Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Czytali temat:
8 Postów
Maciej Duraj
(bonkers)
Wiking
Brak odpowiedzi od Optimusa odnosnie wyceny;] Czytac umiem...luzik
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Maciej Duraj
(bonkers)
Wiking
Poprostu nie dopisalem...taka mala niescislosc a juz pojezdzane xD
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1209 Postów
Makaryna kowalska
(Makaryna)
Maniak
te 28% to od firm AS, W firmie jednoosobowej dochody firmy sa rownoczesnie twoimi dochodami, wiec moze byc i 36 i 48 % (zalezy ile zarobisz).
Co do materialow, to jezeli klient nie kupi, to ty masz prawo dopisac 15% za materialy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1209 Postów
Makaryna kowalska
(Makaryna)
Maniak
i jeszcze jedno.... to cale twoje obliczenia + podatek dochodowy + ubezpieczenie to nie wiem skad ty to wziales. Jak to pokazesz klientowi to mu szczeka odpadnie
W tej sumie, niech to bedzie to twoje 40.000 juz zawiera sie podatek( ileby to on nie wynosil), i ubezpiecznie, i narzedzia i dojazdy i .....lunch, ktory sobie zrobiles w domu, i znaczek na koperte do faktury....Nie pisz klientowi, ze on ma zaplacic twoj podatek, bo to juz paranoja
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Maciej Duraj
(bonkers)
Wiking
Ale kto tu mowi o tym zeby klijent placil moj podatek? Chodzilo mi o przykladowe wyliczenia tylko i wylacznie na moje potrzeby, jak to ma prawidlowo wygladac dla firmy jednoosobowej. A to co podalem powyzej to wyliczenia ktore ktos mi powiedzial mw i dlatego sie chcialem upewnic na forum.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
bonkers napisał:
Brak odpowiedzi od Optimusa odnosnie wyceny;] Czytac umiem...luzik

Bonkers ok, rozumiem o co ci chodzi, tylko ze Optimus, lub ktokolwiek inny nie jest na niczyich uslugach i nie waruje na forum, aby rozwiewac np. twoje watpliwosci.
Ktos ci zle powiedzial. Enkelpersonforetak zaklada sie w 5 minut, ale potem trzeba wszystkiego pilnowac. Ty, jak widac, nie masz w ogole pojecia jak to dziala. Musisz pilnowac ksiegowosci, aby sie w przyszlym roku nie okazalo ze masz doplaty np. 100 tysiecy. Byly takie przypadki, byl tez przypadek, ze facet stracil wszystko, bo ksiegowy go zrobil w rogi. Facet mial zablokowane konta przez skatt, stracil samochod, firmowe narzedzia i prosil socjal o 10 koron na chleb. To nie sa bajki wyssane z palca.
Co do wyceny, bylo na forum kilka watkow na ten temat i nawet klotnie. Poszukaj i poczytaj. Prace czasem wycenia sie od godziny, a czasem od metra kw.
Ktos tu dal przyklad 100 koron za godzine w takim przypadku nie oplaca sie miec firmy swiadczacej uslugi budowlane. Ksiegowa,w zaleznosci ile masz faktur itp., moze kosztowac od 15 do 30 tys koron rocznie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1209 Postów
Makaryna kowalska
(Makaryna)
Maniak
bonkers napisał:
Ale kto tu mowi o tym zeby klijent placil moj podatek?

Koles, przeczytaj swoj pierwszy wpis, bo chyba juz zapomniales

@Hilton
Jemu i najlepsza ksiegowa nie pomoze, bo mu nie obliczy ile za robote ma wziasc pieniedzy.
A jezeli zaczyna liczyc tak jak to zaprezentowal w pierwszym poscie, to i 10- ciu optimusow tez mu nie pomoze..... no chyba, ze obliczy mu sam i poda na tacy
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
812 Posty

(optimus reaktywacja)
Maniak
W zasadzie dostales odpowiedzi na wszystkie dreczace cie pytania.
Sam nie bardzo wiem w jaki sposob mam ci pomoc.

Sposob wyceny ktory przedstawiles przyjmuje jako schemat twojego myslenia. Ktos wczesniej napisal, zebys dwukrotnie powiekszal swoje koszty pracy. Jest to sluszna i widze, ze jedyna metoda w twoim przypadku.
Domyslam sie, ze z taka wiedza zamierzasz funkcjonowac na rynku zlecen prywatnych poniewaz entreprenør zje cie na sniadanie i jak Hilton opisala bedziesz zmuszony oddac wszystko co masz aby zrównoważyć straty.
Na rynku prywatek jest prosciej. Aby miec jako taka rentownosc powinienes fakturowac kr: 280+ mva. Choc niektórzy fakturuja 265 a inni 300/320. Mysle, ze to gorny snit, powyzej tej sumy operuja juz norwegowie wiec klient wybierze raczej ich i to z wielu powodow. Hydraulikiem ani elektrykiem nie jestes wiec pewnie malarz/przynies wynies/panele itp. Mva sie nie przejmuj, bo to nie twoje pieniadze( znajdz ksiegowego!)
Co do materialow to jezeli zdecydujesz ze klient ma wszystko kupic wtedy zapomnij o prowizji. Jezeli sam kupujesz to zwyczajowo dolicza sie påslag ok 10-15% ale to zaden interes.
materialy wliczasz w cene robocizny a klient dostaje RS( rund sum) Z tej prostej przyczyny, ze jako firma masz znizki ktorych klientowi brak 15-50%. Osobiscie rzadko stosuje metode godzinowa ale na male obiekty w zupelnosci wystarczy.
Kolejna rada jaka mi przychodzi do glowy to odpusc sobie AS ze swoja wiedza.

Dziwne, ze "specjalisci" od malowania domkow Optimalem za 20000 jakos pomilkli. Chetnie poslucham ich "rad" popijajac herbate.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1209 Postów
Makaryna kowalska
(Makaryna)
Maniak
optimus reaktywacja napisał:
W zasadzie dostales odpowiedzi na wszystkie dreczace cie pytania.
Sam nie bardzo wiem w jaki sposob mam ci pomoc.

Sposob wyceny ktory przedstawiles przyjmuje jako schemat twojego myslenia. Ktos wczesniej napisal, zebys dwukrotnie powiekszal swoje koszty pracy. Jest to sluszna i widze, ze jedyna metoda w twoim przypadku.
.


Nic nie jest wiadomo, na temat jaka prace ma wykonac. On sobie szacuje na 40.000, a ty uwazasz za sluszne zeby podwoil te sume..... a jak chlopaczyna ma np. zawiesic polke na scianie, albo wymienic zamek w drzwiach ?! I wcale bym sie nie zdziwila ( biorac pod uwage jego sposob myslenia), ze tak jest
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
Makaryna napisał:...Nic nie jest wiadomo, na temat jaka prace ma wykonac. On sobie szacuje na 40.000, a ty uwazasz za sluszne zeby podwoil te sume..... a jak chlopaczyna ma np. zawiesic polke na scianie, albo wymienic zamek w drzwiach ?! I wcale bym sie nie zdziwila ( biorac pod uwage jego sposob myslenia), ze tak jest
JAKA TY JESTEŚ zaślepiona tym , że ktoś inny napisał bardziej logicznie od ciebie .
---
Optimus nie odnosił się do kwoty 40000Nok . za całość roboty ...!
---
Tylko do sugerowanej kwoty 100Nok/t , gdzie ktoś sugerował by tą przykładową kwotę podwoił i na tej sugestii , Optimus zbudował część własnej odpowiedzi ...
---
Mniej złości i samouwielbienia , a więcej humoru i bezstronności , szkoda twoich zmarszczek . chyba że uwielbiasz wyglądać jak wiejska znachorka ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok