Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Czytali temat:
milena kopaniarz (1615 niezalogowanych)
30 Postów

(michalchelm)
Nowicjusz
marianek73 napisał:

aaaaaaaaaaaaaaa o uspokój sie michale, bo norge to mały kraj i tak sie składa,ze mam sąsiadów z....Chełma, wiec mozesz byc zaraz rozkminiony....


A daj boże aby znajomi powiedz że jestem z Grunwaldzkiej
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1672 Posty
Moscisław taki tam
(marianek)
Maniak
U.B.I. napisał:
marianek73 napisał:
zostałes oszukany, zmanipulowano cie, ktos podłozył ci swinie, albo zle ci z oczu patrzy....
ja 6 lat mam kontrakt na stałe i wale ciągle na pl numerach (legalnie)......
Kontrakt nie ma tu zadnego znaczenia!
Ale nie przejmuj sie, bo pewnie ten twój new norweski varebil jest lepszy od tego starego polskiego golfa III
teraz wiec walcz i udowodnioj ludziom, ze golf IV tez jest w twoim zasięgu.....
PS:Albo jestes taka mameła i nie potrafiłes tego sprawdzic, albo "dobry" kolega cie wysterował na pare groszy przed czasem....
Ot takie frycowe....
Ale jest tez i cos pozytywnego w twoim beznadziejnym przypadku > nie jestes sam.....




Marian ty chyba syfem od tirówki się zaraziłeś i pieprzysz głupoty!!!
Sam jestem w takiej sytuacji i aby poruszać się autem po norwegi 2 rok na polskich nr rejestracyjnych
wymagane jest posiadanie umowy terminowej na 1 rok czyli leci 2 umowa na 1 roczek....
Sprawdzone


nie korzystam z opcji "rozładuj towar" wiec bądz spokojny.....
jak sam napisałes " aby poruszac sie autem DRUGI rok..."
wiec nie mówimy o tym samym.......
Na przyszłosc hamuj pietą mój drogi.....

Podam przykład > jestes w norwergii drugi rok, i miałes umowe na czas okreslony (1 rok) ale firma padła i poszedłes na zasiłek!
Jak wiadomo zasiłek jest dłuzej wypłacany niz jeden rok, co przekroczy okres dwóch lat w sumie twojego pobytu!
Co wtedy robisz?
Konrtakr nie ma tu zadnego znaczenia, a tylko twoja argumentacja sie liuczy i dobra wola Toll, czy przedłuża ci o kolejny (drugi rok)czy nie......
A jesli przyjechałes na pl numerach i dostałes umowe na stałe,po pierwszym tyg pobytu tutaj, to co nie mozesz nawet roku jezdzic na pl numerach ?????
puknij sie w łeb jeden z drugim
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
30 Postów

(michalchelm)
Nowicjusz
Dobra wyłączam się z dyskusji skoro CZARNO NA BIAŁYM nie wystarczy nie mam czasu na łopatologię. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
33 Posty
Łukasz Gąbka
(U.B.I.)
Nowicjusz
marianek73 napisał:
zostałes oszukany, zmanipulowano cie, ktos podłozył ci swinie, albo zle ci z oczu patrzy....
ja 6 lat mam kontrakt na stałe i wale ciągle na pl numerach (legalnie)......
Kontrakt nie ma tu zadnego znaczenia!
Ale nie przejmuj sie, bo pewnie ten twój new norweski varebil jest lepszy od tego starego polskiego golfa III
teraz wiec walcz i udowodnioj ludziom, ze golf IV tez jest w twoim zasięgu.....
PS:Albo jestes taka mameła i nie potrafiłes tego sprawdzic, albo "dobry" kolega cie wysterował na pare groszy przed czasem....
Ot takie frycowe....
Ale jest tez i cos pozytywnego w twoim beznadziejnym przypadku > nie jestes sam.....



Co ty chcesz rozkminiać?? Gdzie kołpaki do opla zajeba....ć??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
Joseph napisał:
marianek73 napisał:
zostałes oszukany, zmanipulowano cie, ktos podłozył ci swinie, albo zle ci z oczu patrzy....
ja 6 lat mam kontrakt na stałe i wale ciągle na pl numerach (legalnie)......
Kontrakt nie ma tu zadnego znaczenia!
Ale nie przejmuj sie, bo pewnie ten twój new norweski varebil jest lepszy od tego starego polskiego golfa III
teraz wiec walcz i udowodnioj ludziom, ze golf IV tez jest w twoim zasięgu.....
PS:Albo jestes taka mameła i nie potrafiłes tego sprawdzic, albo "dobry" kolega cie wysterował na pare groszy przed czasem....
Ot takie frycowe....
Ale jest tez i cos pozytywnego w twoim beznadziejnym przypadku > nie jestes sam.....


nie oceniaj wszystkich swoją miarą.......... właśnie ma znaczenie kontrakt........ pod jednym warunkiem, Nie każdy tak jak ty ma założone chomąto w postaci żony i potomstwa a bez tego mając kontrakt na stałe nie możesz jeździć na PL blachach od pierwszego dnia.
Proponuje udać sie do statens vegens i zapytać u źródła a nie pitu-pitu koledzy albo szef powiedział...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1672 Posty
Moscisław taki tam
(marianek)
Maniak
U.B.I. napisał:
marianek73 napisał:
zostałes oszukany, zmanipulowano cie, ktos podłozył ci swinie, albo zle ci z oczu patrzy....
ja 6 lat mam kontrakt na stałe i wale ciągle na pl numerach (legalnie)......
Kontrakt nie ma tu zadnego znaczenia!
Ale nie przejmuj sie, bo pewnie ten twój new norweski varebil jest lepszy od tego starego polskiego golfa III
teraz wiec walcz i udowodnioj ludziom, ze golf IV tez jest w twoim zasięgu.....
PS:Albo jestes taka mameła i nie potrafiłes tego sprawdzic, albo "dobry" kolega cie wysterował na pare groszy przed czasem....
Ot takie frycowe....
Ale jest tez i cos pozytywnego w twoim beznadziejnym przypadku > nie jestes sam.....



Co ty chcesz rozkminiać?? Gdzie kołpaki do opla zajeba....ć??


nie trafiłes, bo ja mam oryginalne..... ALUplastiki
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1672 Posty
Moscisław taki tam
(marianek)
Maniak
michalchelm napisał:
Dobra wyłączam się z dyskusji skoro CZARNO NA BIAŁYM nie wystarczy nie mam czasu na łopatologię. Pozdrawiam




ciągle jestes taki pewny ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
30 Postów

(michalchelm)
Nowicjusz
marianek73 napisał:

ps:nie lubisz Opli ?
są ok, choc nie rzucają na kolana, to sporo miejsca, fajny bagaznik i moc tez jest ze mną...
Musiałes chyba z kontabandą latac z Chełma do UA, skoro masz juz lepszy statek (?)
Napiasz lepije ku przestrodze mlodzienczej fantazji ile lat jeszce musisz raty płacic za to swoje "cacko"


ominąłem tą część przez nieuwagę no nic masz dla znajomych pełny adres Grunwaldzka 21 może akurat są z tych okolić a jeśli tak to będą go znali na pewno możesz podpytać o autka i nie tylko
a kredytów nie uznaje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1672 Posty
Moscisław taki tam
(marianek)
Maniak
Joseph napisał:
Joseph napisał:


nie oceniaj wszystkich swoją miarą.......... właśnie ma znaczenie kontrakt........ pod jednym warunkiem, Nie każdy tak jak ty ma założone chomąto w postaci żony i potomstwa a bez tego mając kontrakt na stałe nie możesz jeździć na PL blachach od pierwszego dnia.
Proponuje udać sie do statens vegens i zapytać u źródła a nie pitu-pitu koledzy albo szef powiedział...[/quote][/quote]

doceniam twoje rady Józek, ale co ma do tego SV ?
Ja myslałem,ze to Toll-e decydują o tych sprawach......
mozesz byc singiel, jak i zonaty > to kompletnie nie ma znaczenia!
kazdy z nas polaków, ma prawo uzywac polskich nr przez pierwszy rok pobytu w norge i kontrakt nienjest tu brany pod uwage!
Mowa o PIERWSZYM roku w norge!
Co jesli jestes w separacji ?
zgodnie z polskim prawem jestes wciąż zonaty, ale z norweskim juz nie......
A tak w ogóle to jestem juz zmeczony gadką o tym.....
Ogladam fakty i wale w kime > god natt : )
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
marianek73 napisał:
Joseph napisał:
Joseph napisał:


nie oceniaj wszystkich swoją miarą.......... właśnie ma znaczenie kontrakt........ pod jednym warunkiem, Nie każdy tak jak ty ma założone chomąto w postaci żony i potomstwa a bez tego mając kontrakt na stałe nie możesz jeździć na PL blachach od pierwszego dnia.
Proponuje udać sie do statens vegens i zapytać u źródła a nie pitu-pitu koledzy albo szef powiedział...
[/quote]

doceniam twoje rady Józek, ale co ma do tego SV ?
Ja myslałem,ze to Toll-e decydują o tych sprawach......
mozesz byc singiel, jak i zonaty > to kompletnie nie ma znaczenia!
kazdy z nas polaków, ma prawo uzywac polskich nr przez pierwszy rok pobytu w norge i kontrakt nienjest tu brany pod uwage!
Mowa o PIERWSZYM roku w norge!
Co jesli jestes w separacji ?
zgodnie z polskim prawem jestes wciąż zonaty, ale z norweskim juz nie......
A tak w ogóle to jestem juz zmeczony gadką o tym.....
Ogladam fakty i wale w kime > god natt : )[/quote]

na szybko pisane porąbały mi się nazwy, ale co tego jestem pewny bo sam nasłuchałem sie miliona teorii jak to można na PL blachach jeździć i udałem sie do biura TOLL-u i dostałem konkretną odpowiedź. kawaler>> umowa na stałe od pierwszego dnia>> zakaz poruszania się autem na obcych blachach........ taki niuans bo mając umowę czasową mógłbym śmigać, i druga kwestia że mało który urzędas o tym wie a tym bardziej upierdziela kierowców w takiej sytuacji....

P.S. nie raz to było już na forum i nie tylko ja miałem takie info..... dobranoc..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok