Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
812 Posty

(optimus reaktywacja)
Maniak
gabriel napisał:
Makaryna napisał:...Nic nie jest wiadomo, na temat jaka prace ma wykonac. On sobie szacuje na 40.000, a ty uwazasz za sluszne zeby podwoil te sume..... a jak chlopaczyna ma np. zawiesic polke na scianie, albo wymienic zamek w drzwiach ?! I wcale bym sie nie zdziwila ( biorac pod uwage jego sposob myslenia), ze tak jest
JAKA TY JESTEŚ zaślepiona tym , że ktoś inny napisał bardziej logicznie od ciebie .
---
Optimus nie odnosił się do kwoty 40000Nok . za całość roboty ...!
---
Tylko do sugerowanej kwoty 100Nok/t , gdzie ktoś sugerował by tą przykładową kwotę podwoił i na tej sugestii , Optimus zbudował część własnej odpowiedzi ...
---
Mniej złości i samouwielbienia , a więcej humoru i bezstronności , szkoda twoich zmarszczek . chyba że uwielbiasz wyglądać jak wiejska znachorka ...


W zasadzie nie musze nic dodawac. Choc 80000 za polke fajnie brzmi
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1209 Postów
Makaryna kowalska
(Makaryna)
Maniak
gabriel napisał:

JAKA TY JESTEŚ zaślepiona tym , że ktoś inny napisał bardziej logicznie od ciebie .
---
.


Ja rozumie, ze to forum jest dla ciebie wartoscia niezastapiona i sensem zycia, ale nie przypisuj innym wlasnych stanow emocjonalnych. Nie wszyscy sa na poziomie 5-ci latka.
Szczerze wspolczuje
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1209 Postów
Makaryna kowalska
(Makaryna)
Maniak
optimus reaktywacja napisał:
Choc 80000 za polke fajnie brzmi

Ja juz nie takie fantazje naszych rodakow slyszalam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
Makaryna napisał:... Nie wszyscy sa na poziomie 5-ci latka....
I to jest bardzo wielki błąd .
---
Zobacz jakie dzieci są szczęśliwe , a zwłaszcza 5-letnie , wszystko Je interesuje i cieszy , wszędzie wściubiają swoje perkate noski i cały czas Im wszystkiego mało ...!
---
Dokładnie jak Mnie samemu .... !
---
Ja do dzisiaj mam Kolorowe Sny i również w tych snach FRUWAM ... LATAM ...
---
A ty pomarszczona i wiecznie niezadowolona ...!?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Maciej Duraj
(bonkers)
Wiking
Oka. Musze troche sprostowac. Mam pare zlecen (roboty budowlane) i chce je zrobic legalnie. Dowiedzialem sie ze jest kilka rodzajow dzialalnosci gospodarczej jakie mozna otworzyc na terenie Norwegi m.in.:

spółka AS, spółka ASA, ANS, DA, filia - oddział firmy zagranicznej oraz selvstendig næringsdrivende firma – działalność na własny rachunek czyli ENKELPERSONFORETAK

Pewnie kazda z tych dzialalnosci jest inaczej opodatkowana (podatek dochodowy). Mnie interesuje ta ostatnia- ENKELPERSONFORETAK.

W zwiazku z tym ze dop bede zaczynal moja dzialalnosc, nie interesuje mnie podatek VAT (tzw MVA - 25%), stosuje go dop po przekroczeniu sumy 50 000nok.

Makaryna napisala ze obowiazujaczy mnie podatek, przynajmniej na poczatku, to 36%.

Wiec przy mojej pierwszej wycenie, przyjmijmy "wieszanie polki" , jezeli chce zarobic na czysto np
10 000 nok, to cena koncowa jaka powiem klijentowi bedzie rowna 10 000 x 1,36 =13 600nok. Tak??

Chcialbym sie tylko spytac:

1) Czy ten podatek dochodowy to rzeczywiscie 36%
2) Czy pod ENKELPERSONFORETAK oprocz dzialalnosci budowlanej moge podciagnac inne rodzaja dzialalnosci czyli inne uslugi(nie zwiazane z branza budowlana)?

Z gory dzieki za odpowiedz i przepraszam za zamieszanie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
Bonkers, juz pisalam ze nikt nie wie ile dokladnie zaplacisz podatku. Jak zalozysz firme, to w skatt podaj przyblizona kwotę rocznego zarobku, a oni wylicza ci procent zaliczki.
Po całym roku jest rozliczenie. Jeżeli zarobisz wiecej niż przewidywales, to będziesz musiał dopłacić, jeżeli mniej, to będziesz miał zwrot.
1. Nie, bo to zalezy od zarobku.
2. Nie. Jeżeli chcesz dodatkowo np. zbierać truskawki, to musisz zarejestrować dzialalnosc zbieracza.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok