Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Wycena robocizny - Norwegia

Czytali temat:
8 Postów
Maciej Duraj
(bonkers)
Wiking
Witam, pierwszy raz mam do czynienia z wycena robocizny (prace budowlane) - jednoos dzialalnosc gosp. i dlatego wole sie spytac Przyjmijmy ze wyceniam robocizne na 40 000 nok. Czyli to jest moj dochod. Do tego doliczam 28% (podatek dochodowy) + jeszcze 11% (zus) - razem 39%. NO i teraz obliczam:

40 000 x 1.39 = 55 600nok

czy raczej

40 000 / 61 x 100 =65 573nok

Do tego jeszcze, po przekroczeniu 50 000, dochodzi MVA (25%). Czyli czalosc przemnazam przez 1.25.

No i co z materialami budowlanymi. Moze je kupic moj klijent czy raczej ja powinienem je kupici?
No i jezeli ja je kupuje to wtedy musze je dopisac do faktury, ale to juz chyba po obliczeniu wszystkiego...

czyli ROBOCIZNA +MVA/bez + MATERIALY

czy ROBOCIZNA + MATERIALY i do tego wszystkiego doliczam MVA ...??
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
bonkers napisał:
Witam, pierwszy raz mam do czynienia z wycena robocizny (prace budowlane) - jednoos dzialalnosc gosp. i dlatego wole sie spytac Przyjmijmy ze wyceniam robocizne na 40 000 nok. Czyli to jest moj dochod. Do tego doliczam 28% (podatek dochodowy) + jeszcze 11% (zus) - razem 39%. NO i teraz obliczam:

40 000 x 1.39 = 55 600nok

czy raczej

40 000 / 61 x 100 =65 573nok

Do tego jeszcze, po przekroczeniu 50 000, dochodzi MVA (25%). Czyli czalosc przemnazam przez 1.25.

No i co z materialami budowlanymi. Moze je kupic moj klijent czy raczej ja powinienem je kupici?
No i jezeli ja je kupuje to wtedy musze je dopisac do faktury, ale to juz chyba po obliczeniu wszystkiego...

czyli ROBOCIZNA +MVA/bez + MATERIALY

czy ROBOCIZNA + MATERIALY i do tego wszystkiego doliczam MVA ...??



Nic nie przemnazasz. Jeżeli nie masz jeszcze zarejestrowanego moms'u to nie wolno ci go pobrać.
Po drugie, skąd wiesz ile zapłacisz podatku od dochodu za caly rok. Skąd 11% ZUS ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Maciej Duraj
(bonkers)
Wiking
Jezeli mam dzialalnosc gospodarcza to podatek od dochodu jest ustalony z gory i wynosi 28%. Tak przynajmniej wyczytalem z internetu.

"Podatek dochodowy wynosi 28%, składka na ubezpieczenie 10,7%"
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
bonkers napisał:
Jezeli mam dzialalnosc gospodarcza to podatek od dochodu jest ustalony z gory i wynosi 28%. Tak przynajmniej wyczytalem z internetu.

"Podatek dochodowy wynosi 28%, składka na ubezpieczenie 10,7%"


Podaj link. Bo z tego co ja wiem, możesz płacić zaliczki w wysokości 28 % a przy rozliczeniu rocznym możesz mieć dopłatę, w zależności od dochodu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Maciej Duraj
(bonkers)
Wiking
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
Chodzi o zaliczkę na podstawie przewidywanego dochodu. Jeżeli zarobisz milion koron rocznie to podatek będzie inny niż 28 %, do tego dojdą jeszcze odpisy i inne sprawy, może będziesz miał pracownikow na przykład.
Klienta nie interesuje ile płacisz podatku, tylko cena końcowa plus VAT.
A wycena zalezy od robocizny. Materiały możesz kupić sam, lub klient może kupić, tylko licz sie z tym, ze jak kupujesz sam, to będziesz co do korony rozliczony. O wycenę zapytaj użytkownika optimus reaktywacja, on jest w tym biegły.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Maciej Duraj
(bonkers)
Wiking
Jak narazie brak odpowiedzi :/ Moze ktos inny sie orientuje ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
115 Postów
B B
(SHREKI)
Początkujący
wszystkie obciazenia wyniosa cie od 42 do 47 %
dziwnie podchodzisz do wyceny
zrób tak

zastanów sie ile chcesz zarabiac na godzine na reke
np. 100 nok
z uwagi na obciazenia pomnoz to razy dwa, pozniej razy liczba godzin i masz kwote dla klienta,
jezeli przekroczysz 50 000, musisz placic vat, wiec wystaw fakture/y do 50 000 nawet jezeli jedna musialbys podzielic, na reszte wystawiasz fakture bez vatu, i skladasz papiery o vat, tylko uprzedz klienta, ze po kilku tygodniach bedzie musial doplacic vat.
jezeli chodzi o material, to juz twoja sprawa, co kupisz to mozesz dolozyc do faktury

faktura bez mva
robocizna + material z mva = kwota faktury

z mva
robocizna netto + material netto = kwota + mva

i najwazniejsza rada
poszukaj dobrej ksiegowej bo narobisz sobie problemow,
to o co pytasz to najprostsze sprawy
pzdr
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
bonkers napisał:
Jak narazie brak odpowiedzi :/ Moze ktos inny sie orientuje ?

Brak odpowiedzi? Ty umiesz czytac?
Dostales odpowiedz na talerzu, z wyjatkiem tego jak zrobic wycene, bo to juz zalezy od wielu czynnikow i na forum nikt ci tego od a do z nie powie (chyba ze optimus ci pomoze)
1. dostales czarno na bialym, ze MVA nie mozesz doliczyc.
2. dostales wyjasnienie dlaczego nie mozesz doliczyc.
3. dostales info, ze musisz zapalcic zaliczke na podatek.
4. dostales info, ze klientowi podajesz cene koncowa + mva , bo twoj podatek klienta nie obchodzi.
5. dostales info na temat materialow.

Co jeszcze? To twoje pierwsze zlecenie... nie potrafisz zrozumiec wskazowek z posta, wiec jak ty sobie z ta firma poradzisz? Wez sobie dobrego ksiegowego bo czarno widze te firme.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
115 Postów
B B
(SHREKI)
Początkujący
hehehe
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok