Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

świadczenia podczas choroby? - Norwegia

Czytali temat:
Adam 12345 Cezary Set (961 niezalogowanych)
3 Posty
Grzegorz Zawada
(zawadzior)
Wiking
witam
czy podczas pobytu na chorobowym należą się świadczenia typu feriepenger???
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
Edyta P
(edyta)
Wiking
ja bylam na zwolnieniu chorobowym troszke ponad miesiac i dostalam feriepenger tyle co sie nalezalo. Ale jak bylam na mammapermisjon to feriepenger dostalam tylko za pierwsze 16 tygodni.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
37 Postów
Daniel Szozda
(Patel)
Nowicjusz
Witam!! jeśli uległem wypadkowi w pracy i będę uziemniony przez dłuższy okres - już jestem 2 miesiace prawie a będę napewno przez pół roku albo dłużej - czy bedzie mi się nalezał ten feriepengr??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
158 Postów

(katrin2600)
Stały Bywalec
a moze mi ktos powiedziec kto placi za chorobowe? bo moj maz byl tydzien na zwolnieniu a pracodawca mu powiedzial ze mu niezaplaci wiec juz niewiem czy to nav placi czy nie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
45 Postów
Irek Stolarski
(IrekStolarski)
Nowicjusz
Witam

Za chorobowe pierwsze dwa tygodnie (czyli 10 dni roboczych) płaci Pracodawca a dalej Nav.

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
158 Postów

(katrin2600)
Stały Bywalec
acha a pracodawca mosi zaplacic ? bo on sie upiera ze to bylo symulowane ale przeciez to zwilnienie jest od lekarza, dzieki za odpowiedz
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Wiosna Balcarek
(kumkum)
Wiking
Jest dokładnie tak jak pisze irek74 więc pracodawca Twojego męża nie może się wykręcić!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
45 Postów
Irek Stolarski
(IrekStolarski)
Nowicjusz
Wiadomo, że jak pracownik jest na zwolnieniu to Pracodawca nie jest zadowolony i będzie próbował kombinować o ile chce oszukać( a może polaczek mi odpuści).Przepraszam za określenie "polaczek".Pracodawca musi zapłacić.
Spotkałem się z sytuacją, że lekarz zadzwonił na policje, że ktoś podważa jego opinie a policja do pracodawcy.Koronki szybciej były na koncie zanim kolega wrócił do domu.
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
37 Postów
Daniel Szozda
(Patel)
Nowicjusz
po krótce historia mojej choroby: 13-01-2009 uległem wypadkowi w pracy, od tego dnia do 18-02-2009 przebywałem w szpitalu w Bergen a teraz siedzę w domu i co dwa tygodnie jeżdżę na kontrole a 21 kwietnia będę miał wyciągnięte "rusztowanie" z mojej stopy - ale to nie jest istotne.
Zwolnienie lekarskie otrzymałem narazie do 2 Maja.

Mój problem: Pracodawca zapłacił mi za miesiac styczeń chorobowe za 160 godzin czyli za 7 dni pracy (od 5 do 10 stycznia i za poniedziałek 12 stycznia)

czyli: 7 dni x 8h = 56h - sa to godziny w styczniu przed wypadkiem.

160 h (za tyle dostałem chorobowe) - 56h = 104 h - reszta godzin które w styczniu sa chorobowymi.

104h : 8h = 13dni - tyle faktycznie zostało dni roboczych do końca miesiąca.

i tu moje pytanie: Czy możecie mi podać linka do strony nav, prawodawstwo lub jakąś inną informacje w jaki sposób jest to obliczane w Norwegii ponieważ mój szef nie wypłacił mi za resztę dni chorobowego i twierdzi że już dostałem wszystkie pieniądze od firmy i teraz reszte ma płacić mi NAV.

mam nadzieje że zrozumiecie mój tok myślenia i pomożecie!!

z góry wielkie dzięki!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Norman Hommel
(NorbiGosu)
Wiking
witam ja tez mam pytanie odnośnie chorobowego ale bez wypadku w pracy chodzi mi o tzw. L4 dostałem kwitek od pracodawcy i nic nie rozumie z niego w Polsce za chorobowe płacą mniej więcej 80 procent normalnej stawki a jak się to ma do norwegi proszę o odpowiedz
THX
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok