Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
wioletta juszczynska Rafal A kristofer kowalski Zbigniew Kowalewski Joanna Z Dawid Raj Konradd990 marcint tttttttttttt (5377 niezalogowanych)
18 Postów
Adam Mikulski
(xlukim)
Wiking
Następny...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
18 Postów
Adam Mikulski
(xlukim)
Wiking
Następny...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
18 Postów
Adam Mikulski
(xlukim)
Wiking
hmmm...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
No ladne te kominki, ladne, choc komletnie na nadajace sie do Norwegii.
Taki kominek nadaje sie jak ktos chce w ogien troche popatrzec a nie jak jest 20 stopni mrozu.
Niestety ciepla one badzo malo daja, a za to zuzywaja straszna ilosc drewna. Znam je dokladnie z doswiadczenia, gdyz jakies 30-40 lat temu byly w modzie w Norwegii. Ten typ mozna dalej spotkac w wielu hytach. Kiedys nawet sama taki mialam, jako ze dom moj nie nalezy do najnowszych. Efekt tych kominkow jest taki , ze co polozysz drewno, to puf.. i po drewnie, a w domu jeszcze zimniej.

Do Norwegii nadaja sie jedynie koninki do zabudowania, z dzwiami i podwojnym przepalanie (zeby taniej wychodzilo). Ale umiesz robic jedne, to i umiesz robic drugie. Wyslij podanie o prace do roznych firm, dolacz CV i mnostwo zdjec i kto wie, moze znajdziesz prace.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Mariusz Puk
(Mario77)
Wiking
Witaj .... widzisz ja tez kładę kamień naturalny nawet można to nazwać artystycznie ... również układam z nich bruk , i wiele innych rzeczy takich jak Montaż okien , drzwi , parapetów , czy miałbyś pracę dla mnie ??? bo rozumiem że , zlecenia robisz w Norwegii mam 36 lat bez nałogów pełna kultura jeśli chcesz podeślę zdjęcia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Mario77 napisał:
Witaj .... widzisz ja tez kładę kamień naturalny nawet można to nazwać artystycznie ... również układam z nich bruk , i wiele innych rzeczy takich jak Montaż okien , drzwi , parapetów , czy miałbyś pracę dla mnie ??? bo rozumiem że , zlecenia robisz w Norwegii mam 36 lat bez nałogów pełna kultura jeśli chcesz podeślę zdjęcia
To chyba nie do mnie, bo ja z kominkami jedyna stycznosc mam jako wlasciciel takowego + troche doswiadczenia w uzywaniu roznych ich rodzajow. I na tym moja znajomosc z kominkami sie konczy.
Zadnych zlecen tez nie wykonuje ani nie jestem zadnym wykonawca czy podwykonawca, na budowie tez nie pracuje - to tak tylko gwoli jasnosci.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1672 Posty
Moscisław taki tam
(marianek)
Maniak
jak to ?
to nikt kolezance komina nie czysci (czasem) ?
Co do reszty, to pozwole sie nie zgodzic, bo palic to trzeba umić
a jak sie ma kominek i ładuje do niego drzewo, a w chałupie zimno, to trzeba sie nauczyc lub ukonczyc kurs "palacza Co" : ))

ps: ja ogrzewam 120m2 ( 3 pok+2 łaz) tylko kominkiem, poniewaz mam zaistalowana turbine, która to zbiera sobie dziesiąt m3 i dmucha pieknie przez anemostaty zaistalowane w suficie! ciepło, czysto, tanio i nastrojowo : ))
Idąc spac około 23, dokładam odpowiednią ilosc i wstając ca 8 mam w domu ciepło +21 i wciąz tlące sie drzewo w kominku....
Takze palic to trzeba umic
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2539 Postów
brzy dal
(brzydal)
Maniak
...no

i zaciagac sie!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
eeee
to pić trzeba umieć
palić to byle dureń potrafi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
marianek73 napisał:
jak to ?
to nikt kolezance komina nie czysci (czasem) ?
Co do reszty, to pozwole sie nie zgodzic, bo palic to trzeba umić
a jak sie ma kominek i ładuje do niego drzewo, a w chałupie zimno, to trzeba sie nauczyc lub ukonczyc kurs "palacza Co" : ))

ps: ja ogrzewam 120m2 ( 3 pok+2 łaz) tylko kominkiem, poniewaz mam zaistalowana turbine, która to zbiera sobie dziesiąt m3 i dmucha pieknie przez anemostaty zaistalowane w suficie! ciepło, czysto, tanio i nastrojowo : ))
Idąc spac około 23, dokładam odpowiednią ilosc i wstając ca 8 mam w domu ciepło +21 i wciąz tlące sie drzewo w kominku....
Takze palic to trzeba umic

Palic trzeba umiec, ale kominek tez musi byc odpowiedni. Otwarte paleniska natomiast do ogrzewania sie za bardzo nie nadaja. A co do czyszczenia komina, to mam tutaj taka osobe odpowiedno wykwalifikowaną i odpowiednio wyposażoną
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok