki wszystkim za info. Pozdro
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
701 Postów
Ada xxx
(zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz)
Wyjadacz
nie ma okreslonego czasu
mogles przenies zasilek do Polski i po 3 miesiacach masz prawo wrocic na zasilek do Norwegii
tak mozna zrobic tylko raz
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(SławekP)
Wiking
Mądry Polak po szkodzie. Tak to jest jak nie doinformują ludzi. No ale może te informacje pomogą innym. A na zasiłek chyba i tak przyjadę bo w Polsce narazie nie mam szans na pracę, przynajmniej teraz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
59 Postów
ATS Anna S.
(ATS Anna)
Nowicjusz
Wystarczy ze zglosisz sie w Nav i powiesz, ze byles na wakacjach i nie wiedziales, ze trzeba zglosic wyjazd, szukales pracy w Pl ale nie znalazles, wiec jestes z powrotem. Rejestrujesz sie i od czawrtego dnia po rejestracji dostajesz zaislek. Pierwsze trzy dni to Twoj wklad wlasny. Oczywiscie na decyzje mozesz troche poczekac.
Jesli chodzi o termin, to nie ma takiego. Jednak musisz pamietac, ze zasilek nalezy sie osobom , ktore, tu cytuje:
otrzymaly zarobki w wysokości odpowiadającej co najmiej 1,5 raza wyższe niż
podstawowa suma ubezpieczenia społecznego (tzw. suma G) w przeciągu ostatniego roku
kalendarzowego (w ubiegłym roku), lub odpowiadające co najmniej 3 G w przeciągu trzech
ostatnich zakończonych lat kalendarzowych. Suma G zmienia się normalnie raz w roku (na
dzień 1 maja 2008 wynosiła ona 70 256 koron) .
Wiec jesli w roku poprzednim zarobiles wiecej niz 105384,00 koron, lub w ciagu ostatnich trzech lat conajmniej 210 768,00 koron to nalezy Ci sie zasilek. w przyszlym roku te kwoty na pewno sie troche zwieksza.
Wymog zarobkow na odpowiednim poziomie to tylko jeden z warunkow otrzymania zasilku.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok