Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Pytanie - Norwegia

Czytali temat:
halina manka Paulina K (399 niezalogowanych)
1 Post
A K
(Aga39)
Wiking
Witam.Moze ktoś z Was ma podobną sytuację do mojej,potrzebuje porady.Jestem w Norwegi pierwszy raz ,mam kontrakt 50%w systemie rotacyjnym i nie bardzo wiem jakie są przepisy norweskie w takiej sytuacji.Chodzi mi o taka kwestię ,pracuje własciwie na 1/2 etatu,bo jestem miesiąc w pracy , drugi w Polsce.W Polskim prawie jest tak ze po zakończonej pracy - zwolnienie pracownika, czy odejście z pracy- obowiazuje jeszcze przez 30 dni ubezpieczenie ,ale jak to sie ma w Norwegii?
Pozostaje pytanie , czy w miesiacu w którym nie pracuje ,jestem w Polsce obejmuje mnie ubezpieczeniem?Będę wdzięczna za odpowiedź , z góry serdecznie dziekuje,pozdrawiam,aga
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
Aga39 napisał:
Witam.Moze ktoś z Was ma podobną sytuację do mojej,potrzebuje porady.Jestem w Norwegi pierwszy raz ,mam kontrakt 50%w systemie rotacyjnym i nie bardzo wiem jakie są przepisy norweskie w takiej sytuacji.Chodzi mi o taka kwestię ,pracuje własciwie na 1/2 etatu,bo jestem miesiąc w pracy , drugi w Polsce.W Polskim prawie jest tak ze po zakończonej pracy - zwolnienie pracownika, czy odejście z pracy- obowiazuje jeszcze przez 30 dni ubezpieczenie ,ale jak to sie ma w Norwegii?
Pozostaje pytanie , czy w miesiacu w którym nie pracuje ,jestem w Polsce obejmuje mnie ubezpieczeniem?Będę wdzięczna za odpowiedź , z góry serdecznie dziekuje,pozdrawiam,aga


w wypowiedzeniu jest zazwyczaj podana data ostatniego dnia pracy - wtedy powinnas zarejestrowac sie w NAV i mozesz pobierac zasilek dagoenger albo jesli nie chcesz to nie.. ale przez okres jesteracji w NAV jestes ubezpieczona.. nie pracujesz i nie ma Cie w systemie w NAV.. to tak jak w PL nie pracujesz i jak nie jestes zarejestrowana jako bezrobotna to masz ubezpieczeni, czy nie??
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
masz ubezpieczenie czaly czas
JLK21 on nie dostal wypowiedzenia
tylko mu rozpisuja godziny z miesiaca na dwa zeby bylo 50% etatu

jak masz fødselsnummer to wyslij sms do HELFO i dostaniesz EKUS
albo wez z firmy druk E106
potwierdzenie ubezpieczenia w kraju EOG
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
Aga39 napisał:
W Polskim prawie jest tak ze po zakończonej pracy - zwolnienie pracownika, czy odejście z pracy- obowiazuje jeszcze przez 30 dni ubezpieczenie ,ale jak to sie ma w Norwegii?

@ patim: ten fragment sugeruje cos innego ... tak to jest czytajac zaraz po swietach hehehe.... a jesli jest sie na pol etatu czy na caly etat czy ma sie avspassering (czyli to rozpisywanie godzin) to jest sie caly czas ubezpieczonym racja.

- @aga - jak jestes w PL zeby korzystac z norweskiego ubzpieczenia musisz miec karte >helsetryggkort< - zamawia sie ja na www.nav.no
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok