Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

Błąd firmy ubezpieczeniowej- nasze straty. - Norwegia

Czytali temat:
Rysiek ryszard (557 niezalogowanych)
2 Posty
Wiking
Mój partner ma firmę w Norwegii, ostatnio kupił samochód na swoją działalność i jak wiadomo wtedy też ubezpiecza się auto na firmę, nie na osobę prywatną. Chłopak tak własnie chciał zrobić powiedział Pani, że ubezpieczenie ma być na jego działalność, niby wszystko łądnie pięknie, załatwione.

Jedzie sobie mój mężczyzna na spotkanie i bach, rutynowa kontrola policji, okazało się, że ma wpisane ubezpieczenie na osobę prywatną i dostał mandat. teraz rodzi się pytanie, czy powinniśmy dochodzić swoich praw i prosić o spłacenie tego mandatu przez tamtą firmę za ich błąd, czy dać sobie spokój?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
aska_k9 napisał:
Mój partner ma firmę w Norwegii, ostatnio kupił samochód na swoją działalność i jak wiadomo wtedy też ubezpiecza się auto na firmę, nie na osobę prywatną. Chłopak tak własnie chciał zrobić powiedział Pani, że ubezpieczenie ma być na jego działalność, niby wszystko łądnie pięknie, załatwione.

Jedzie sobie mój mężczyzna na spotkanie i bach, rutynowa kontrola policji, okazało się, że ma wpisane ubezpieczenie na osobę prywatną i dostał mandat. teraz rodzi się pytanie, czy powinniśmy dochodzić swoich praw i prosić o spłacenie tego mandatu przez tamtą firmę za ich błąd, czy dać sobie spokój?

Jak sie zawiera umowe z ubezpieczeniem, to razem z rachunkiem przychodza rowniez papiery ze specyfikacja na co jest ubezpiczenie, na kogo, koszta, warunki ubezpieczenia, itp.
To zaplaciliscie rachunek nie czytajac za co placicie i czy wszysko sie zgadza?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2387 Postów
Sethur Asher
(Sethur)
Maniak
aska_k9 napisał:
Mój partner ma firmę w Norwegii, ostatnio kupił samochód na swoją działalność i jak wiadomo wtedy też ubezpiecza się auto na firmę, nie na osobę prywatną. Chłopak tak własnie chciał zrobić powiedział Pani, że ubezpieczenie ma być na jego działalność, niby wszystko łądnie pięknie, załatwione.

Jedzie sobie mój mężczyzna na spotkanie i bach, rutynowa kontrola policji, okazało się, że ma wpisane ubezpieczenie na osobę prywatną i dostał mandat. teraz rodzi się pytanie, czy powinniśmy dochodzić swoich praw i prosić o spłacenie tego mandatu przez tamtą firmę za ich błąd, czy dać sobie spokój?


Cos chyba nie dzielisz sie z nami cala prawda.. Ubezpieczalnia wydaje ubezpieczenie na podstawie numeru rejestracyjnego.. wiec jezeli ubezpieczenie jest zarejestrowane na niego, to informacje o tym ze to on jest wlascicielem ubezpieczalnia dostala od Biltilsynet. Nie ma technicznej mozliwosci kupienia auta na podmiot A i ubezpieczenia go na podmiot B... noo chyba ze kupuje sie prywatnie placac z firmowej kasy.. ale za to nikt mandatu nie wlepia.. co najwyzej trzeba to kiedys wytlumaczyc skarbowce..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok