Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

14
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Problem z NAV i dagpenger :o/ - Norwegia

Czytali temat:
małgorzata zub majunia mala Maria Dwoj Kuba Buba Daniel Motyka Magdalena K. Nikodem Józefowicz Michał Michał Lucy Lucy Daniel Dziekoński Tomkk (2847 niezalogowanych)
5 Postów
lukasz fus
(lukaniko)
Wiking
Witam w Norwegii pracule od 2008 roku . Wyszlo tak ze prace zakonczylem z dniem 31 pazdziernika . Nie zwolnilem sie tylko odszedlem za porozumieniem stron . Zdniem pierwszego listopada udalem sie do Nav w celu zlozenie dokumentow odnosnie dagpenger . Pani w navie zrobila wielkie oczy gdyz ona nie wie co ijak i po chwili rozmowy zostalem kulturalnie wyproszony gdyz nagle sie okazalo ze jest niby to zamnkniete dzis i kazano mi wrocic w piatek . Coz trudno sie mowi . Wrocilem w piatek byla juz inna osoba ktora po 30 minutach stwierdzila ze moze mi pomoze z zalozeniem konta na ich stronie oraz przyjela dokumentacje . Ale zaznaczala ze ona nic nie wie i kazala mi wrocic we wtorek gdyz powinna byc jej kolezanka ktora moze cos wie . Powoli ale zalozylem konto i czekam dalej . Wtorek . Pani odeslala mnie do kloegi ktory chyba wie co robic w sprawie wniosku o dagpenger . Pan przyjal dokumenty i kazal mi czekac 3 tyg. na odpowiedz . Pytam sie czy w okresie oczekiwania mam wysylac meldekort przez neta . Nic nie musze wysylac tylko czekac trzy tygodnie na odp. ale nie krocej . Po kilku dniach oczywiscie musialem jeszcze jeden dokument dostarczyc i dalej czekac . W miedzyczasie bylem dalej kazano mi czekac . 28 Listopada ponownie wybralem sie do nav gdzie na wszystki moje pytania byla jedna odpowiedz nie wiem lub prosze czekac dalej bo oni wszystkie papiery wysylaja do Hamar i oni nic nie wiedza . Podczas rozmowy pan stwierdzil ze pewnie nie dostarczylem dokumentow jakis i moze dlatego to tak dlugo trwa i dal mi znowu formularze do wypelnienia ktore skladalem na samym poczatku . Tlumacze mu ze te dokumenty przynioslem wraz z cala dokumentacja i musza byc . W odpowiedzi uslyszale ze pewnie zgobily sie a jak twierdze ze sa to musza byc i mam czekac . Na miejscu wypelnilem dwie meldekort bo panu sie cos przypomnialo ze ja chyba musze te karty wysylac a nastepna jezeli mam konto na ich stronie to wysylac przez neta . Wczoraj wyslalem pierwsza karte , a dzis po zalogowaniu wyskoczyla mi suma 2190 Brutto beløp . W nav twierdza ze nie jestem zarejestrowany , i nie wiedza co robic bo to jest tak , jakby ich pierwszy przypadek degpenger i nikt nic nie wie . A zasilek mam naliczany lub bedzie od kwoty 280000 tys. tego udalo mi sie dowiedziec tak wiec zasilek powinnien byc wyzszy . Niby jesyem zarejestrowany ale oni twierdza ze nie bo nie mam odpowiedzi . W sumie to nie wiem co mam juz robic . Czy ktos ma moze jakis pomysl co z tym fantem zrobic ? . Dodam ze musze to zalatwic do polowy grudnia bo slub mam swoj . Pozdrawiam .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
wysylaj karty i zbieraj potwierdzenia na wszystkich kopiach dokumentow co dales do NAV najlepiej z podpisem i nazwiskiem urzedasa
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
51 Postów
Slavo Slavo
(caro)
Nowicjusz
Niestety idąc do Navu musisz sam wiedzieć co i jak wypełnić niektórzy siedzący tam to gamonie a inni chyba odgórnie dostają przykaz o pomocy obcokrajowcom takiej jak widzisz sam. Np. na 10 polaków dwóch nie wie co i jak załatwić da sobie spokój i po utracie pracy wraca do Polski.
I o to im chodzi. Wysyłanie kart meldunkowych to podstawa i pamiętaj zawsze bierz potwierdzenie dostarczonych dokumentów, bo dziwnym trafem giną. Ja też miałem kilka razy cyrki donosiłem dochody z trzech ostatnich lat gdzie niby mają połączenie z urzędami. Ale nor potrafi utrudnić z zazdrości życie..
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
lukasz fus
(lukaniko)
Wiking
Naleze do zwiazkow zawodowych moze to cos by pomoglo lub oni pomogli . Zostalo mi niecale dwa tygodnie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
lukasz fus
(lukaniko)
Wiking
Dzieki za info Napewno tego tak nie zostawie .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
lukasz fus
(lukaniko)
Wiking
Jeszcze pytanko ostatnie . Tak wiec czekac mam dalej az sytuacja sama sie rozwinie czy ugryzc to z drugiej strony tylko pytanie nasuwa sie jak ? . Bo jezeli pojde do nav to oni maja standardowa odp. prosze czekac , niewiem , lub sprawa jest w toku
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Agi Anna Steward
(Hermossa)
Wiking
To koniecznie do nich uderzaj- jasli nalezysz do zwiazkow i placisz skladki to oni sa od rozwiazywania twoich problemow-, jesli jestes strona w konflikcie z pracodawca, urzedem!
Well, sa w normalnych cywilizowanych krajach, ale przeciez Norwegia takim krajem nie jest! ale probuj!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
54 Posty

(20alex20)
Nowicjusz
Mam bardzo podobne doswiadczenia z NAV w sprawie dagpenger.Dwa lata temu to samo przechodzilem W koncu bylem u nich dwa dni z rzedu! Za kazdym razem kserowali te same papiery .Wkurzylem sie i chcialem rozmawiac z SZEFEM NAVu.Przyszedl jakis kumaty gosc i na drugi dzien sprawa byla zalatwiona,a pieniadze nadplacone na koncie!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
lukasz fus
(lukaniko)
Wiking
Dziekuje za porady i na bank z nich skorzystam w poniedzialek .Miłego weekendu życzę
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
45 Postów
* *
(321)
Nowicjusz
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok