Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Mariusz0o (1546 niezalogowanych)
164 Posty

(A.A.Nowak)
Stały Bywalec
karol3 napisał:
zamieszczałem ten link jakieś 3-4 tyg. temu, może czasem warto przeszukać forum a nie zadawać te same pytania co chwilę.

Ubyło Ci coś? Ktoś się zapytał, ktoś odpowiedział... jak Cię boli że pojawiają się wciąż nowe "te same" pytania to się wyloguj na amen. Tak długo jak będą ludzie tu przyjeżdżać tak długo będą pojawiały się wciąż elementarne pytania na, które Wiki nie zna odpowiedzi...


Makaryna, dzięki za link do kalkulatora... Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
588 Postów
Karol Pitek
(karol3)
Wyjadacz
nic mi nie ubyło. i jeszcze nie raz mi nie ubędzie...
może jednak warto nauczyć się korzystać z forum, zamiast biadolić że nikt nigdy tego nie napisał.
a przy okazji nie narażać się na docinki
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
A.A.Nowak napisał:Ubyło Ci coś?...
Bez przesady...
---

Temat przerabiany na co najmniej , Trzech Oficjalnych Forach dla POLONII Norweskiej ...! .
W kółko i do znudzenia od co najmniej PIĘCIU LAT ...!!! .
---
Ponoć jesteś wykształcony i Komputerowo elokwentny , a takiej prostej czynności nie potrafisz wykonać !? .
---
Reasumując Koszt Przywozu Nowego Auta do Norge mieści się w luźnej granicy zakupu tegoż w Miejscowym salonie . I to w przypadku jak dana osoba jest dobrze obeznana z tutejszymi przepisami Importowymi .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
Ponadto takie "Obce Auto" musi przejść całą procedurę legislacyjną przy rejestracji w Statensveg...
Co również kosztuje dodatkowo a i ubezpieczenie jest większe .
---
ŻE wspomnę o serwisie z obcego Auta pomimo tego iż z danej "stajni" producenta .
---
Tu naprawdę dbają między sobą o wewnętrzny rynek pracy w dziale motoryzacyjnym .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
315 Postów
stefan stefanski
(Taki Ktos)
Stały Bywalec
A.A.Nowak napisał:
Szczerze mówiąc, ciekawy temat.. wszyscy mówią że drogo że się nie opłaca ale jakoś liczb nie słyszałem nigdy.
Sam jestem Ciekaw jakie są całkowite koszty cła (i innych opłat) w NO, takiego samochodu.

TAKI KTOŚu... obśmiałeś autorkę tematu, rozumiem że sam posiadasz dokładne wyliczenia, inaczej przecież byś się nie wpierdalał komuś w temat tylko po to by sobie niskie poczucie własnej wartości poprawić...? Czekam więc na szczegółowe dane.


jak jestes mosiek i nie potrafisz wpisac sobie w szukajke, to z ruda na kurs komputerowy sie zapiszta, bosta takie same tłumoki!

Poza tym, jesli jestes w norge, to gdybam, ze posługujesz sie jakims językiem poza polskim, który rozumieja tubylcy, wiec wez rusz tłuste dupsko do najblizeszego SV i sie kurwa zapytaj!
Mozesz nawet zadzwonic, ale pewnie masz problem z komunikacją w innym jezyku jak polski, wiec najłatwiej pytac 1654 raz o to samo!
ps: słuchajta buraki > skoro byłoby to legalne i opłacalne, to ki chuj kupowałby tu stary samochód w cenie nowego w polsce ??!!!!
Kazdy poleciałby do polszy i wróciłby nówka salonówką, zamiast kupowac te poobijane graty za cięzkie pieniadze!
Wiec prosze na przyszłosc o odrobine zdrowego rozsądku!

Paniali duraki ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
164 Posty

(A.A.Nowak)
Stały Bywalec
gabriel napisał:
A.A.Nowak napisał:Ubyło Ci coś?...
Bez przesady...
---

Temat przerabiany na co najmniej , Trzech Oficjalnych Forach dla POLONII Norweskiej ...! .
W kółko i do znudzenia od co najmniej PIĘCIU LAT ...!!! .
---
Ponoć jesteś wykształcony i Komputerowo elokwentny , a takiej prostej czynności nie potrafisz wykonać !? .
---
Reasumując Koszt Przywozu Nowego Auta do Norge mieści się w luźnej granicy zakupu tegoż w Miejscowym salonie . I to w przypadku jak dana osoba jest dobrze obeznana z tutejszymi przepisami Importowymi .


Ojcze Gabryjelu to jeden z tych tematów pobocznych, których owszem, byłem ciekaw ale nie na tyle by uruchomić jakąkolwiek wyszukiwarkę internetową... a tak... jak wygodnie, temat się pojawił jak news w TVN-ie , więc sobie skorzystałem
I powtórzę jeszcze raz, jeżeli Was drażnią powielane w nieskończoność pytania to się wylogujcie na stałe... usiądźcie nad brzegiem fiordu i rozkoszujcie się "cybernetyczną ciszą"
Wszyscy na tym skorzystają... Wy, zmęczeni niewiedzą "Świeżaków" również...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
164 Posty

(A.A.Nowak)
Stały Bywalec
Taki Ktos napisał:

jak jestes mosiek i nie potrafisz wpisac sobie w szukajke, to z ruda na kurs komputerowy sie zapiszta, bosta takie same tłumoki!


Pożyczysz kompiutera? to się z Rudą zapiszemy
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
315 Postów
stefan stefanski
(Taki Ktos)
Stały Bywalec
A.A.Nowak napisał:
[quote]gabriel napisał:
A.A.Nowak napisał:Ubyło Ci coś?...
[color=#800080]Bez przesady...
---


Ojcze Gabryjelu to jeden z tych tematów pobocznych, których owszem, byłem ciekaw ale nie na tyle by uruchomić jakąkolwiek wyszukiwarkę internetową... a tak... jak wygodnie, temat się pojawił jak news w TVN-ie , więc sobie skorzystałem
I powtórzę jeszcze raz, jeżeli Was drażnią powielane w nieskończoność pytania to się wylogujcie na stałe... usiądźcie nad brzegiem fiordu i rozkoszujcie się "cybernetyczną ciszą"
Wszyscy na tym skorzystają... Wy, zmęczeni niewiedzą "Świeżaków" również...


ja sie zwracam z gorącą prośba do ciebie > nie rób wstydu "swiezakom" bo oni sa bnardziej rozgarniecie i zdyscyplinowani od takich "wyjadaczy" jak ty

Tu nie chodzi o okres przebywania w norge, ale o zdrowe trzezwe myslenie.....
Czego u ciebie zauwazyc sie nie da!
Zacznij ty pic z chłopakami w eekendy, a wiecej sie dowiesz przy ciepłej wódce i bedziesz o wiele bardziej kumaty!
A jak nie, to z rudą sie ustaw na ploteczki, a moze coś uradzicie jakby tu przed cłem czmychnąc

Myslenie nie boli : )
PS: Za duzo TVN-u oglądasz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2235 Postów
Anders B
(AndersB)
Maniak
Taki Ktos napisał:
[quote]A.A.Nowak napisał:
gabriel napisał:
A.A.Nowak napisał:Ubyło Ci coś?...
[color=#800080]Bez przesady...
---


Ojcze Gabryjelu to jeden z tych tematów pobocznych, których owszem, byłem ciekaw ale nie na tyle by uruchomić jakąkolwiek wyszukiwarkę internetową... a tak... jak wygodnie, temat się pojawił jak news w TVN-ie , więc sobie skorzystałem
I powtórzę jeszcze raz, jeżeli Was drażnią powielane w nieskończoność pytania to się wylogujcie na stałe... usiądźcie nad brzegiem fiordu i rozkoszujcie się "cybernetyczną ciszą"
Wszyscy na tym skorzystają... Wy, zmęczeni niewiedzą "Świeżaków" również...


ja sie zwracam z gorącą prośba do ciebie > nie rób wstydu "swiezakom" bo oni sa bnardziej rozgarniecie i zdyscyplinowani od takich "wyjadaczy" jak ty

Tu nie chodzi o okres przebywania w norge, ale o zdrowe trzezwe myslenie.....
Czego u ciebie zauwazyc sie nie da!
Zacznij ty pic z chłopakami w eekendy, a wiecej sie dowiesz przy ciepłej wódce i bedziesz o wiele bardziej kumaty!
A jak nie, to z rudą sie ustaw na ploteczki, a moze coś uradzicie jakby tu przed cłem czmychnąc

Myslenie nie boli : )
PS: Za duzo TVN-u oglądasz
nawet taki ktoś potrafi coś mądrego napisać
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
164 Posty

(A.A.Nowak)
Stały Bywalec
Taki Ktos napisał:

Zacznij ty pic z chłopakami w eekendy, a wiecej sie dowiesz przy ciepłej wódce i bedziesz o wiele bardziej kumaty!


Może jeszcze jakieś dobre rady? Może mam zacząć chodzić na czarne dziwki jak chłopaki po ciepłej wódce, a potem do żonek dzwonią, na skejpie jak to tęsknią...

Ech... mimo wszystko podziękuję za "ciepłą wódkę" i pijackie mądrości.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok