Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Norwegia...Czego mogę się tu spodziewać?:) - Norwegia

Czytali temat:
piotr piotrowski (2439 niezalogowanych)
8 Postów
WERONIKA WERONIKA
(SmErFeTkA)
Wiking
Witajcie.Dołaczyłam do tego forum dzisiaj bo widzę że jest tu ciekawych rzeczy na temat Norwegi i oczywiście ludzi którzy rozmawiaja na różniste tematy.....Mam do was pytanie jestem teraz w Irlandii uciekam stąd jak najszybciej jest okropny kryzys.....przylatuje do Norwegii proszę napiszcie mi na co moge liczyć w tym państwie lub czego się obawiać na co uważać....?przylatywac i dać sobie spokój i wracać do domu...?czy jest praca i jaka...?Oczywiście co do Norweskiego to nie znam kompletnie juz odrazu pisze....jeżeli ktos miałby chwilkę proszę o jakieś informacje,....dzięki pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
701 Postów
Ada xxx
(zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz)
Wyjadacz
hej,witaj
a powiedz nam,czy przylatujesz tutaj do kogos,czy po prostu masz taki plan,ze dopiero jak wysiadziesz z samolotu bedziesz myslala co dalej?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
Tu tez jest kryzys. Zima to najgorsza pora na przeprowadzke tutaj. a masz tu kogos zeby miec gdzie sie zatrzymac? Trudno jest znalezc lokum. Jest drogo. Dla kobiet trudno o prace, chyba ze po znajomosci.
1. Liczyc przede wszystkim na siebie
2. Obawiac sie "pomocy" rodaków
3. uwazac na wszystko
4. Pracy jako tako nie ma. Trzeba miec konkretny fach.
Moze to i głupio zabrzmi, ale nie przylatywalabym nie majac tu pewnej pracy i mieszkania. I tak musisz sie zarejestrowac zeby byc legalnie, jako turysta tylko 3 miesiace moizna byc, potem opuscic Norwegie na 2 dni i znow wrocić, tylko komu by sie chciało tak kombinowac? Chyba tylko temu kto na czarno pracuje, a to tez głupi pomysł, bo lata leca i nic z tego nie ma.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
WERONIKA WERONIKA
(SmErFeTkA)
Wiking
Mam tutaj ciocie z rodziną u nich mam mieszkać i jak napoczątek podobno ma załatwic mi sprzatanie....ale wiecie nie mogę liczyć z wszytskim na rodzine chcę sama cos poszukać i dlatego pytam ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
No to wpadnij
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
WERONIKA WERONIKA
(SmErFeTkA)
Wiking
hehe no i nic więcej mi nie napiszesz o tym kraju
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
kwiatlotosu napisał:
hehe no i nic więcej mi nie napiszesz o tym krajuA o czym tu pisać...
Kraj jak każdy inny A pracować trzeba wszędzie ....
Masz rodzinę to ciebie wprowadzi w arkana tubylczego folkloru .
Inne rzeczy postrzegane są indywidualnie jednych zachwyca fiord ,innych gołe i niebezpieczne góry , czyste powietrze ,
Mnie nadal zachwyca śnieg który jak pada jest bielszy od bieli a jak go nabieram łopatą to jest tak biały ,że aż błękitny .
I ZORZA POLARNA JAK się pokaże ...
I O czym tu pisać ...
Przecież na początku w Irlandii też miałaś Idyllę i wszystko było takie INNE piękne niesamowite a teraz stamtąd Uciekasz...!!! .
I TU nie wszystkim się powiodło , też słyszałem parę wypowiedzi ,że nigdy więcej TEJ głupiej i debilnej Norge , z tymi zimnymi Norgami i ich pokręconym językiem ... .
WSZYSTKO zależy gdzie trafisz i jak cię tam przyjmą ....
POWODZENIA...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
mam 27 lat a w stolicy kraju dla mnie wieje nuda... w stutysiecznym Jonkopingu w Szwecji wiecej sie dzialo o Goteborgu nie wspominajac ))
duzo rzeczy dobija - zawsze - do tego nie da rady przywyknac >> do braku piwa po 20.00 w sklepach, do pozamykanych sklepow w neidziele w ogole!! poza kilkoma wyjatkami, do pracy wszystkich do 15.30 - jak musisz do banku to musisz isc w podczas przerwy w pracy a nie zaraz po itd....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
"arkana tubylczego folkloru" gabrielu, pięknie to ująłeś.
Do slicznej smerfetki - unikaj mężczyzn , ktorzy sa w wieku tak około 30stki, bo to gamonie, ktorzy maja w Polsce żony i dzieci.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
WERONIKA WERONIKA
(SmErFeTkA)
Wiking
hehe "arkana tubylczego folkloru".....dzieki za opinie warto wiedzieć cokolwiek od osoby która tam zyje ....choć oczywiście na wszytskim nie można się bazowaćKażdy odbiera wszytsko inaczej jednym się powodzi innym nie....zobaczymy mam nadzieje że nie spotkają mnie takie problemy i porażki jak w Irlandii , które sie zaczeły zaraz od wyjścia z samolotu.....a co do meżczyzn to napewno będę na nich uważała....na nich trzeba uważać wszędzie nie tylko w Norwegii
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok